'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

1610 stemmen
'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

Na de vaste benoeming van David Hubert tot T1 bij Anderlecht regent het reconstructies. Nu doet ook Het Nieuwsblad haar duit in het zakje. Daaruit blijkt vooral dat de stoel van Jesper Fredberg in het Lotto Park om verschillende redenen alsmaar meer begint te wankelen.

Hoewel de CEO Sports op de clubwebsite zelf nog een woordje uitleg kwam verschaffen bij de keuze voor Hubert was het naar verluidt vooral voorzitter Wouter Vandenhaute die de knoop doorhakte. Dat wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat eveneens opmerkt hoe Fredberg aan invloed lijkt te hebben ingeboet. Zo wou de Deen zijn landgenoot Brian Riemer volgens de krant nog een kans geven, maar besloten Vandenhaute en eigenaar Marc Coucke om hem alsnog de laan uit te sturen.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Fredberg buitenspel bij RSCA

Vervolgens was het ook Vandenhaute die de stap waagde om Hubert van de U18 meteen over te hevelen naar de A-kern. Een geslaagde zet, zo bleek ondertussen. De vraag is dus of hij Fredberg nog wel nodig acht, te meer omdat de CEO Sports er zelf niet in slaagde om een van de oorspronkelijke namen op de shortlist - met name Mark van Bommel - naar Neerpede te lokken. Dat bleek dankzij Hubert gelukkig dus geen ramp, maar goede punten heeft hij op die manier toch zeker niet gescoord.

"Het is toch een essentieel onderdeel van zijn takenpakket om een goeie, gerenommeerde trainer aan te stellen?", oppert de krant, die tevens suggereert dat Mason op voorzet van Jan Vertonghen op de radar verscheen. Net zoals Raphaël Wicky vinkte hij bovenop alle controverse rond zijn persoon echter niet alle vakjes af. Deels uit angst dat de druk mits een nieuwe miscast verder zou stijgen besloten Vandenhaute en de rest van het bestuur daarop om Hubert alsnog het vertrouwen te gunnen.

Mismanagement van Futures

"Fredberg brengt op de koop toe geen trainer aan die hem resoluut in de schaduw plaatst", blijkt hij doorheen het hele aanwervingsproces met tal van plotwendingen slechts een bijrol te hebben vervuld. Iets wat niet strookt met zijn functie. Nog volgens Het Nieuwsblad was het ook Vandenhaute die de keuze voor Hubert toelichtte aan de spelers en raad van bestuur. "Fredberg mag mee het persbericht opstellen", klinkt het. Na het ontslag van Riemer blijkt de Deen zo steeds meer buitenspel te staan.

Bovendien verzaakt hij aan andere delen van zijn takenpakket. Zo bengelen de RSCA Futures onderaan in 1B. "Dat is nochtans een troef en hoeksteen van de club. Degradatie zou een ramp zijn. Dus ik vind het heel raar dat Fredberg, die toch verantwoordelijk is dat het daar draait, hier geen inspanningen voor levert. Het transferbudget was nul euro en hij is zelfs nog geen enkele keer komen kijken. Dat is gewoon mismanagement. Er is ook geen structuur", doet PJ Calcoen uit de doeken in Sjotcast.

RSCA moet Fredberg ontslaan

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

60
60
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

145
145
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

34
34
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

236
236
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

103
103
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

120
120
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

334
334
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

422
422
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

144
144
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

311
311
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

91
91
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

595
595
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

117
117
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

360
360
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

49
49
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

91
91
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

138
138
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

282
282
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

83
83
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

880
880
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

234
234
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

354
354
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

475
475
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

95
95

Meer sportnieuws