Oranje-speler onder vuur: "Hij hoort thuis in strandvoetbal"

door
Oranje-speler onder vuur:

In de Nations League heeft Nederland vrijdagavond verrassend puntenverlies geleden. Oranje raakte immers niet verder dan een 1-1-gelijkspel op het veld van Hongarije. Bepaalde spelers uit de ploeg van bondscoach Ronald Koeman lieten dan ook een povere indruk achter.

De Nederlanders knokten zich afgelopen zomer ietwat verrassend naar de halve finales van het Europese kampioenschap. Een topresultaat, maar het geleverde spel van Oranje was niet bepaald indrukwekkend. Tijdens de Nations League wil men het niveau dan ook verder opkrikken.

De campagne ging alvast veelbelovend van start. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Oranje trok dan ook met het nodige vertrouwen naar Hongarije voor de derde groepsmatch.

LEES OOK: Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

Bleke Zirkzee

Maar daarin verloren de ploeg van Koeman toch wat van zijn pluimen. Na een halfuur spelen kwamen de Hongaren immers op voorsprong en in de tweede helft pakte aanvoerder Virgil van Dijk ook nog eens rood. Uiteindelijk kon Denzel Dumfries pas in de slotfase nog een punt uit de brand slepen.

Geen goede wedstrijd dus, verschillende spelers haalden dan ook niet het gewenste niveau. Voorin bijvoorbeeld, speelde Joshua Zirkzee een povere wedstrijd. De spits van Manchester United stond te vaak op een eiland en slaagde er niet in om zelf wat te forceren, waardoor hij amper in het stuk voorkwam.

Zaalvoetballer

Zirkzee blijft dan ook een ideale spits voor het combinatievoetbal, maar kan allerminst een 'killer' voor doel genoemd worden. Analist Jan Joost van Gangelen toonde zich achteraf dan ook streng. " Bij sommige nummers 9 zie je de verbetenheid. Bij Zirkzee denk je: dat is een lekkere speler voor een zaalvoetbalteam of voor strandvoetbal. Ik ben benieuwd of hij ooit een speler wordt met twintig goals per seizoen. Daar heb ik echt m'n twijfels over", aldus Van Gangelen bij ESPN.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

3
3
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

171
171
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

194
194
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

243
243
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

76
76
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

29
29
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

101
101
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

49
49
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

61
61
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

149
149
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

574
574
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

91
91
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

169
169
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

204
204
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

224
224
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

117
117
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

112
112
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

79
79
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

36
36
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

173
173
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

315
315
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

137
137
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

429
429
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

53
53

Meer sportnieuws