Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

543 stemmen
Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

De Rode Duivels speelden 2-2 gelijk tegen Italië in de Nations League. Domenico Tedesco zag dat zijn manschappen in de eerste helft naar de slachtbank werden geleid, maar dan viel die rode kaart.

Nog voor rust werd de aansluitingstreffer gescoord en in de tweede helft kwamen de Rode Duivels helemaal langszij. Een overwinning zat er uiteindelijk niet in. Na afloop sprak bondscoach Tedesco met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Twee Duivels opgehemeld

Tedesco weet dat het team nog aan automatismen ontbreekt. “Het kan altijd beter. We hebben één training gehad om daarop te oefenen. Ik zag vorige week een statistiek waarin ze over het EK spraken en wij waren het team dat de hoogste druk zette. Maar er zijn automatismen voor nodig. Voor een nationaal team is dat gewoon niet mogelijk. Ik zeg het nog eens: de rode kaart heeft ons daar ook natuurlijk enorm geholpen.” 

De Italiaanse keuzeheer is toch tevreden over zijn manschappen en wijst vooral naar twee Rode Duivels: Zeno Debast (ex-Anderlecht) en Maxim De Cuyper (Club Brugge). “Ik vond dat we daarna in balbezit een goede structuur hadden. Zeno Debast en Maxim De Cuyper, bijvoorbeeld. Ik ben echt trots op dit team, op deze jonge spelers. Maar verbeteren kan uiteraard altijd. En dit is ons doel. We zullen al proberen iets te brengen tegen Frankrijk, ook al hebben we maar één training.”

Veel kritiek

De bondscoach krijgt echter weer de wind van voren na het gelijkspel tegen Italië. De eerste helft was niet om aan te zien en de Rode Duivels werden overrompeld door de Italianen. Vooral zijn tactische keuzes worden ferm in vraag gesteld. Hoelang kan de bondscoach dit nog blijven volhouden?

Vind jij dat Tedesco meteen moet worden ontslagen?

Meest recent

Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

8
8
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

43
43
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

29
29
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

26
26
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

181
181
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

131
131
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

161
161
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

315
315
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

83
83
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

193
193
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

70
70
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

367
367
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

173
173
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

159
159
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

264
264
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

289
289
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

96
96
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

343
343
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1022
1022
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

514
514
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

420
420
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

619
619
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

187
187
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

193
193

Meer sportnieuws