Van ‘no way’ tot 20 miljoen: Genk's topdeal komt eraan

door
Van ‘no way’ tot 20 miljoen: Genk's topdeal komt eraan

Zakaria El Ouahdi heeft een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt bij KRC Genk, waar hij van een aarzelende start is uitgegroeid tot een van de beste spelers van de ploeg. Zijn prestaties trokken de aandacht van topclubs zoals SL Benfica en FC Porto, maar Genk wilde hem na één seizoen nog niet laten gaan. Benfica bood 8 miljoen euro, terwijl Genk 10 miljoen vroeg, wat leidde tot een mislukte transfer.

Na de transferperikelen heeft El Ouahdi zijn goede vorm behouden en wordt hij geprezen als een onmisbare schakel in het team. Zijn razendsnelle rushes, vergeleken met Forrest Gump, zijn een van de grootste wapens van Genk. KRC Genk is zich bewust dat El Ouahdi’s waarde kan verdubbelen, wat betekent dat de aanvankelijke vraagprijs volgend jaar kan oplopen tot 20 miljoen euro.

LEES OOK: Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Onbespreekbaar: Genk wilde El Ouahdi niet laten vertrekken

Zakaria El Ouahdi maakte vorig seizoen een stormachtige ontwikkeling door bij KRC Genk. De Marokkaanse back begon aarzelend, maar groeide al snel uit tot dé revelatie van de play-offs.

Zijn opmars was zo opvallend dat Het Belang van Limburg hem omschreef als “een oprukkende sneltrein.” Zijn prestaties bleven niet onopgemerkt: topclubs zoals SL Benfica, FC Porto en meerdere Duitse teams toonden concrete interesse.

Afgelopen zomer voerde zijn entourage zelfs al gesprekken, en ook El Ouahdi zelf leek open te staan voor een transfer. Toch was de timing van deze belangstelling voor Genk nog wat te vroeg.

Ondanks de interesse voelde de club dat de 22-jarige back nog verder kan groeien na zijn debuutseizoen in Limburg. "Onbespreekbaar," klonk het volgens Het Laatste Nieuws. Genk wilde zijn potentieel optimaal benutten voor een vertrek in de toekomst.

Genk wilde 10 miljoen, Benfica ging tot 8

Sinds juli werd de Marokkaanse back Zakaria El Ouahdi nadrukkelijk in verband gebracht met een transfer naar SL Benfica, nadat hij brons won op de Olympische Spelen met Marokko.

Benfica toonde al maanden eerder interesse en deed begin augustus een officieel bod bij KRC Genk. "De flirt tussen Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire," kopte Het Belang van Limburg, en meldde dat El Ouahdi en zijn entourage serieus over een transfer nadachten.

Dit verhoogde de druk op Genk, zeker toen Benfica met een openingsbod van 8 miljoen euro op de proppen kwam. Genk wees het resoluut af en bleef vastberaden om de Marokkaan te behouden.

Uiteindelijk kwam er eind augustus een einde aan de transfergeruchten toen El Ouahdi ervoor koos om bij Genk te blijven. Een belangrijke factor was dat Benfica niet bereid was om de gevraagde 10 miljoen euro te betalen.

Razende rushes zoals Forrest Gump: een van de strafste wapens van Genk

Zakaria El Ouahdi heeft zich na de gemiste transfer naar SL Benfica opnieuw laten zien als een van de sterkhouders van KRC Genk.

Het Belang van Limburg prijst hem als een onvermoeibare machine op de rechtsachter, stilaan de specialiteit van het huis, en benadrukt hoe hij in de voetsporen van Daniel Muñoz treedt, die eerder Joakim Maehle liet vergeten.

Dimitri de Condé verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Marokkaan met zijn enorme loopvermogen erg belangrijk is voor de manier waarop de ploeg wil spelen. “El Ouahdi lijkt wel Forrest Gump, zijn razende rushes zijn een van de strafste wapens van het nieuwe KRC Genk”, stelde Het Nieuwsblad.

Bovendien heeft El Ouahdi een geweldige ingesteldheid. Toen de transfer naar Benfica afketste, draaide El Ouahdi de knop om en gaf aan zich voor 200 procent in te zetten voor Genk.

El Ouahdi kan waarde verdubbelen: 20 miljoen euro?

KRC Genk is zich ervan bewust dat Zakaria El Ouahdi snel grote stappen zet en mogelijk volgend jaar de volgende grote uitgaande transfer wordt. Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat El Ouahdi’s waarde kan verdubbelen als hij zich blijft ontwikkelen.

Toen Genk vorige zomer 10 miljoen euro vroeg, kan dat in de volgende zomer misschien 20 miljoen worden. Zelf blijft de speler optimistisch:

“Ik hoef mijn droom helemaal niet op te geven, als ik sterk presteer komt Benfica misschien wel opnieuw op de proppen. Of wie weet een nog grotere club”, zei El Ouahdi zelf in Het Nieuwsblad.

Eind september, slechts een maand na de gemiste transfer naar Benifca, tekende El Ouahdi een nieuw, verbeterd contract dat hem tot 2028 aan Genk bindt.

Hiermee beloont de club zijn loyaliteit en prestaties, terwijl een toptransfer in de zomer van 2025 niet uitgesloten lijkt.

Maakt El Ouahdi volgende zomer een transfer naar een grotere club dan Benfica?

Meest recent

Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

1
1
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

43
43
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

85
85
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

157
157
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

74
74
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

99
99
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

147
147
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

237
237
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

61
61
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

376
376
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

230
230
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

386
386
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

442
442
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

344
344
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

110
110
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

513
513
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

234
234
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

702
702
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

411
411
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

148
148
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

636
636
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

68
68
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

172
172
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

856
856
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

53
53

Meer sportnieuws