Tedesco helemaal gekraakt: "Dat hij dat niet eens toegeeft..."

door
Tedesco helemaal gekraakt:

De Rode Duivels hebben in hun derde wedstrijd in de Nations League een punt gepakt in Italië. Op zich niet zo'n slecht resultaat, maar het lijkt maar voor weinig enthousiasme te zorgen. Dat heeft vooral te maken met de manier waarop de puntendeling tot stand kwam.

Dat ons land überhaupt nog in de wedstrijd raakte, kwam vooral door de rode kaart van Pellegrini kort voor rust. Met een man meer slaagden de Duivels er nog in om een dubbele achterstand op te halen, maar daarvoor werden ze eigenlijk 40 minuten lang weggeblazen.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Boeckx haalt Tedesco helemaal neer

Domenico Tedesco leek in Rome weer een kapitale tactische fout te maken door Jérémy Doku als rechterwingback te posteren. Daardoor kon die amper voor gevaar zorgen en de acties bij de twee tegendoelpunten begonnen ook telkens op zijn flank. Desondanks bleef Tedesco zijn tactische beslissing ook achteraf verdedigen.

"Dat hij niet toegeeft dat hij daar een fout gemaakt heeft, vind ik niet kunnen", is Frank Boeckx messcherp bij VTM, die zag hoe Doku van veel te laag moest vertrekken. "Dat is net wat we niet willen zien van Doku. In die zone is hij niet gevaarlijk. Meer zelfs, daar doet hij ons pijn, zoals op het EK toen hij met een slecht balletje aan de basis lag van een nederlaag."

Tactisch drama in eerste 35 minuten

"Dit is net de omgekeerde wereld wat je wil doen in balbezit. In plaats van met drie op te bouwen ga je naar een vijfmansverdediging, maar Doku is daar niet de man voor", zag Boeckx. "Laat Debast toch Dimarco opvangen zodat Doku kan doorschuiven naar het middenveld. Neen, tactisch was het niet goed die eerste 35 minuten."

Punten heeft Tedesco dus weer niet gescoord met zijn keuzes en zijn betoog. De bondscoach ligt de jongste maanden alsmaar meer onder vuur nadat de Duivels ook op het EK en in september tegen Frankrijk niet konden overtuigen. Enkel een knalprestatie tegen Frankrijk op maandag lijkt de perceptie op korte termijn wat te kunnen keren.

Ben je het eens met Boeckx?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

241
241
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

210
210
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

113
113
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

56
56
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

170
170
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

317
317
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

281
281
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

113
113
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

42
42
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

115
115
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

235
235
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

285
285
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

566
566
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

366
366
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

454
454
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

139
139
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

665
665
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

655
655
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

446
446
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

306
306
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2300
2300
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

156
156

Meer sportnieuws