Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

543 stemmen
Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

De Rode Duivels speelden 2-2 gelijk tegen Italië in de Nations League. Domenico Tedesco zag dat zijn manschappen in de eerste helft naar de slachtbank werden geleid, maar dan viel die rode kaart.

Nog voor rust werd de aansluitingstreffer gescoord en in de tweede helft kwamen de Rode Duivels helemaal langszij. Een overwinning zat er uiteindelijk niet in. Na afloop sprak bondscoach Tedesco met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

Twee Duivels opgehemeld

Tedesco weet dat het team nog aan automatismen ontbreekt. “Het kan altijd beter. We hebben één training gehad om daarop te oefenen. Ik zag vorige week een statistiek waarin ze over het EK spraken en wij waren het team dat de hoogste druk zette. Maar er zijn automatismen voor nodig. Voor een nationaal team is dat gewoon niet mogelijk. Ik zeg het nog eens: de rode kaart heeft ons daar ook natuurlijk enorm geholpen.” 

De Italiaanse keuzeheer is toch tevreden over zijn manschappen en wijst vooral naar twee Rode Duivels: Zeno Debast (ex-Anderlecht) en Maxim De Cuyper (Club Brugge). “Ik vond dat we daarna in balbezit een goede structuur hadden. Zeno Debast en Maxim De Cuyper, bijvoorbeeld. Ik ben echt trots op dit team, op deze jonge spelers. Maar verbeteren kan uiteraard altijd. En dit is ons doel. We zullen al proberen iets te brengen tegen Frankrijk, ook al hebben we maar één training.”

Veel kritiek

De bondscoach krijgt echter weer de wind van voren na het gelijkspel tegen Italië. De eerste helft was niet om aan te zien en de Rode Duivels werden overrompeld door de Italianen. Vooral zijn tactische keuzes worden ferm in vraag gesteld. Hoelang kan de bondscoach dit nog blijven volhouden?

Vind jij dat Tedesco meteen moet worden ontslagen?

Meest recent

België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

0
0
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

2
2
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

234
234
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

258
258
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

49
49
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

315
315
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

283
283
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

135
135
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

157
157
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

359
359
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

471
471
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

146
146
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

317
317
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

96
96
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

636
636
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

127
127
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

375
375
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

55
55
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

95
95
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

140
140
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

288
288
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

88
88
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

902
902
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

238
238

Meer sportnieuws