Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

543 stemmen
Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

De Rode Duivels speelden 2-2 gelijk tegen Italië in de Nations League. Domenico Tedesco zag dat zijn manschappen in de eerste helft naar de slachtbank werden geleid, maar dan viel die rode kaart.

Nog voor rust werd de aansluitingstreffer gescoord en in de tweede helft kwamen de Rode Duivels helemaal langszij. Een overwinning zat er uiteindelijk niet in. Na afloop sprak bondscoach Tedesco met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

Twee Duivels opgehemeld

Tedesco weet dat het team nog aan automatismen ontbreekt. “Het kan altijd beter. We hebben één training gehad om daarop te oefenen. Ik zag vorige week een statistiek waarin ze over het EK spraken en wij waren het team dat de hoogste druk zette. Maar er zijn automatismen voor nodig. Voor een nationaal team is dat gewoon niet mogelijk. Ik zeg het nog eens: de rode kaart heeft ons daar ook natuurlijk enorm geholpen.” 

De Italiaanse keuzeheer is toch tevreden over zijn manschappen en wijst vooral naar twee Rode Duivels: Zeno Debast (ex-Anderlecht) en Maxim De Cuyper (Club Brugge). “Ik vond dat we daarna in balbezit een goede structuur hadden. Zeno Debast en Maxim De Cuyper, bijvoorbeeld. Ik ben echt trots op dit team, op deze jonge spelers. Maar verbeteren kan uiteraard altijd. En dit is ons doel. We zullen al proberen iets te brengen tegen Frankrijk, ook al hebben we maar één training.”

Veel kritiek

De bondscoach krijgt echter weer de wind van voren na het gelijkspel tegen Italië. De eerste helft was niet om aan te zien en de Rode Duivels werden overrompeld door de Italianen. Vooral zijn tactische keuzes worden ferm in vraag gesteld. Hoelang kan de bondscoach dit nog blijven volhouden?

Vind jij dat Tedesco meteen moet worden ontslagen?

Meest recent

Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

4
4
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

42
42
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

75
75
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

31
31
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

83
83
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

151
151
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

88
88
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

104
104
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

266
266
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

172
172
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

144
144
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

192
192
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

313
313
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

222
222
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

467
467
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

241
241
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

99
99
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

472
472
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

298
298
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

266
266
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

106
106
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

190
190
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

362
362

Meer sportnieuws