Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

454
Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

In de Nations League staan de Rode Duivels maandagavond andermaal voor een zware uitdaging. Zo krijgt de ploeg van Domenico Tedesco het bezoek van Frankrijk. De verwachting is alvast dat de bondscoach enkele wissels zal doorvoeren in zijn basiself.

Na het tegenvallende EK van vorige zomer, wil België van de Nations League gebruik maken om het goede gevoel weer aan te wakkeren richting de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De start was alvast veelbelovend met een vlotte zege tegen Israël. Vervolgens werd echter andermaal verloren van Frankrijk.

Afgelopen donderdag wachtte dan weer een bezoek aan leider Italië. De Duivels begonnen dramatisch aan de match in Rome en stonden al snel op een dubbele achterstand. Maar na een rode kaart voor de Italianen en een veel betere tweede helft, werd alsnog een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Terug met vier achterin

Tedesco zal tegen de Fransen dan ook allicht willen voortbouwen op die tweede helft. Bovendien liet hij verstaan geen al te gekke dingen te gaan uit proberen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij teruggrijpt op zijn vertrouwde variant van de 4-3-3-formatie, terug met vier vaste verdediger dus.

Koen Casteels is daarbij alvast een zekerheid in doel, terwijl Wout Faes, Arthur Theate en Maxim De Cuyper allicht hun plek in de defensie behouden. Achter de rechtsback-positie staat dan weer een vraagteken. Zeno Debast maakte tegen Italië niet zo'n goede beurt, maar Timothy Castagne speelt amper op clubniveau.

Dilemma op rechts

Op het middenveld wordt het duo Youri Tielemans-Orel Mangala naar alle waarschijnlijkheid intact gehouden. De meeste media tippen ook op een centrale rol voor Leandro Trossard. Zo speelde de joker van Arsenal ook in de tweede periode in Rome en dat viel behoorlijk goed mee.

Voorin tot slot, wordt Jérémy Doku normaal gezien weer uitgespeeld in zijn vertrouwde rol op links, in steun van diepste man Loïs Openda. Enkel op rechts staat nog een vraagteken. Krijgt Charles De Ketelaere een nieuwe kans na zijn matige partij in Italië? Mag Dodi Lukebakio opnieuw starten? Of krijgt Johan Bakayoko eindelijk nog eens een kans? Een dik uur voor de aftrap wordt uitsluitsel verwacht.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Theate, De Cuyper; Tielemans, Trossard, Mangala; Bakayoko, Openda, Doku

Wie moet als rechtsback starten volgens u?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

111
111
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

63
63
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

631
631
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

79
79
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

185
185
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

659
659
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws