'Bayern hakt knoop door: opvolger Neuer staat vast'

2739 stemmen
'Bayern hakt knoop door: opvolger Neuer staat vast'

Eind deze week barst het clubvoetbal weer in alle hevigheid los, in de voorbije dagen hadden de ploegen echter tijd om de toekomst voor te bereiden. Bij Bayern München werd bijvoorbeeld de doelmannen-positie overschouwd. Daarbij werd afgezien van de eventuele komst van Alisson Becker.

In de zomer van 2011 telde Der Rekordmeister enkele miljoenen neer om Manuel Neuer in huis te halen. Die had in de seizoenen daarvoor een goede indruk achtergelaten bij Schalke 04. En zijn komst werd een schot in de roos. De Duitse international groeide in München zelfs uit tot één van de beste keepers van de 21ste eeuw.

LEES OOK: 'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Verlenging Neuer

Inmiddels is Neuer alweer 38 jaar en hij geldt nog steeds als de vaste nummer één in de ploeg van coach Vincent Kompany. Maar de Duitser nadert onvermijdelijk het einde van zijn carrière. Zoals een Europese topclub als Bayern betaamt, wordt in de Allianz Arena dan ook al over opvolging nagedacht.

Die generatiewissel is echter niet meteen voor morgen. Volgens Florian Plettenberg, transferwachter bij de Duitse tak van Sky Sports, is het namelijk de bedoeling om het aflopende contract van Neuer te verlengen. Als een akkoord daarover wordt gevonden, zal de routinier ook in het volgende seizoen onder de lat staan.

Géén Alisson

Vanaf de zomer van 2026 zou Neuer zijn plekje wel moeten afstaan. Meer bepaald aan Alexander Nübel. Die werd in 2020 ook daar Bayern weggeplukt bij Schalke, maar werd in de voorbije seizoenen telkens verhuurd. Eerst aan AS Monaco, momenteel staat Nübel onder de lat bij de Duitse vicekampioen VfB Stuttgart.

De huurovereenkomst met Stuttgart loopt tot eind volgend seizoen, daarna zou hij dus naar München terugkeren als opvolger van Neuer. Er zal voorlopig dus geen andere doelman worden aangetrokken. In de voorbije dagen werd gespeculeerd over de komst van Liverpool-sluitstuk Alisson Becker. Volgens ESPN is zijn transfer echter allerminst aan de orde.

🚀

Neuer is de beste doelman van de 21ste eeuw ...

Meest recent

'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

25
25
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

34
34
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

42
42
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

55
55
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

138
138
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

223
223
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

240
240
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

169
169
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

299
299
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

120
120
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

567
567
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

82
82
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

57
57
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

332
332
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

58
58
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

136
136
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

95
95
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

179
179
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

218
218
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

551
551
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

266
266
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

998
998

Meer sportnieuws