Anderlecht vindt oplossing voor gebrek aan diploma Hubert

door
Anderlecht vindt oplossing voor gebrek aan diploma Hubert

RSC Anderlecht gaat dan toch verder met David Hubert als hoofdcoach. Donderdag maakte de recordkampioen dat zijn interim-contract werd omgezet in een vaste benoeming. Nochtans beschikt Hubert momenteel nog niet over alle vereiste diploma's.

Een maand geleden besloot RSCA om de samenwerking met hoofdtrainer Brian Riemer te verbreken. Een ontslag dat al een tijdje in de sterren stond geschreven. In afwachting van een geschikte opvolger, besloot de sportieve leiding om Hubert als interim-coach aan te stellen. De ex-speler van onder meer KRC Genk en AA Gent was al binnen de club actief als jeugdtrainer.

Tijdens zijn tijdelijke opdracht liet Hubert een goede indruk achter. Tactisch toonde de oud-middenvelder zich behoorlijk sterk en hij durfde iets meer risico's te nemen dan Riemer. Ook zijn discours naar de buitenwereld toe werd gesmaakt. Bovendien kon hij rekenen op het nodige krediet vanuit de spelersgroep en bleek hij populair bij de achterban.

LEES OOK: ‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Hubert haalt het

Met zeges tegen Real Sociedad en Standard wist Hubert aan het einde van zijn interim-periode ook resultaten te boeken. En ondertussen was nog steeds geen andere T1 gevonden. Er werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een vaste benoeming. CEO Sports Jesper Fredberg en preses Wouter Vandenhaute hadden aanvankelijk echter een ander gedacht.

Zo vonden deze week nog onderhandelingen plaats met buitenlandse pistes als Ryan Mason en Raphael Wicky. Maar na alles te hebben afgewogen bleek het uiteindelijk dan toch de beste optie om door te gaan met Hubert. "David is een jonge coach die zijn kans heeft gegrepen. Het past ook in onze filosofie om dat te omarmen", reageerde Fredberg.

Geschikte assistenten

Hubert, die pas in 2023 stopte als profvoetballer, beschikt wel nog niet over het noodzakelijke Pro License-diploma. Hij begint pas in maart aan deze cursus. Maar dat is geen probleem. Paars-Wit besloot namelijk om Jan Michaelsen en Roel Clement aan boord te houden als assistenten. Zij beschikken wel over de vereiste diploma's en dat is voldoende om aan de regels te voldoen. Overigens overweegt RSCA om nog een extra assistent met ervaring in huis te halen. Hubert zou volgens L'Avenir al groen licht hebben gegeven voor dat plan.

Anderlecht had Hubert beter in de wachtkamer gehouden ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

92
92
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

10
10
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

25
25
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

42
42
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

18
18
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

118
118
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

46
46
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

934
934
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

51
51
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

435
435
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

133
133
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

711
711
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

441
441
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

864
864
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

617
617
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

131
131
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

363
363
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

34
34
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

103
103

Meer sportnieuws