Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust: "Pijn aan de ogen"

door
Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust:

De Rode Duivels hadden gehoopt om donderdagavond aan te knopen met een goede prestaties op bezoek bij Italië. Maar in de eerste helft liep het al grandioos fout voor de Belgen. De Italianen konden halfweg de eerste periode immers al op een dubbele voorsprong komen.

België was zonder sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku naar Rome afgereisd, terwijl ook Amadou Onana en Thomas Meunier forfait moesten geven. Tedesco kon dus geen beroep doen op zijn type-elftal. Desondanks kon hij nog steeds een op papier aardige ploeg tussen de lijnen brengen.

LEES OOK: Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Dramatisch wedstrijdbegin

De bondscoach leek met zijn veldbezetting zelfs een vrij aanvallende keuze te maken. Maar na nog geen minuut spelen konden de goede intenties alweer de prullenmand in. Na een goede actie van Federico Dimarco, wist Andrea Cambiaso aan de tweede paal meteen voor de 1-0 te zorgen.

Een flinke opdoffer waarvan de Belgen niet meteen konden herstellen. Italië hield de match goed onder controle en in balbezit brachten de bezoekers veel te weinig. Halfweg de eerste helft kon La Squadra zelfs een tweede keer toeslaan. Mateo Retegui stond op de goede plaats om een rebound binnen te tikken.

Welgekomen rode kaart

In het slot van de eerste helft kreeg België wel een sprankel hoop. Lorenzo Pellegrini pakte immers een rode kaart en op de daaropvolgende vrije trap wist Maxim De Cuyper voor de aansluitingstreffer te zorgen. De match was dus zeker nog niet gespeeld, maar wat de Belgen tot aan de rode kaart lieten zien was andermaal ondermaats. De reacties op het sociale medium 'X' zijn dan ook navenant.

België hoort niet langer bij de 10 beste Europese voetballanden ...

Meest recent

Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

36
36
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

36
36
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

78
78
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

109
109
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

282
282
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

168
168
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

183
183
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

229
229
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

321
321
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

225
225
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

83
83
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

632
632
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

157
157
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

511
511
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

156
156
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

282
282
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

169
169
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

391
391
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

575
575
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

129
129
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

726
726
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

340
340
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

228
228
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

357
357

Meer sportnieuws