Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

454 stemmen
Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

In de Nations League staan de Rode Duivels maandagavond andermaal voor een zware uitdaging. Zo krijgt de ploeg van Domenico Tedesco het bezoek van Frankrijk. De verwachting is alvast dat de bondscoach enkele wissels zal doorvoeren in zijn basiself.

Na het tegenvallende EK van vorige zomer, wil België van de Nations League gebruik maken om het goede gevoel weer aan te wakkeren richting de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De start was alvast veelbelovend met een vlotte zege tegen Israël. Vervolgens werd echter andermaal verloren van Frankrijk.

Afgelopen donderdag wachtte dan weer een bezoek aan leider Italië. De Duivels begonnen dramatisch aan de match in Rome en stonden al snel op een dubbele achterstand. Maar na een rode kaart voor de Italianen en een veel betere tweede helft, werd alsnog een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Terug met vier achterin

Tedesco zal tegen de Fransen dan ook allicht willen voortbouwen op die tweede helft. Bovendien liet hij verstaan geen al te gekke dingen te gaan uit proberen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij teruggrijpt op zijn vertrouwde variant van de 4-3-3-formatie, terug met vier vaste verdediger dus.

Koen Casteels is daarbij alvast een zekerheid in doel, terwijl Wout Faes, Arthur Theate en Maxim De Cuyper allicht hun plek in de defensie behouden. Achter de rechtsback-positie staat dan weer een vraagteken. Zeno Debast maakte tegen Italië niet zo'n goede beurt, maar Timothy Castagne speelt amper op clubniveau.

Dilemma op rechts

Op het middenveld wordt het duo Youri Tielemans-Orel Mangala naar alle waarschijnlijkheid intact gehouden. De meeste media tippen ook op een centrale rol voor Leandro Trossard. Zo speelde de joker van Arsenal ook in de tweede periode in Rome en dat viel behoorlijk goed mee.

Voorin tot slot, wordt Jérémy Doku normaal gezien weer uitgespeeld in zijn vertrouwde rol op links, in steun van diepste man Loïs Openda. Enkel op rechts staat nog een vraagteken. Krijgt Charles De Ketelaere een nieuwe kans na zijn matige partij in Italië? Mag Dodi Lukebakio opnieuw starten? Of krijgt Johan Bakayoko eindelijk nog eens een kans? Een dik uur voor de aftrap wordt uitsluitsel verwacht.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Theate, De Cuyper; Tielemans, Trossard, Mangala; Bakayoko, Openda, Doku

Wie moet als rechtsback starten volgens u?

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

33
33
'Club Brugge wil dubbelslag slaan bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

74
74
Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

80
80
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

17
17
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

40
40
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

56
56
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

37
37
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

304
304
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

344
344
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

127
127
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

540
540
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

111
111
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

155
155
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

146
146
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

445
445
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

141
141
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

167
167
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

623
623

Meer sportnieuws