Tedesco speelt met toekomst: "Dan zet hij zich voor schut"

181 stemmen
Tedesco speelt met toekomst:

In de Nations League krijgen de Rode Duivels maandagavond het bezoek van Frankrijk. In hun eerste match voor eigen volk sinds het mislukte EK willen ze aanknopen met een goede prestatie. Dat zal vooral voor bondscoach Domenico Tedesco van cruciaal belang worden.

Na het tegenvallende Europese kampioenschap stond Tedesco al onder een enorme druk. De KBVB had zijn overeenkomst echter al voor het toernooi verlengd tot medio 2026. En dus besloot men uiteindelijk om toch door te gaan met de Italiaanse Duitser.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Ommekeer met sterspelers

Maar bij de start van de Nations League-campagne liep het snel weer fout. Na de zoveelste nederlaag tegen Frankrijk haalde aanvoerder Kevin De Bruyne immers vernietigend uit. In de nasleep van die uithaal werden ook de tactische keuzes van Tedesco kritisch onder de loep genomen.

Vorige week maakte hij echter opnieuw een slechte beurt. Zo gaf hij De Bruyne en Romelu Lukaku de toestemming om bepaalde interlands over te slaan. Nochtans had hij zich vanaf het begin van zijn ambstermijn sterk gemaakt dat het gedaan zou zijn met privileges voor de sterspelers.

Tactisch gefaald

En donderdag liep het andermaal fout. De Duivels speelden weliswaar 2-2-gelijk op het veld van Italië, maar waren ronduit nergens voor de rode kaart bij het thuisland. Daarbij maakte Tedesco een erg slechte beurt op tactisch vlak. Zijn experimenten met pakweg Jérémy Doku als vleugelback, liepen faliekant af.

Zo blijft Tedesco toch met vuur spelen. Na het EK bleef hij, mede uit budgettaire redenen, op post. Maar dan mag deze negatieve spiraal niet blijven aanhouden. Wie durft te beweren dat de bond straks opnieuw niet ingrijpt als een nieuwe technisch directeur aan het roer staat en Tedesco het tij niet kan keren.

Geen experimenten

Analist Marc Degryse raadt hem dan ook aan om tegen Frankrijk niet te veel te experimenteren. "Mocht Tedesco opnieuw rare, tactische dingen verzinnen die niemand begrijpt, gaat hij voor schut staan. As hij het eenvoudig houdt en we worden dan overklast door de Fransen ... niemand zal het de ploeg of de coach kwalijk nemen", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het zal dus belangrijk zijn om uit te gaan van de eigen sterkte én om iedereen op zijn juiste positie te zetten. Als dat niet gebeurt? Dan zal het slecht aflopen, vrees ik."

De bond moet voor de WK-cyclus een nieuwe bondscoach aanstellen ...

Meest recent

Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

11
11
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

23
23
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

23
23
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

134
134
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

180
180
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

338
338
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

300
300
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

375
375
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

221
221
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

59
59
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

452
452
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

317
317
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

332
332
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

158
158
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

58
58
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

268
268
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

327
327
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

466
466
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

251
251
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1641
1641
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

622
622
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

261
261
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

164
164
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

364
364
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

338
338

Meer sportnieuws