Albert tackelt Tedesco met 2 benen: "Het was belachelijk"

door
Albert tackelt Tedesco met 2 benen:

De Rode Duivels hebben donderdagavond dankzij een fraaie comeback een punt gepakt in Italië, maar desondanks is de teneur daags na de wedstrijd vooral negatief. Veel meer dan het resultaat lijkt de dramatische eerste helft te blijven hangen en bondscoach Domenico Tedesco heeft alweer geen punten gescoord bij de meeste analisten.

De bondscoach pakte in de eerste helft uit met een experiment door Doku als rechterwingback te gebruiken, maar dat pakte helemaal verkeerd uit. Het was pas toen de winger weer naar zijn gebruikelijke positie verhuisde en toen Pellegrini bij de Italianen uitgesloten werd, dat de Duivels een beetje grip op de wedstrijd kregen.

LEES OOK: ‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Albert wil Tedesco buiten

Bovendien toonde Tedesco nadien weinig schuldbesef over zijn tactische missers en dat doet vele analisten steigeren. Philippe Albert pleitte in september al voor het ontslag van Tedesco en gaat nu opnieuw frontaal in op de bondscoach.

"Het was belachelijk en verontrustend wat ze met elf tegen elf lieten zien", verklaart hij bij RTBF. "Ik had Tedesco na het EK al buiten gegooid. Het was een vergissing om zijn contract voor het toernooi te verlengen."

Tactische blunders bij Rode Duivels

De ex-verdediger zag dat de spelers tactisch onvoldoende voorbereid waren. "Waarom ga je zo druk zetten op de Italianen wanneer je in een nieuw systeem speelt?", vraagt hij zich af. "Je zag dat de spelers zoekende waren naar hun positie."

Die tactische onduidelijkheid was ook te zien bij de tegendoelpunten. "Bij het eerste doelpunt loopt Doku uit positie, laat Debast zich weglokken, moet Faes compenseren maar doet hij dat te laat en staat De Cuyper slecht opgesteld", aldus Albert. "Bij het tweede doelpunt is het Theate die 50 meter uit positie loopt."

Moet Tedesco ontslagen worden?

Meest recent

'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

23
23
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

76
76
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

148
148
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

634
634
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

63
63
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

406
406
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

130
130
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

169
169
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

45
45
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

273
273
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

52
52
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

277
277
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

158
158
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

377
377
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

75
75
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

501
501
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

410
410
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

475
475
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

168
168
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

433
433
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

170
170
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

423
423
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

406
406
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

80
80
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

604
604

Meer sportnieuws