Tedesco helemaal gekraakt: "Dat hij dat niet eens toegeeft..."

door
Tedesco helemaal gekraakt:

De Rode Duivels hebben in hun derde wedstrijd in de Nations League een punt gepakt in Italië. Op zich niet zo'n slecht resultaat, maar het lijkt maar voor weinig enthousiasme te zorgen. Dat heeft vooral te maken met de manier waarop de puntendeling tot stand kwam.

Dat ons land überhaupt nog in de wedstrijd raakte, kwam vooral door de rode kaart van Pellegrini kort voor rust. Met een man meer slaagden de Duivels er nog in om een dubbele achterstand op te halen, maar daarvoor werden ze eigenlijk 40 minuten lang weggeblazen.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Boeckx haalt Tedesco helemaal neer

Domenico Tedesco leek in Rome weer een kapitale tactische fout te maken door Jérémy Doku als rechterwingback te posteren. Daardoor kon die amper voor gevaar zorgen en de acties bij de twee tegendoelpunten begonnen ook telkens op zijn flank. Desondanks bleef Tedesco zijn tactische beslissing ook achteraf verdedigen.

"Dat hij niet toegeeft dat hij daar een fout gemaakt heeft, vind ik niet kunnen", is Frank Boeckx messcherp bij VTM, die zag hoe Doku van veel te laag moest vertrekken. "Dat is net wat we niet willen zien van Doku. In die zone is hij niet gevaarlijk. Meer zelfs, daar doet hij ons pijn, zoals op het EK toen hij met een slecht balletje aan de basis lag van een nederlaag."

Tactisch drama in eerste 35 minuten

"Dit is net de omgekeerde wereld wat je wil doen in balbezit. In plaats van met drie op te bouwen ga je naar een vijfmansverdediging, maar Doku is daar niet de man voor", zag Boeckx. "Laat Debast toch Dimarco opvangen zodat Doku kan doorschuiven naar het middenveld. Neen, tactisch was het niet goed die eerste 35 minuten."

Punten heeft Tedesco dus weer niet gescoord met zijn keuzes en zijn betoog. De bondscoach ligt de jongste maanden alsmaar meer onder vuur nadat de Duivels ook op het EK en in september tegen Frankrijk niet konden overtuigen. Enkel een knalprestatie tegen Frankrijk op maandag lijkt de perceptie op korte termijn wat te kunnen keren.

Ben je het eens met Boeckx?

Meest recent

Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

1
1
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

16
16
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

56
56
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

71
71
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

106
106
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

61
61
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

106
106
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

284
284
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

61
61
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

444
444
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

297
297
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

136
136
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

139
139
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

68
68
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

94
94
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

114
114
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

231
231
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

65
65
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

88
88
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

628
628
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

188
188
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

278
278
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

342
342
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

48
48

Meer sportnieuws