'Verbruggen zet zich scherp voor absolute droomtransfer'

137
'Verbruggen zet zich scherp voor absolute droomtransfer'

RSC Anderlecht heeft sportief gezien niet de beste jaren achter de rug, maar wist desondanks een aantal grote uitgaande transfers te realiseren. Bart Verbruggen liet de clubkas bijvoorbeeld flink rinkelen in de zomer van 2023. En de Nederlander zou weldra al een nieuwe toptransfer kunnen maken.

Verbruggen liet destijds bij de jeugdopleiding van NAC al een erg veelbelovende indruk achter. Daar werkte hij nauw samen met Jelle ten Rouwelaar. Toen die naar Anderlecht vertrok als keeperstrainer, raadde hij de club aan om ook zijn protégé in huis te halen. En dat bleek een uitstekende tip van de Nederlander.

RSCA kon Verbruggen uiteindelijk voor een slordige 300.000 euro in huis halen. Het duurde een tijdje alvorens hij zijn kans kreeg als nummer één. Maar bij de start van het kalenderjaar 2023 besloot de vernieuwde sportieve leiding om dan toch vol zijn kaart te trekken. Al snel bleek dat de juiste keuze.

LEES OOK: Penders helpt Chelsea met clean-sheet; foutloze start Barça

Nummer één bij Oranje

De Nederlander maakte meteen indruk, zowel in eigen land als tijdens de Europese wedstrijden. Die stormachtige doorbraak leverde hem zijn eerste selectie bij de nationale ploeg op. Momenteel is Verbruggen zelfs nummer één bij Oranje. Er heerste dan ook weinig twijfel over dat hij naar een topcompetitie zou trekken.

Uiteindelijk was het Brighton and Hove Albion, een club die geroemd wordt om haar puike scouting, dat doordrukte voor zijn komst. De Premier League-subtopper legde een slordige 20 miljoen euro neer voor zijn komst. Maar die investering wordt mogelijk snel weer dubbel en dik terugbetaald. 

Bayern én Barça

Zo staat Verbruggen op de lijstjes van enkele Europese grootmachten. Eerder dit weekend werd Bayern München al genoemd als mogelijke bestemming. Bij Mundo Deportivo schuift men nu echter ook FC Barcelona naar voren. Door de zware blessure van Marc-André Ter Stegen overweegt de Catalaanse club een jonge doelman aan te trekken die het potentieel heeft om op termijn de nummer één te worden. Verbruggen geldt daarbij als één van de targets. Al worden ook Diogo Costa (FC Porto), Joan Garcia (Espanyol), Alvaro Valles (Las Palmas) en Mio Backhaus (Werder Bremen) gevolgd.

🚀

Verbruggen is het grootste keeperstalent in de Lage Landen ...

Meest recent

Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

3
3
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

38
38
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

56
56
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

14
14
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

262
262
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

155
155
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

125
125
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

24
24
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

33
33
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

655
655
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

191
191
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

359
359
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

31
31
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

328
328
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

38
38
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

343
343
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

43
43
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

325
325
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

291
291
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

46
46
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

91
91
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

167
167
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1295
1295
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

51
51
Leko keihard: Club-spelers krijgen draai om de oren

Waar een week geleden nog werd gevreesd voor een eentonige titelstrijd, heeft de grote favoriet nu ...

401
401

Meer sportnieuws