'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

door
'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

Na de vaste benoeming van David Hubert tot T1 bij Anderlecht regent het reconstructies. Nu doet ook Het Nieuwsblad haar duit in het zakje. Daaruit blijkt vooral dat de stoel van Jesper Fredberg in het Lotto Park om verschillende redenen alsmaar meer begint te wankelen.

Hoewel de CEO Sports op de clubwebsite zelf nog een woordje uitleg kwam verschaffen bij de keuze voor Hubert was het naar verluidt vooral voorzitter Wouter Vandenhaute die de knoop doorhakte. Dat wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat eveneens opmerkt hoe Fredberg aan invloed lijkt te hebben ingeboet. Zo wou de Deen zijn landgenoot Brian Riemer volgens de krant nog een kans geven, maar besloten Vandenhaute en eigenaar Marc Coucke om hem alsnog de laan uit te sturen.

LEES OOK: Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Fredberg buitenspel bij RSCA

Vervolgens was het ook Vandenhaute die de stap waagde om Hubert van de U18 meteen over te hevelen naar de A-kern. Een geslaagde zet, zo bleek ondertussen. De vraag is dus of hij Fredberg nog wel nodig acht, te meer omdat de CEO Sports er zelf niet in slaagde om een van de oorspronkelijke namen op de shortlist - met name Mark van Bommel - naar Neerpede te lokken. Dat bleek dankzij Hubert gelukkig dus geen ramp, maar goede punten heeft hij op die manier toch zeker niet gescoord.

"Het is toch een essentieel onderdeel van zijn takenpakket om een goeie, gerenommeerde trainer aan te stellen?", oppert de krant, die tevens suggereert dat Mason op voorzet van Jan Vertonghen op de radar verscheen. Net zoals Raphaël Wicky vinkte hij bovenop alle controverse rond zijn persoon echter niet alle vakjes af. Deels uit angst dat de druk mits een nieuwe miscast verder zou stijgen besloten Vandenhaute en de rest van het bestuur daarop om Hubert alsnog het vertrouwen te gunnen.

Mismanagement van Futures

"Fredberg brengt op de koop toe geen trainer aan die hem resoluut in de schaduw plaatst", blijkt hij doorheen het hele aanwervingsproces met tal van plotwendingen slechts een bijrol te hebben vervuld. Iets wat niet strookt met zijn functie. Nog volgens Het Nieuwsblad was het ook Vandenhaute die de keuze voor Hubert toelichtte aan de spelers en raad van bestuur. "Fredberg mag mee het persbericht opstellen", klinkt het. Na het ontslag van Riemer blijkt de Deen zo steeds meer buitenspel te staan.

Bovendien verzaakt hij aan andere delen van zijn takenpakket. Zo bengelen de RSCA Futures onderaan in 1B. "Dat is nochtans een troef en hoeksteen van de club. Degradatie zou een ramp zijn. Dus ik vind het heel raar dat Fredberg, die toch verantwoordelijk is dat het daar draait, hier geen inspanningen voor levert. Het transferbudget was nul euro en hij is zelfs nog geen enkele keer komen kijken. Dat is gewoon mismanagement. Er is ook geen structuur", doet PJ Calcoen uit de doeken in Sjotcast.

RSCA moet Fredberg ontslaan

Meest recent

'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

30
30
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

7
7
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

170
170
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

14
14
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

25
25
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

25
25
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

60
60
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

50
50
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

38
38
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

345
345
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

104
104
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

63
63
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

199
199
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

121
121
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

54
54
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

153
153
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

16
16
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

479
479
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

154
154
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

47
47
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

52
52
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

120
120
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

295
295
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

372
372
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

695
695

Meer sportnieuws