'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

door
'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

Na de vaste benoeming van David Hubert tot T1 bij Anderlecht regent het reconstructies. Nu doet ook Het Nieuwsblad haar duit in het zakje. Daaruit blijkt vooral dat de stoel van Jesper Fredberg in het Lotto Park om verschillende redenen alsmaar meer begint te wankelen.

Hoewel de CEO Sports op de clubwebsite zelf nog een woordje uitleg kwam verschaffen bij de keuze voor Hubert was het naar verluidt vooral voorzitter Wouter Vandenhaute die de knoop doorhakte. Dat wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat eveneens opmerkt hoe Fredberg aan invloed lijkt te hebben ingeboet. Zo wou de Deen zijn landgenoot Brian Riemer volgens de krant nog een kans geven, maar besloten Vandenhaute en eigenaar Marc Coucke om hem alsnog de laan uit te sturen.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Fredberg buitenspel bij RSCA

Vervolgens was het ook Vandenhaute die de stap waagde om Hubert van de U18 meteen over te hevelen naar de A-kern. Een geslaagde zet, zo bleek ondertussen. De vraag is dus of hij Fredberg nog wel nodig acht, te meer omdat de CEO Sports er zelf niet in slaagde om een van de oorspronkelijke namen op de shortlist - met name Mark van Bommel - naar Neerpede te lokken. Dat bleek dankzij Hubert gelukkig dus geen ramp, maar goede punten heeft hij op die manier toch zeker niet gescoord.

"Het is toch een essentieel onderdeel van zijn takenpakket om een goeie, gerenommeerde trainer aan te stellen?", oppert de krant, die tevens suggereert dat Mason op voorzet van Jan Vertonghen op de radar verscheen. Net zoals Raphaël Wicky vinkte hij bovenop alle controverse rond zijn persoon echter niet alle vakjes af. Deels uit angst dat de druk mits een nieuwe miscast verder zou stijgen besloten Vandenhaute en de rest van het bestuur daarop om Hubert alsnog het vertrouwen te gunnen.

Mismanagement van Futures

"Fredberg brengt op de koop toe geen trainer aan die hem resoluut in de schaduw plaatst", blijkt hij doorheen het hele aanwervingsproces met tal van plotwendingen slechts een bijrol te hebben vervuld. Iets wat niet strookt met zijn functie. Nog volgens Het Nieuwsblad was het ook Vandenhaute die de keuze voor Hubert toelichtte aan de spelers en raad van bestuur. "Fredberg mag mee het persbericht opstellen", klinkt het. Na het ontslag van Riemer blijkt de Deen zo steeds meer buitenspel te staan.

Bovendien verzaakt hij aan andere delen van zijn takenpakket. Zo bengelen de RSCA Futures onderaan in 1B. "Dat is nochtans een troef en hoeksteen van de club. Degradatie zou een ramp zijn. Dus ik vind het heel raar dat Fredberg, die toch verantwoordelijk is dat het daar draait, hier geen inspanningen voor levert. Het transferbudget was nul euro en hij is zelfs nog geen enkele keer komen kijken. Dat is gewoon mismanagement. Er is ook geen structuur", doet PJ Calcoen uit de doeken in Sjotcast.

RSCA moet Fredberg ontslaan

Meest recent

'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

2
2
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

101
101
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

24
24
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

16
16
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

56
56
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

68
68
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

158
158
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

368
368
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

176
176
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

325
325
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

205
205
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

131
131
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

348
348
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

564
564
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

224
224
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

255
255
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

111
111
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

168
168
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

410
410
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

726
726
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

345
345
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

129
129
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

258
258
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

156
156
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

168
168

Meer sportnieuws