Van ‘no way’ tot 20 miljoen: Genk's topdeal komt eraan

924 stemmen
Van ‘no way’ tot 20 miljoen: Genk's topdeal komt eraan

Zakaria El Ouahdi heeft een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt bij KRC Genk, waar hij van een aarzelende start is uitgegroeid tot een van de beste spelers van de ploeg. Zijn prestaties trokken de aandacht van topclubs zoals SL Benfica en FC Porto, maar Genk wilde hem na één seizoen nog niet laten gaan. Benfica bood 8 miljoen euro, terwijl Genk 10 miljoen vroeg, wat leidde tot een mislukte transfer.

Na de transferperikelen heeft El Ouahdi zijn goede vorm behouden en wordt hij geprezen als een onmisbare schakel in het team. Zijn razendsnelle rushes, vergeleken met Forrest Gump, zijn een van de grootste wapens van Genk. KRC Genk is zich bewust dat El Ouahdi’s waarde kan verdubbelen, wat betekent dat de aanvankelijke vraagprijs volgend jaar kan oplopen tot 20 miljoen euro.

LEES OOK: El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Onbespreekbaar: Genk wilde El Ouahdi niet laten vertrekken

Zakaria El Ouahdi maakte vorig seizoen een stormachtige ontwikkeling door bij KRC Genk. De Marokkaanse back begon aarzelend, maar groeide al snel uit tot dé revelatie van de play-offs.

Zijn opmars was zo opvallend dat Het Belang van Limburg hem omschreef als “een oprukkende sneltrein.” Zijn prestaties bleven niet onopgemerkt: topclubs zoals SL Benfica, FC Porto en meerdere Duitse teams toonden concrete interesse.

Afgelopen zomer voerde zijn entourage zelfs al gesprekken, en ook El Ouahdi zelf leek open te staan voor een transfer. Toch was de timing van deze belangstelling voor Genk nog wat te vroeg.

Ondanks de interesse voelde de club dat de 22-jarige back nog verder kan groeien na zijn debuutseizoen in Limburg. "Onbespreekbaar," klonk het volgens Het Laatste Nieuws. Genk wilde zijn potentieel optimaal benutten voor een vertrek in de toekomst.

Genk wilde 10 miljoen, Benfica ging tot 8

Sinds juli werd de Marokkaanse back Zakaria El Ouahdi nadrukkelijk in verband gebracht met een transfer naar SL Benfica, nadat hij brons won op de Olympische Spelen met Marokko.

Benfica toonde al maanden eerder interesse en deed begin augustus een officieel bod bij KRC Genk. "De flirt tussen Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire," kopte Het Belang van Limburg, en meldde dat El Ouahdi en zijn entourage serieus over een transfer nadachten.

Dit verhoogde de druk op Genk, zeker toen Benfica met een openingsbod van 8 miljoen euro op de proppen kwam. Genk wees het resoluut af en bleef vastberaden om de Marokkaan te behouden.

Uiteindelijk kwam er eind augustus een einde aan de transfergeruchten toen El Ouahdi ervoor koos om bij Genk te blijven. Een belangrijke factor was dat Benfica niet bereid was om de gevraagde 10 miljoen euro te betalen.

Razende rushes zoals Forrest Gump: een van de strafste wapens van Genk

Zakaria El Ouahdi heeft zich na de gemiste transfer naar SL Benfica opnieuw laten zien als een van de sterkhouders van KRC Genk.

Het Belang van Limburg prijst hem als een onvermoeibare machine op de rechtsachter, stilaan de specialiteit van het huis, en benadrukt hoe hij in de voetsporen van Daniel Muñoz treedt, die eerder Joakim Maehle liet vergeten.

Dimitri de Condé verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Marokkaan met zijn enorme loopvermogen erg belangrijk is voor de manier waarop de ploeg wil spelen. “El Ouahdi lijkt wel Forrest Gump, zijn razende rushes zijn een van de strafste wapens van het nieuwe KRC Genk”, stelde Het Nieuwsblad.

Bovendien heeft El Ouahdi een geweldige ingesteldheid. Toen de transfer naar Benfica afketste, draaide El Ouahdi de knop om en gaf aan zich voor 200 procent in te zetten voor Genk.

El Ouahdi kan waarde verdubbelen: 20 miljoen euro?

KRC Genk is zich ervan bewust dat Zakaria El Ouahdi snel grote stappen zet en mogelijk volgend jaar de volgende grote uitgaande transfer wordt. Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat El Ouahdi’s waarde kan verdubbelen als hij zich blijft ontwikkelen.

Toen Genk vorige zomer 10 miljoen euro vroeg, kan dat in de volgende zomer misschien 20 miljoen worden. Zelf blijft de speler optimistisch:

“Ik hoef mijn droom helemaal niet op te geven, als ik sterk presteer komt Benfica misschien wel opnieuw op de proppen. Of wie weet een nog grotere club”, zei El Ouahdi zelf in Het Nieuwsblad.

Eind september, slechts een maand na de gemiste transfer naar Benifca, tekende El Ouahdi een nieuw, verbeterd contract dat hem tot 2028 aan Genk bindt.

Hiermee beloont de club zijn loyaliteit en prestaties, terwijl een toptransfer in de zomer van 2025 niet uitgesloten lijkt.

Maakt El Ouahdi volgende zomer een transfer naar een grotere club dan Benfica?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

67
67
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

17
17
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

21
21
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

71
71
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

317
317
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

185
185
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

88
88
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

118
118
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

80
80
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

121
121
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

109
109
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

48
48
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

319
319
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

201
201
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

214
214
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

339
339
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

503
503
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

99
99
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

285
285
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

171
171
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

286
286
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

173
173
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

481
481
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

220
220
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

161
161

Meer sportnieuws