Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

454 stemmen
Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

In de Nations League staan de Rode Duivels maandagavond andermaal voor een zware uitdaging. Zo krijgt de ploeg van Domenico Tedesco het bezoek van Frankrijk. De verwachting is alvast dat de bondscoach enkele wissels zal doorvoeren in zijn basiself.

Na het tegenvallende EK van vorige zomer, wil België van de Nations League gebruik maken om het goede gevoel weer aan te wakkeren richting de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De start was alvast veelbelovend met een vlotte zege tegen Israël. Vervolgens werd echter andermaal verloren van Frankrijk.

Afgelopen donderdag wachtte dan weer een bezoek aan leider Italië. De Duivels begonnen dramatisch aan de match in Rome en stonden al snel op een dubbele achterstand. Maar na een rode kaart voor de Italianen en een veel betere tweede helft, werd alsnog een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

Terug met vier achterin

Tedesco zal tegen de Fransen dan ook allicht willen voortbouwen op die tweede helft. Bovendien liet hij verstaan geen al te gekke dingen te gaan uit proberen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij teruggrijpt op zijn vertrouwde variant van de 4-3-3-formatie, terug met vier vaste verdediger dus.

Koen Casteels is daarbij alvast een zekerheid in doel, terwijl Wout Faes, Arthur Theate en Maxim De Cuyper allicht hun plek in de defensie behouden. Achter de rechtsback-positie staat dan weer een vraagteken. Zeno Debast maakte tegen Italië niet zo'n goede beurt, maar Timothy Castagne speelt amper op clubniveau.

Dilemma op rechts

Op het middenveld wordt het duo Youri Tielemans-Orel Mangala naar alle waarschijnlijkheid intact gehouden. De meeste media tippen ook op een centrale rol voor Leandro Trossard. Zo speelde de joker van Arsenal ook in de tweede periode in Rome en dat viel behoorlijk goed mee.

Voorin tot slot, wordt Jérémy Doku normaal gezien weer uitgespeeld in zijn vertrouwde rol op links, in steun van diepste man Loïs Openda. Enkel op rechts staat nog een vraagteken. Krijgt Charles De Ketelaere een nieuwe kans na zijn matige partij in Italië? Mag Dodi Lukebakio opnieuw starten? Of krijgt Johan Bakayoko eindelijk nog eens een kans? Een dik uur voor de aftrap wordt uitsluitsel verwacht.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Theate, De Cuyper; Tielemans, Trossard, Mangala; Bakayoko, Openda, Doku

Wie moet als rechtsback starten volgens u?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

0
0
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

41
41
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

10
10
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

4
4
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

29
29
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

58
58
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

161
161
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

564
564
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

91
91
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

185
185
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

145
145
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

130
130
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

249
249
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

42
42
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

156
156
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

491
491
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

237
237
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

215
215
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

88
88
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

458
458
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

339
339
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

140
140

Meer sportnieuws