Tedesco helemaal gekraakt: "Dat hij dat niet eens toegeeft..."

552 stemmen
Tedesco helemaal gekraakt:

De Rode Duivels hebben in hun derde wedstrijd in de Nations League een punt gepakt in Italië. Op zich niet zo'n slecht resultaat, maar het lijkt maar voor weinig enthousiasme te zorgen. Dat heeft vooral te maken met de manier waarop de puntendeling tot stand kwam.

Dat ons land überhaupt nog in de wedstrijd raakte, kwam vooral door de rode kaart van Pellegrini kort voor rust. Met een man meer slaagden de Duivels er nog in om een dubbele achterstand op te halen, maar daarvoor werden ze eigenlijk 40 minuten lang weggeblazen.

LEES OOK: Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

Boeckx haalt Tedesco helemaal neer

Domenico Tedesco leek in Rome weer een kapitale tactische fout te maken door Jérémy Doku als rechterwingback te posteren. Daardoor kon die amper voor gevaar zorgen en de acties bij de twee tegendoelpunten begonnen ook telkens op zijn flank. Desondanks bleef Tedesco zijn tactische beslissing ook achteraf verdedigen.

"Dat hij niet toegeeft dat hij daar een fout gemaakt heeft, vind ik niet kunnen", is Frank Boeckx messcherp bij VTM, die zag hoe Doku van veel te laag moest vertrekken. "Dat is net wat we niet willen zien van Doku. In die zone is hij niet gevaarlijk. Meer zelfs, daar doet hij ons pijn, zoals op het EK toen hij met een slecht balletje aan de basis lag van een nederlaag."

Tactisch drama in eerste 35 minuten

"Dit is net de omgekeerde wereld wat je wil doen in balbezit. In plaats van met drie op te bouwen ga je naar een vijfmansverdediging, maar Doku is daar niet de man voor", zag Boeckx. "Laat Debast toch Dimarco opvangen zodat Doku kan doorschuiven naar het middenveld. Neen, tactisch was het niet goed die eerste 35 minuten."

Punten heeft Tedesco dus weer niet gescoord met zijn keuzes en zijn betoog. De bondscoach ligt de jongste maanden alsmaar meer onder vuur nadat de Duivels ook op het EK en in september tegen Frankrijk niet konden overtuigen. Enkel een knalprestatie tegen Frankrijk op maandag lijkt de perceptie op korte termijn wat te kunnen keren.

Ben je het eens met Boeckx?

Meest recent

Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

8
8
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

26
26
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

6
6
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

46
46
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

43
43
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

86
86
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

69
69
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

217
217
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

26
26
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

128
128
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

83
83
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

200
200
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1088
1088
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

95
95
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

268
268
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

371
371
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

28
28
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

58
58
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

330
330
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

158
158
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

422
422
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

315
315
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

488
488
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

512
512
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

258
258

Meer sportnieuws