Oranje-speler onder vuur: "Hij hoort thuis in strandvoetbal"

door
Oranje-speler onder vuur:

In de Nations League heeft Nederland vrijdagavond verrassend puntenverlies geleden. Oranje raakte immers niet verder dan een 1-1-gelijkspel op het veld van Hongarije. Bepaalde spelers uit de ploeg van bondscoach Ronald Koeman lieten dan ook een povere indruk achter.

De Nederlanders knokten zich afgelopen zomer ietwat verrassend naar de halve finales van het Europese kampioenschap. Een topresultaat, maar het geleverde spel van Oranje was niet bepaald indrukwekkend. Tijdens de Nations League wil men het niveau dan ook verder opkrikken.

De campagne ging alvast veelbelovend van start. Tijdens de eerste speeldag wonnen de Nederlanders met zware 5-2-cijfers van Bosnië. Vervolgens werd groepsfavoriet Duitsland op een 2-2-gelijkspel gehouden. Oranje trok dan ook met het nodige vertrouwen naar Hongarije voor de derde groepsmatch.

LEES OOK: Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Bleke Zirkzee

Maar daarin verloren de ploeg van Koeman toch wat van zijn pluimen. Na een halfuur spelen kwamen de Hongaren immers op voorsprong en in de tweede helft pakte aanvoerder Virgil van Dijk ook nog eens rood. Uiteindelijk kon Denzel Dumfries pas in de slotfase nog een punt uit de brand slepen.

Geen goede wedstrijd dus, verschillende spelers haalden dan ook niet het gewenste niveau. Voorin bijvoorbeeld, speelde Joshua Zirkzee een povere wedstrijd. De spits van Manchester United stond te vaak op een eiland en slaagde er niet in om zelf wat te forceren, waardoor hij amper in het stuk voorkwam.

Zaalvoetballer

Zirkzee blijft dan ook een ideale spits voor het combinatievoetbal, maar kan allerminst een 'killer' voor doel genoemd worden. Analist Jan Joost van Gangelen toonde zich achteraf dan ook streng. " Bij sommige nummers 9 zie je de verbetenheid. Bij Zirkzee denk je: dat is een lekkere speler voor een zaalvoetbalteam of voor strandvoetbal. Ik ben benieuwd of hij ooit een speler wordt met twintig goals per seizoen. Daar heb ik echt m'n twijfels over", aldus Van Gangelen bij ESPN.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

8
8
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

25
25
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

26
26
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

183
183
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

84
84
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

80
80
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

152
152
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

165
165
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

50
50
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

58
58
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

117
117
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

811
811
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

210
210
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

242
242
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

284
284
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

106
106
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

98
98
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

74
74
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

295
295
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

155
155
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

275
275
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

526
526
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

158
158
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1915
1915
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

556
556

Meer sportnieuws