Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

door
Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

In de Nations League staan de Rode Duivels maandagavond andermaal voor een zware uitdaging. Zo krijgt de ploeg van Domenico Tedesco het bezoek van Frankrijk. De verwachting is alvast dat de bondscoach enkele wissels zal doorvoeren in zijn basiself.

Na het tegenvallende EK van vorige zomer, wil België van de Nations League gebruik maken om het goede gevoel weer aan te wakkeren richting de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De start was alvast veelbelovend met een vlotte zege tegen Israël. Vervolgens werd echter andermaal verloren van Frankrijk.

Afgelopen donderdag wachtte dan weer een bezoek aan leider Italië. De Duivels begonnen dramatisch aan de match in Rome en stonden al snel op een dubbele achterstand. Maar na een rode kaart voor de Italianen en een veel betere tweede helft, werd alsnog een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Terug met vier achterin

Tedesco zal tegen de Fransen dan ook allicht willen voortbouwen op die tweede helft. Bovendien liet hij verstaan geen al te gekke dingen te gaan uit proberen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij teruggrijpt op zijn vertrouwde variant van de 4-3-3-formatie, terug met vier vaste verdediger dus.

Koen Casteels is daarbij alvast een zekerheid in doel, terwijl Wout Faes, Arthur Theate en Maxim De Cuyper allicht hun plek in de defensie behouden. Achter de rechtsback-positie staat dan weer een vraagteken. Zeno Debast maakte tegen Italië niet zo'n goede beurt, maar Timothy Castagne speelt amper op clubniveau.

Dilemma op rechts

Op het middenveld wordt het duo Youri Tielemans-Orel Mangala naar alle waarschijnlijkheid intact gehouden. De meeste media tippen ook op een centrale rol voor Leandro Trossard. Zo speelde de joker van Arsenal ook in de tweede periode in Rome en dat viel behoorlijk goed mee.

Voorin tot slot, wordt Jérémy Doku normaal gezien weer uitgespeeld in zijn vertrouwde rol op links, in steun van diepste man Loïs Openda. Enkel op rechts staat nog een vraagteken. Krijgt Charles De Ketelaere een nieuwe kans na zijn matige partij in Italië? Mag Dodi Lukebakio opnieuw starten? Of krijgt Johan Bakayoko eindelijk nog eens een kans? Een dik uur voor de aftrap wordt uitsluitsel verwacht.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Theate, De Cuyper; Tielemans, Trossard, Mangala; Bakayoko, Openda, Doku

Wie moet als rechtsback starten volgens u?

Meest recent

Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

9
9
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

26
26
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

77
77
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

101
101
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

91
91
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

210
210
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

327
327
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

53
53
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

257
257
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

393
393
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

587
587
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

257
257
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

58
58
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

183
183
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

21
21
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

131
131
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1346
1346
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

624
624
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

59
59
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

133
133
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

167
167
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

174
174
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

289
289
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

160
160

Meer sportnieuws