'Bayern hakt knoop door: opvolger Neuer staat vast'

door
'Bayern hakt knoop door: opvolger Neuer staat vast'

Eind deze week barst het clubvoetbal weer in alle hevigheid los, in de voorbije dagen hadden de ploegen echter tijd om de toekomst voor te bereiden. Bij Bayern München werd bijvoorbeeld de doelmannen-positie overschouwd. Daarbij werd afgezien van de eventuele komst van Alisson Becker.

In de zomer van 2011 telde Der Rekordmeister enkele miljoenen neer om Manuel Neuer in huis te halen. Die had in de seizoenen daarvoor een goede indruk achtergelaten bij Schalke 04. En zijn komst werd een schot in de roos. De Duitse international groeide in München zelfs uit tot één van de beste keepers van de 21ste eeuw.

LEES OOK: Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Verlenging Neuer

Inmiddels is Neuer alweer 38 jaar en hij geldt nog steeds als de vaste nummer één in de ploeg van coach Vincent Kompany. Maar de Duitser nadert onvermijdelijk het einde van zijn carrière. Zoals een Europese topclub als Bayern betaamt, wordt in de Allianz Arena dan ook al over opvolging nagedacht.

Die generatiewissel is echter niet meteen voor morgen. Volgens Florian Plettenberg, transferwachter bij de Duitse tak van Sky Sports, is het namelijk de bedoeling om het aflopende contract van Neuer te verlengen. Als een akkoord daarover wordt gevonden, zal de routinier ook in het volgende seizoen onder de lat staan.

Géén Alisson

Vanaf de zomer van 2026 zou Neuer zijn plekje wel moeten afstaan. Meer bepaald aan Alexander Nübel. Die werd in 2020 ook daar Bayern weggeplukt bij Schalke, maar werd in de voorbije seizoenen telkens verhuurd. Eerst aan AS Monaco, momenteel staat Nübel onder de lat bij de Duitse vicekampioen VfB Stuttgart.

De huurovereenkomst met Stuttgart loopt tot eind volgend seizoen, daarna zou hij dus naar München terugkeren als opvolger van Neuer. Er zal voorlopig dus geen andere doelman worden aangetrokken. In de voorbije dagen werd gespeculeerd over de komst van Liverpool-sluitstuk Alisson Becker. Volgens ESPN is zijn transfer echter allerminst aan de orde.

Neuer is de beste doelman van de 21ste eeuw ...

Meest recent

Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

9
9
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

112
112
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

89
89
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

79
79
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

87
87
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

90
90
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

28
28
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

74
74
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

392
392
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

54
54
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

115
115
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

206
206
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

132
132
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

101
101
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

630
630
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

327
327
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

121
121
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

104
104
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

97
97

Meer sportnieuws