Oranje-speler onder vuur: "Hij hoort thuis in strandvoetbal"

door
Oranje-speler onder vuur:

In de Nations League heeft Nederland vrijdagavond verrassend puntenverlies geleden. Oranje raakte immers niet verder dan een 1-1-gelijkspel op het veld van Hongarije. Bepaalde spelers uit de ploeg van bondscoach Ronald Koeman lieten dan ook een povere indruk achter.

De Nederlanders knokten zich afgelopen zomer ietwat verrassend naar de halve finales van het Europese kampioenschap. Een topresultaat, maar het geleverde spel van Oranje was niet bepaald indrukwekkend. Tijdens de Nations League wil men het niveau dan ook verder opkrikken.

De campagne ging alvast veelbelovend van start. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Oranje trok dan ook met het nodige vertrouwen naar Hongarije voor de derde groepsmatch.

Bleke Zirkzee

Maar daarin verloren de ploeg van Koeman toch wat van zijn pluimen. Na een halfuur spelen kwamen de Hongaren immers op voorsprong en in de tweede helft pakte aanvoerder Virgil van Dijk ook nog eens rood. Uiteindelijk kon Denzel Dumfries pas in de slotfase nog een punt uit de brand slepen.

Geen goede wedstrijd dus, verschillende spelers haalden dan ook niet het gewenste niveau. Voorin bijvoorbeeld, speelde Joshua Zirkzee een povere wedstrijd. De spits van Manchester United stond te vaak op een eiland en slaagde er niet in om zelf wat te forceren, waardoor hij amper in het stuk voorkwam.

Zaalvoetballer

Zirkzee blijft dan ook een ideale spits voor het combinatievoetbal, maar kan allerminst een 'killer' voor doel genoemd worden. Analist Jan Joost van Gangelen toonde zich achteraf dan ook streng. " Bij sommige nummers 9 zie je de verbetenheid. Bij Zirkzee denk je: dat is een lekkere speler voor een zaalvoetbalteam of voor strandvoetbal. Ik ben benieuwd of hij ooit een speler wordt met twintig goals per seizoen. Daar heb ik echt m'n twijfels over", aldus Van Gangelen bij ESPN.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

19
19
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

76
76
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

51
51
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

195
195
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

339
339
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

548
548
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

274
274
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

91
91
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

101
101
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

386
386
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

243
243
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

104
104
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

263
263
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

457
457
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

192
192
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

564
564
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

111
111
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

115
115
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

313
313
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

167
167

Meer sportnieuws