Tedesco helemaal gekraakt: "Dat hij dat niet eens toegeeft..."

door
Tedesco helemaal gekraakt:

De Rode Duivels hebben in hun derde wedstrijd in de Nations League een punt gepakt in Italië. Op zich niet zo'n slecht resultaat, maar het lijkt maar voor weinig enthousiasme te zorgen. Dat heeft vooral te maken met de manier waarop de puntendeling tot stand kwam.

Dat ons land überhaupt nog in de wedstrijd raakte, kwam vooral door de rode kaart van Pellegrini kort voor rust. Met een man meer slaagden de Duivels er nog in om een dubbele achterstand op te halen, maar daarvoor werden ze eigenlijk 40 minuten lang weggeblazen.

LEES OOK: Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Boeckx haalt Tedesco helemaal neer

Domenico Tedesco leek in Rome weer een kapitale tactische fout te maken door Jérémy Doku als rechterwingback te posteren. Daardoor kon die amper voor gevaar zorgen en de acties bij de twee tegendoelpunten begonnen ook telkens op zijn flank. Desondanks bleef Tedesco zijn tactische beslissing ook achteraf verdedigen.

"Dat hij niet toegeeft dat hij daar een fout gemaakt heeft, vind ik niet kunnen", is Frank Boeckx messcherp bij VTM, die zag hoe Doku van veel te laag moest vertrekken. "Dat is net wat we niet willen zien van Doku. In die zone is hij niet gevaarlijk. Meer zelfs, daar doet hij ons pijn, zoals op het EK toen hij met een slecht balletje aan de basis lag van een nederlaag."

Tactisch drama in eerste 35 minuten

"Dit is net de omgekeerde wereld wat je wil doen in balbezit. In plaats van met drie op te bouwen ga je naar een vijfmansverdediging, maar Doku is daar niet de man voor", zag Boeckx. "Laat Debast toch Dimarco opvangen zodat Doku kan doorschuiven naar het middenveld. Neen, tactisch was het niet goed die eerste 35 minuten."

Punten heeft Tedesco dus weer niet gescoord met zijn keuzes en zijn betoog. De bondscoach ligt de jongste maanden alsmaar meer onder vuur nadat de Duivels ook op het EK en in september tegen Frankrijk niet konden overtuigen. Enkel een knalprestatie tegen Frankrijk op maandag lijkt de perceptie op korte termijn wat te kunnen keren.

Ben je het eens met Boeckx?

Meest recent

Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

0
0
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

26
26
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

76
76
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

41
41
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

139
139
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

138
138
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

16
16
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

80
80
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

166
166
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

210
210
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

146
146
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

223
223
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

303
303
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

457
457
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

282
282
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

100
100
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

56
56
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

73
73
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

79
79
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

84
84
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

46
46
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

86
86
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

210
210
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

140
140
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

193
193

Meer sportnieuws