Tedesco helemaal gekraakt: "Dat hij dat niet eens toegeeft..."

door
Tedesco helemaal gekraakt:

De Rode Duivels hebben in hun derde wedstrijd in de Nations League een punt gepakt in Italië. Op zich niet zo'n slecht resultaat, maar het lijkt maar voor weinig enthousiasme te zorgen. Dat heeft vooral te maken met de manier waarop de puntendeling tot stand kwam.

Dat ons land überhaupt nog in de wedstrijd raakte, kwam vooral door de rode kaart van Pellegrini kort voor rust. Met een man meer slaagden de Duivels er nog in om een dubbele achterstand op te halen, maar daarvoor werden ze eigenlijk 40 minuten lang weggeblazen.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Boeckx haalt Tedesco helemaal neer

Domenico Tedesco leek in Rome weer een kapitale tactische fout te maken door Jérémy Doku als rechterwingback te posteren. Daardoor kon die amper voor gevaar zorgen en de acties bij de twee tegendoelpunten begonnen ook telkens op zijn flank. Desondanks bleef Tedesco zijn tactische beslissing ook achteraf verdedigen.

"Dat hij niet toegeeft dat hij daar een fout gemaakt heeft, vind ik niet kunnen", is Frank Boeckx messcherp bij VTM, die zag hoe Doku van veel te laag moest vertrekken. "Dat is net wat we niet willen zien van Doku. In die zone is hij niet gevaarlijk. Meer zelfs, daar doet hij ons pijn, zoals op het EK toen hij met een slecht balletje aan de basis lag van een nederlaag."

Tactisch drama in eerste 35 minuten

"Dit is net de omgekeerde wereld wat je wil doen in balbezit. In plaats van met drie op te bouwen ga je naar een vijfmansverdediging, maar Doku is daar niet de man voor", zag Boeckx. "Laat Debast toch Dimarco opvangen zodat Doku kan doorschuiven naar het middenveld. Neen, tactisch was het niet goed die eerste 35 minuten."

Punten heeft Tedesco dus weer niet gescoord met zijn keuzes en zijn betoog. De bondscoach ligt de jongste maanden alsmaar meer onder vuur nadat de Duivels ook op het EK en in september tegen Frankrijk niet konden overtuigen. Enkel een knalprestatie tegen Frankrijk op maandag lijkt de perceptie op korte termijn wat te kunnen keren.

Ben je het eens met Boeckx?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

68
68
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

57
57
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

46
46
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

370
370
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

429
429
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

343
343
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

74
74
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

365
365
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

675
675
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

124
124
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

695
695
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

188
188
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

389
389
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

197
197
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

353
353
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

440
440
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

257
257
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

365
365
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

598
598

Meer sportnieuws