Tedesco doet belofte na Doku-fiasco: "Mag de natie zeker van zijn"

door
Tedesco doet belofte na Doku-fiasco:

In de Nations League nemen de Rode Duivels het maandagavond op tegen Frankrijk. De nationale ploeg moet dan met een gepaste reactie komen na de dramatische eerste helft in Italië. Met name bondscoach Domenico Tedesco heeft dan één en ander goed te maken.

België was donderdag outsider afgezakt naar Rome voor hun derde Nations League-duel en moesten het doen zonder sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daar kwam ook nog eens een dramatische start bovenop. Na nog geen minuut spelen kwamen de Italianen op voorsprong. Halfweg de eerste helft stond het zelfs al 2-0.

Maar vlak voor rust volgde een ommekeer door de rode kaart van Lorenzo Pellegrini en aansluitingstreffer van Maxim De Cuyper. Na de pauze kwamen de Belgen met een mannetje meer zelfs beter voor de dag, wat ook leidde tot een verdiende gelijkmaker. Maar dat neemt de ronduit dramatische eerste helft natuurlijk niet weg. En daar had ook Tedesco een aandeel in.

LEES OOK: 'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Gefaald Doku-experiment

De bondscoach pakte immers uit met enkele bedenkelijke tactische keuzes. Zo besloot hij bijvoorbeeld om Jérémy Doku te laten starten als een soort van wingback aan de rechterflank. Niet bepaald zijn beste uitvinding. De aanvaller van Manchester City liet immers veel te veel steken vallen op defensief vlak en lag bijvoorbeeld mee aan de basis van de openingsgoal.

Die keuze leverde Tedesco een pak kritiek op. Op zijn persbabbel van zondagmiddag kwam hij dan ook met een reactie. "Jérémy zal tegen Frankrijk niet op de wingback staan. Ik wilde hem voor alle duidelijkheid ook niet als rechtsachter gebruiken, maar als een soort winger om vooruit te verdedigen. Ik ben soms wat gek, maar ook niet compleet gek", aldus de bondscoach.

Klaar voor WK-kwalificaties

Afwachten dus hoe Tedesco de match tegen Frankrijk zal aanpakken. Maar het is niet uitgesloten dat hij dan opnieuw bepaalde zaken zal uitproberen. Volgens hem is de Nations League daar ook een ideaal moment voor. De bondscoach deed echter ook al een belofte richting de volgende grote afspraak. "Bij de WK-kwalifica­ties zullen we er staan. Daar mag deze natie zeker van zijn", aldus Tedesco.

Tedesco verdient de kans om door te gaan tot en met het WK 2026 ...

Meest recent

Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

2
2
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

57
57
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

169
169
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

60
60
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

110
110
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

181
181
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

75
75
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

402
402
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

567
567
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

171
171
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

453
453
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

61
61
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

177
177
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

671
671
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

49
49
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

677
677
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

371
371
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

962
962
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

273
273
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

74
74
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

44
44
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

199
199
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

198
198
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

132
132
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

656
656

Meer sportnieuws