Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust: "Pijn aan de ogen"

door
Duivels voorkomen totale afgang vlak voor rust:

De Rode Duivels hadden gehoopt om donderdagavond aan te knopen met een goede prestaties op bezoek bij Italië. Maar in de eerste helft liep het al grandioos fout voor de Belgen. De Italianen konden halfweg de eerste periode immers al op een dubbele voorsprong komen.

België was zonder sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku naar Rome afgereisd, terwijl ook Amadou Onana en Thomas Meunier forfait moesten geven. Tedesco kon dus geen beroep doen op zijn type-elftal. Desondanks kon hij nog steeds een op papier aardige ploeg tussen de lijnen brengen.

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Dramatisch wedstrijdbegin

De bondscoach leek met zijn veldbezetting zelfs een vrij aanvallende keuze te maken. Maar na nog geen minuut spelen konden de goede intenties alweer de prullenmand in. Na een goede actie van Federico Dimarco, wist Andrea Cambiaso aan de tweede paal meteen voor de 1-0 te zorgen.

Een flinke opdoffer waarvan de Belgen niet meteen konden herstellen. Italië hield de match goed onder controle en in balbezit brachten de bezoekers veel te weinig. Halfweg de eerste helft kon La Squadra zelfs een tweede keer toeslaan. Mateo Retegui stond op de goede plaats om een rebound binnen te tikken.

Welgekomen rode kaart

In het slot van de eerste helft kreeg België wel een sprankel hoop. Lorenzo Pellegrini pakte immers een rode kaart en op de daaropvolgende vrije trap wist Maxim De Cuyper voor de aansluitingstreffer te zorgen. De match was dus zeker nog niet gespeeld, maar wat de Belgen tot aan de rode kaart lieten zien was andermaal ondermaats. De reacties op het sociale medium 'X' zijn dan ook navenant.

België hoort niet langer bij de 10 beste Europese voetballanden ...

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

49
49
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

73
73
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

106
106
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

99
99
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

74
74
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

41
41
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

216
216
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

332
332
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

78
78
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

517
517
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

268
268
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

105
105
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

121
121
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

401
401
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

333
333
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

802
802
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

302
302
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

298
298
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

290
290
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws