Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

543 stemmen
Tedesco hemelt twee verrassende Duivels op: “Echt trots!”

De Rode Duivels speelden 2-2 gelijk tegen Italië in de Nations League. Domenico Tedesco zag dat zijn manschappen in de eerste helft naar de slachtbank werden geleid, maar dan viel die rode kaart.

Nog voor rust werd de aansluitingstreffer gescoord en in de tweede helft kwamen de Rode Duivels helemaal langszij. Een overwinning zat er uiteindelijk niet in. Na afloop sprak bondscoach Tedesco met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

Twee Duivels opgehemeld

Tedesco weet dat het team nog aan automatismen ontbreekt. “Het kan altijd beter. We hebben één training gehad om daarop te oefenen. Ik zag vorige week een statistiek waarin ze over het EK spraken en wij waren het team dat de hoogste druk zette. Maar er zijn automatismen voor nodig. Voor een nationaal team is dat gewoon niet mogelijk. Ik zeg het nog eens: de rode kaart heeft ons daar ook natuurlijk enorm geholpen.” 

De Italiaanse keuzeheer is toch tevreden over zijn manschappen en wijst vooral naar twee Rode Duivels: Zeno Debast (ex-Anderlecht) en Maxim De Cuyper (Club Brugge). “Ik vond dat we daarna in balbezit een goede structuur hadden. Zeno Debast en Maxim De Cuyper, bijvoorbeeld. Ik ben echt trots op dit team, op deze jonge spelers. Maar verbeteren kan uiteraard altijd. En dit is ons doel. We zullen al proberen iets te brengen tegen Frankrijk, ook al hebben we maar één training.”

Veel kritiek

De bondscoach krijgt echter weer de wind van voren na het gelijkspel tegen Italië. De eerste helft was niet om aan te zien en de Rode Duivels werden overrompeld door de Italianen. Vooral zijn tactische keuzes worden ferm in vraag gesteld. Hoelang kan de bondscoach dit nog blijven volhouden?

Vind jij dat Tedesco meteen moet worden ontslagen?

Meest recent

'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

15
15
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

130
130
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

14
14
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

82
82
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

61
61
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

153
153
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

960
960
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

76
76
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

226
226
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

344
344
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

26
26
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

53
53
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

307
307
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

146
146
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

392
392
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

296
296
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

465
465
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

479
479
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

251
251
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

114
114
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

195
195
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

69
69
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

77
77
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

564
564

Meer sportnieuws