Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

454
Opstelling Duivels: Tedesco grijpt in na Italiaans experiment

In de Nations League staan de Rode Duivels maandagavond andermaal voor een zware uitdaging. Zo krijgt de ploeg van Domenico Tedesco het bezoek van Frankrijk. De verwachting is alvast dat de bondscoach enkele wissels zal doorvoeren in zijn basiself.

Na het tegenvallende EK van vorige zomer, wil België van de Nations League gebruik maken om het goede gevoel weer aan te wakkeren richting de kwalificatiecampagne voor het WK 2026. De start was alvast veelbelovend met een vlotte zege tegen Israël. Vervolgens werd echter andermaal verloren van Frankrijk.

Afgelopen donderdag wachtte dan weer een bezoek aan leider Italië. De Duivels begonnen dramatisch aan de match in Rome en stonden al snel op een dubbele achterstand. Maar na een rode kaart voor de Italianen en een veel betere tweede helft, werd alsnog een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Terug met vier achterin

Tedesco zal tegen de Fransen dan ook allicht willen voortbouwen op die tweede helft. Bovendien liet hij verstaan geen al te gekke dingen te gaan uit proberen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij teruggrijpt op zijn vertrouwde variant van de 4-3-3-formatie, terug met vier vaste verdediger dus.

Koen Casteels is daarbij alvast een zekerheid in doel, terwijl Wout Faes, Arthur Theate en Maxim De Cuyper allicht hun plek in de defensie behouden. Achter de rechtsback-positie staat dan weer een vraagteken. Zeno Debast maakte tegen Italië niet zo'n goede beurt, maar Timothy Castagne speelt amper op clubniveau.

Dilemma op rechts

Op het middenveld wordt het duo Youri Tielemans-Orel Mangala naar alle waarschijnlijkheid intact gehouden. De meeste media tippen ook op een centrale rol voor Leandro Trossard. Zo speelde de joker van Arsenal ook in de tweede periode in Rome en dat viel behoorlijk goed mee.

Voorin tot slot, wordt Jérémy Doku normaal gezien weer uitgespeeld in zijn vertrouwde rol op links, in steun van diepste man Loïs Openda. Enkel op rechts staat nog een vraagteken. Krijgt Charles De Ketelaere een nieuwe kans na zijn matige partij in Italië? Mag Dodi Lukebakio opnieuw starten? Of krijgt Johan Bakayoko eindelijk nog eens een kans? Een dik uur voor de aftrap wordt uitsluitsel verwacht.

De mogelijke basiself:

Casteels; Castagne, Faes, Theate, De Cuyper; Tielemans, Trossard, Mangala; Bakayoko, Openda, Doku

Wie moet als rechtsback starten volgens u?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

51
51
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

134
134
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

293
293
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

272
272
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

182
182
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws