'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

1610 stemmen
'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

Na de vaste benoeming van David Hubert tot T1 bij Anderlecht regent het reconstructies. Nu doet ook Het Nieuwsblad haar duit in het zakje. Daaruit blijkt vooral dat de stoel van Jesper Fredberg in het Lotto Park om verschillende redenen alsmaar meer begint te wankelen.

Hoewel de CEO Sports op de clubwebsite zelf nog een woordje uitleg kwam verschaffen bij de keuze voor Hubert was het naar verluidt vooral voorzitter Wouter Vandenhaute die de knoop doorhakte. Dat wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat eveneens opmerkt hoe Fredberg aan invloed lijkt te hebben ingeboet. Zo wou de Deen zijn landgenoot Brian Riemer volgens de krant nog een kans geven, maar besloten Vandenhaute en eigenaar Marc Coucke om hem alsnog de laan uit te sturen.

LEES OOK: 'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Fredberg buitenspel bij RSCA

Vervolgens was het ook Vandenhaute die de stap waagde om Hubert van de U18 meteen over te hevelen naar de A-kern. Een geslaagde zet, zo bleek ondertussen. De vraag is dus of hij Fredberg nog wel nodig acht, te meer omdat de CEO Sports er zelf niet in slaagde om een van de oorspronkelijke namen op de shortlist - met name Mark van Bommel - naar Neerpede te lokken. Dat bleek dankzij Hubert gelukkig dus geen ramp, maar goede punten heeft hij op die manier toch zeker niet gescoord.

"Het is toch een essentieel onderdeel van zijn takenpakket om een goeie, gerenommeerde trainer aan te stellen?", oppert de krant, die tevens suggereert dat Mason op voorzet van Jan Vertonghen op de radar verscheen. Net zoals Raphaël Wicky vinkte hij bovenop alle controverse rond zijn persoon echter niet alle vakjes af. Deels uit angst dat de druk mits een nieuwe miscast verder zou stijgen besloten Vandenhaute en de rest van het bestuur daarop om Hubert alsnog het vertrouwen te gunnen.

Mismanagement van Futures

"Fredberg brengt op de koop toe geen trainer aan die hem resoluut in de schaduw plaatst", blijkt hij doorheen het hele aanwervingsproces met tal van plotwendingen slechts een bijrol te hebben vervuld. Iets wat niet strookt met zijn functie. Nog volgens Het Nieuwsblad was het ook Vandenhaute die de keuze voor Hubert toelichtte aan de spelers en raad van bestuur. "Fredberg mag mee het persbericht opstellen", klinkt het. Na het ontslag van Riemer blijkt de Deen zo steeds meer buitenspel te staan.

Bovendien verzaakt hij aan andere delen van zijn takenpakket. Zo bengelen de RSCA Futures onderaan in 1B. "Dat is nochtans een troef en hoeksteen van de club. Degradatie zou een ramp zijn. Dus ik vind het heel raar dat Fredberg, die toch verantwoordelijk is dat het daar draait, hier geen inspanningen voor levert. Het transferbudget was nul euro en hij is zelfs nog geen enkele keer komen kijken. Dat is gewoon mismanagement. Er is ook geen structuur", doet PJ Calcoen uit de doeken in Sjotcast.

RSCA moet Fredberg ontslaan

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

20
20
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

8
8
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

54
54
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

143
143
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

22
22
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

80
80
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

74
74
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

157
157
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

79
79
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

296
296
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

129
129
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

137
137
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

261
261
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

112
112
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

228
228
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

637
637
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

137
137
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

682
682
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

316
316
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

694
694
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

189
189
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

448
448
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

212
212
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

129
129

Meer sportnieuws