Van ‘no way’ tot 20 miljoen: Genk's topdeal komt eraan

924 stemmen
Van ‘no way’ tot 20 miljoen: Genk's topdeal komt eraan

Zakaria El Ouahdi heeft een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt bij KRC Genk, waar hij van een aarzelende start is uitgegroeid tot een van de beste spelers van de ploeg. Zijn prestaties trokken de aandacht van topclubs zoals SL Benfica en FC Porto, maar Genk wilde hem na één seizoen nog niet laten gaan. Benfica bood 8 miljoen euro, terwijl Genk 10 miljoen vroeg, wat leidde tot een mislukte transfer.

Na de transferperikelen heeft El Ouahdi zijn goede vorm behouden en wordt hij geprezen als een onmisbare schakel in het team. Zijn razendsnelle rushes, vergeleken met Forrest Gump, zijn een van de grootste wapens van Genk. KRC Genk is zich bewust dat El Ouahdi’s waarde kan verdubbelen, wat betekent dat de aanvankelijke vraagprijs volgend jaar kan oplopen tot 20 miljoen euro.

LEES OOK: Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

Onbespreekbaar: Genk wilde El Ouahdi niet laten vertrekken

Zakaria El Ouahdi maakte vorig seizoen een stormachtige ontwikkeling door bij KRC Genk. De Marokkaanse back begon aarzelend, maar groeide al snel uit tot dé revelatie van de play-offs.

Zijn opmars was zo opvallend dat Het Belang van Limburg hem omschreef als “een oprukkende sneltrein.” Zijn prestaties bleven niet onopgemerkt: topclubs zoals SL Benfica, FC Porto en meerdere Duitse teams toonden concrete interesse.

Afgelopen zomer voerde zijn entourage zelfs al gesprekken, en ook El Ouahdi zelf leek open te staan voor een transfer. Toch was de timing van deze belangstelling voor Genk nog wat te vroeg.

Ondanks de interesse voelde de club dat de 22-jarige back nog verder kan groeien na zijn debuutseizoen in Limburg. "Onbespreekbaar," klonk het volgens Het Laatste Nieuws. Genk wilde zijn potentieel optimaal benutten voor een vertrek in de toekomst.

Genk wilde 10 miljoen, Benfica ging tot 8

Sinds juli werd de Marokkaanse back Zakaria El Ouahdi nadrukkelijk in verband gebracht met een transfer naar SL Benfica, nadat hij brons won op de Olympische Spelen met Marokko.

Benfica toonde al maanden eerder interesse en deed begin augustus een officieel bod bij KRC Genk. "De flirt tussen Zakaria El Ouahdi en Benfica is uitgegroeid tot een affaire," kopte Het Belang van Limburg, en meldde dat El Ouahdi en zijn entourage serieus over een transfer nadachten.

Dit verhoogde de druk op Genk, zeker toen Benfica met een openingsbod van 8 miljoen euro op de proppen kwam. Genk wees het resoluut af en bleef vastberaden om de Marokkaan te behouden.

Uiteindelijk kwam er eind augustus een einde aan de transfergeruchten toen El Ouahdi ervoor koos om bij Genk te blijven. Een belangrijke factor was dat Benfica niet bereid was om de gevraagde 10 miljoen euro te betalen.

Razende rushes zoals Forrest Gump: een van de strafste wapens van Genk

Zakaria El Ouahdi heeft zich na de gemiste transfer naar SL Benfica opnieuw laten zien als een van de sterkhouders van KRC Genk.

Het Belang van Limburg prijst hem als een onvermoeibare machine op de rechtsachter, stilaan de specialiteit van het huis, en benadrukt hoe hij in de voetsporen van Daniel Muñoz treedt, die eerder Joakim Maehle liet vergeten.

Dimitri de Condé verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Marokkaan met zijn enorme loopvermogen erg belangrijk is voor de manier waarop de ploeg wil spelen. “El Ouahdi lijkt wel Forrest Gump, zijn razende rushes zijn een van de strafste wapens van het nieuwe KRC Genk”, stelde Het Nieuwsblad.

Bovendien heeft El Ouahdi een geweldige ingesteldheid. Toen de transfer naar Benfica afketste, draaide El Ouahdi de knop om en gaf aan zich voor 200 procent in te zetten voor Genk.

El Ouahdi kan waarde verdubbelen: 20 miljoen euro?

KRC Genk is zich ervan bewust dat Zakaria El Ouahdi snel grote stappen zet en mogelijk volgend jaar de volgende grote uitgaande transfer wordt. Hein Vanhaezebrouck voorspelde in Het Nieuwsblad dat El Ouahdi’s waarde kan verdubbelen als hij zich blijft ontwikkelen.

Toen Genk vorige zomer 10 miljoen euro vroeg, kan dat in de volgende zomer misschien 20 miljoen worden. Zelf blijft de speler optimistisch:

“Ik hoef mijn droom helemaal niet op te geven, als ik sterk presteer komt Benfica misschien wel opnieuw op de proppen. Of wie weet een nog grotere club”, zei El Ouahdi zelf in Het Nieuwsblad.

Eind september, slechts een maand na de gemiste transfer naar Benifca, tekende El Ouahdi een nieuw, verbeterd contract dat hem tot 2028 aan Genk bindt.

Hiermee beloont de club zijn loyaliteit en prestaties, terwijl een toptransfer in de zomer van 2025 niet uitgesloten lijkt.

Maakt El Ouahdi volgende zomer een transfer naar een grotere club dan Benfica?

Meest recent

Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

0
0
Hubert: "Zware cijfers zijn niet de juiste weerspiegeling"

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

51
51
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

129
129
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

195
195
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

257
257
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

164
164
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

136
136
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

305
305
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

243
243
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

217
217
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

253
253
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

53
53
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

158
158
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

191
191
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

162
162
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

55
55
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

295
295
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

465
465
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

377
377
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

373
373
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

53
53
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

172
172
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

68
68
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

264
264

Meer sportnieuws