Anderlecht vindt oplossing voor gebrek aan diploma Hubert

door
Anderlecht vindt oplossing voor gebrek aan diploma Hubert

RSC Anderlecht gaat dan toch verder met David Hubert als hoofdcoach. Donderdag maakte de recordkampioen dat zijn interim-contract werd omgezet in een vaste benoeming. Nochtans beschikt Hubert momenteel nog niet over alle vereiste diploma's.

Een maand geleden besloot RSCA om de samenwerking met hoofdtrainer Brian Riemer te verbreken. Een ontslag dat al een tijdje in de sterren stond geschreven. In afwachting van een geschikte opvolger, besloot de sportieve leiding om Hubert als interim-coach aan te stellen. De ex-speler van onder meer KRC Genk en AA Gent was al binnen de club actief als jeugdtrainer.

Tijdens zijn tijdelijke opdracht liet Hubert een goede indruk achter. Tactisch toonde de oud-middenvelder zich behoorlijk sterk en hij durfde iets meer risico's te nemen dan Riemer. Ook zijn discours naar de buitenwereld toe werd gesmaakt. Bovendien kon hij rekenen op het nodige krediet vanuit de spelersgroep en bleek hij populair bij de achterban.

LEES OOK: Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Hubert haalt het

Met zeges tegen Real Sociedad en Standard wist Hubert aan het einde van zijn interim-periode ook resultaten te boeken. En ondertussen was nog steeds geen andere T1 gevonden. Er werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een vaste benoeming. CEO Sports Jesper Fredberg en preses Wouter Vandenhaute hadden aanvankelijk echter een ander gedacht.

Zo vonden deze week nog onderhandelingen plaats met buitenlandse pistes als Ryan Mason en Raphael Wicky. Maar na alles te hebben afgewogen bleek het uiteindelijk dan toch de beste optie om door te gaan met Hubert. "David is een jonge coach die zijn kans heeft gegrepen. Het past ook in onze filosofie om dat te omarmen", reageerde Fredberg.

Geschikte assistenten

Hubert, die pas in 2023 stopte als profvoetballer, beschikt wel nog niet over het noodzakelijke Pro License-diploma. Hij begint pas in maart aan deze cursus. Maar dat is geen probleem. Paars-Wit besloot namelijk om Jan Michaelsen en Roel Clement aan boord te houden als assistenten. Zij beschikken wel over de vereiste diploma's en dat is voldoende om aan de regels te voldoen. Overigens overweegt RSCA om nog een extra assistent met ervaring in huis te halen. Hubert zou volgens L'Avenir al groen licht hebben gegeven voor dat plan.

Anderlecht had Hubert beter in de wachtkamer gehouden ...

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

21
21
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

16
16
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

21
21
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

17
17
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

68
68
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

61
61
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

44
44
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

198
198
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

315
315
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

73
73
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

124
124
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

138
138
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

103
103
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

95
95
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

118
118
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

196
196
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

138
138
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

659
659
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

534
534
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

176
176
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

219
219
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

291
291
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

195
195

Meer sportnieuws