Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust: "Pijn aan de ogen"

door
Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust:

De Rode Duivels hadden gehoopt om donderdagavond aan te knopen met een goede prestaties op bezoek bij Italië. Maar in de eerste helft liep het al grandioos fout voor de Belgen. De Italianen konden halfweg de eerste periode immers al op een dubbele voorsprong komen.

België was zonder sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku naar Rome afgereisd, terwijl ook Amadou Onana en Thomas Meunier forfait moesten geven. Tedesco kon dus geen beroep doen op zijn type-elftal. Desondanks kon hij nog steeds een op papier aardige ploeg tussen de lijnen brengen.

LEES OOK: Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Dramatisch wedstrijdbegin

De bondscoach leek met zijn veldbezetting zelfs een vrij aanvallende keuze te maken. Maar na nog geen minuut spelen konden de goede intenties alweer de prullenmand in. Na een goede actie van Federico Dimarco, wist Andrea Cambiaso aan de tweede paal meteen voor de 1-0 te zorgen.

Een flinke opdoffer waarvan de Belgen niet meteen konden herstellen. Italië hield de match goed onder controle en in balbezit brachten de bezoekers veel te weinig. Halfweg de eerste helft kon La Squadra zelfs een tweede keer toeslaan. Mateo Retegui stond op de goede plaats om een rebound binnen te tikken.

Welgekomen rode kaart

In het slot van de eerste helft kreeg België wel een sprankel hoop. Lorenzo Pellegrini pakte immers een rode kaart en op de daaropvolgende vrije trap wist Maxim De Cuyper voor de aansluitingstreffer te zorgen. De match was dus zeker nog niet gespeeld, maar wat de Belgen tot aan de rode kaart lieten zien was andermaal ondermaats. De reacties op het sociale medium 'X' zijn dan ook navenant.

België hoort niet langer bij de 10 beste Europese voetballanden ...

Meest recent

'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

1
1
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

32
32
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

23
23
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

44
44
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

169
169
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

47
47
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

53
53
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

390
390
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

158
158
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

180
180
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

143
143
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

61
61
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

81
81
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

54
54
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

267
267
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

382
382
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

159
159
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

86
86
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

58
58
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

273
273
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

511
511
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

265
265
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

170
170

Meer sportnieuws