Albert tackelt Tedesco met 2 benen: "Het was belachelijk"

451 stemmen
Albert tackelt Tedesco met 2 benen:

De Rode Duivels hebben donderdagavond dankzij een fraaie comeback een punt gepakt in Italië, maar desondanks is de teneur daags na de wedstrijd vooral negatief. Veel meer dan het resultaat lijkt de dramatische eerste helft te blijven hangen en bondscoach Domenico Tedesco heeft alweer geen punten gescoord bij de meeste analisten.

De bondscoach pakte in de eerste helft uit met een experiment door Doku als rechterwingback te gebruiken, maar dat pakte helemaal verkeerd uit. Het was pas toen de winger weer naar zijn gebruikelijke positie verhuisde en toen Pellegrini bij de Italianen uitgesloten werd, dat de Duivels een beetje grip op de wedstrijd kregen.

LEES OOK: Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

Albert wil Tedesco buiten

Bovendien toonde Tedesco nadien weinig schuldbesef over zijn tactische missers en dat doet vele analisten steigeren. Philippe Albert pleitte in september al voor het ontslag van Tedesco en gaat nu opnieuw frontaal in op de bondscoach.

"Het was belachelijk en verontrustend wat ze met elf tegen elf lieten zien", verklaart hij bij RTBF. "Ik had Tedesco na het EK al buiten gegooid. Het was een vergissing om zijn contract voor het toernooi te verlengen."

Tactische blunders bij Rode Duivels

De ex-verdediger zag dat de spelers tactisch onvoldoende voorbereid waren. "Waarom ga je zo druk zetten op de Italianen wanneer je in een nieuw systeem speelt?", vraagt hij zich af. "Je zag dat de spelers zoekende waren naar hun positie."

Die tactische onduidelijkheid was ook te zien bij de tegendoelpunten. "Bij het eerste doelpunt loopt Doku uit positie, laat Debast zich weglokken, moet Faes compenseren maar doet hij dat te laat en staat De Cuyper slecht opgesteld", aldus Albert. "Bij het tweede doelpunt is het Theate die 50 meter uit positie loopt."

Moet Tedesco ontslagen worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

11
11
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

101
101
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

30
30
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

45
45
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

48
48
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

49
49
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

82
82
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

159
159
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

183
183
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

597
597
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

294
294
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

147
147
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

160
160
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

129
129
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

162
162
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

147
147
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

58
58
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

422
422
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

234
234
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

260
260
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

404
404
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

548
548
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

120
120

Meer sportnieuws