Tedesco onder vuur: "Onbegrijpelijk dat hij hem opriep"

door
Tedesco onder vuur:

Domenico Tedesco ligt zwaar onder vuur. Het EK was geen succes en in de Nations League blijft hij het tactisch te moeilijk maken. Bertrand Crasson is in de podcast Tof Sport kritisch, net als voormalig Rode Duivel Philippe Vande Walle. Zij zien dat de coach vreemde selectiekeuzes maakt én geen punten scoort met zijn communicatie.

LEES OOK: Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

Vreemde keuzes

We haalden al aan dat Tedesco vreemde keuzes maakte in zijn selectie. Van de Walle stak van wal. “Het is onbegrijpelijk dat Tedesco iemand als Vandevoordt nu opriep. Hij speelde goed tot zeer goed bij Racing Genk en werd nooit bij de selectie gehaald. Bij RB Leipzig is hij tweede keeper en daar speelde hij nog geen seconde, maar toch is hij er nu wél bij."

Daarnaast wordt in de studio ook aangehaald dat Cyril Ngonge amper speelt bij Napoli en er bij is. Dat geldt ook voor jongens als Timothy Castagne en Aster Vranckx. Eerder deed hij dat ook al bij Julien Duranville. 

Lukaku en De Bruyne

Crasson sprak dan weer over zijn slechte communicatie. "Kijk, ik snap dat de Nations League geen prioriteit is voor de topspelers. Dit is dan ook een perfect toernooi om dingen uit te testen. Had je aangekondigd dat De Bruyne, Meunier en Lukaku niet moesten meedoen omdat je bepaalde zaken wilt uittesten om hun opvolging voor te voorbereiden, dan was deze commotie er niet geweest."

"Zo kun je spelers als De Winter, Bornauw, Bakayoko, De Ketelaere en anderen voluit laten spelen. Het is nu al vreemd dat dergelijke jongens telkens worden opgeroepen, maar amper spelen. Andere spelers zoals Duranville, Ngonge – spelers die amper spelen bij hun club- krijgen dan ineens de voorkeur op hen. Dat is toch maar allemaal bizar", aldus de ex-rechtsachter.

Lees ook: 

 

Vreemde keuzes van Tedesco?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

77
77
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

39
39
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

448
448
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

87
87
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

283
283
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

77
77
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

375
375
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

364
364
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

123
123
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

437
437
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

259
259
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

457
457
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

520
520
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

427
427
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

185
185
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

261
261
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

354
354
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

229
229
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

95
95
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

210
210
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

693
693
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

669
669

Meer sportnieuws