Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust: "Pijn aan de ogen"

door
Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust:

De Rode Duivels hadden gehoopt om donderdagavond aan te knopen met een goede prestaties op bezoek bij Italië. Maar in de eerste helft liep het al grandioos fout voor de Belgen. De Italianen konden halfweg de eerste periode immers al op een dubbele voorsprong komen.

België was zonder sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku naar Rome afgereisd, terwijl ook Amadou Onana en Thomas Meunier forfait moesten geven. Tedesco kon dus geen beroep doen op zijn type-elftal. Desondanks kon hij nog steeds een op papier aardige ploeg tussen de lijnen brengen.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Dramatisch wedstrijdbegin

De bondscoach leek met zijn veldbezetting zelfs een vrij aanvallende keuze te maken. Maar na nog geen minuut spelen konden de goede intenties alweer de prullenmand in. Na een goede actie van Federico Dimarco, wist Andrea Cambiaso aan de tweede paal meteen voor de 1-0 te zorgen.

Een flinke opdoffer waarvan de Belgen niet meteen konden herstellen. Italië hield de match goed onder controle en in balbezit brachten de bezoekers veel te weinig. Halfweg de eerste helft kon La Squadra zelfs een tweede keer toeslaan. Mateo Retegui stond op de goede plaats om een rebound binnen te tikken.

Welgekomen rode kaart

In het slot van de eerste helft kreeg België wel een sprankel hoop. Lorenzo Pellegrini pakte immers een rode kaart en op de daaropvolgende vrije trap wist Maxim De Cuyper voor de aansluitingstreffer te zorgen. De match was dus zeker nog niet gespeeld, maar wat de Belgen tot aan de rode kaart lieten zien was andermaal ondermaats. De reacties op het sociale medium 'X' zijn dan ook navenant.

België hoort niet langer bij de 10 beste Europese voetballanden ...

Meest recent

Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

13
13
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

82
82
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

36
36
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

17
17
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

162
162
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

254
254
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

548
548
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

56
56
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

17
17
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

109
109
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

633
633
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

337
337
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

371
371
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

164
164
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

416
416
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

274
274
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1176
1176
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

127
127
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

160
160
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

289
289
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

103
103
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

183
183
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

101
101
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

201
201

Meer sportnieuws