'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

door
'Fredberg negeert Futures: dagen bij Anderlecht geteld?'

Na de vaste benoeming van David Hubert tot T1 bij Anderlecht regent het reconstructies. Nu doet ook Het Nieuwsblad haar duit in het zakje. Daaruit blijkt vooral dat de stoel van Jesper Fredberg in het Lotto Park om verschillende redenen alsmaar meer begint te wankelen.

Hoewel de CEO Sports op de clubwebsite zelf nog een woordje uitleg kwam verschaffen bij de keuze voor Hubert was het naar verluidt vooral voorzitter Wouter Vandenhaute die de knoop doorhakte. Dat wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat eveneens opmerkt hoe Fredberg aan invloed lijkt te hebben ingeboet. Zo wou de Deen zijn landgenoot Brian Riemer volgens de krant nog een kans geven, maar besloten Vandenhaute en eigenaar Marc Coucke om hem alsnog de laan uit te sturen.

LEES OOK: Raar tafereel: 5 Beerschot-fans afgevoerd na bizarre aanval

Fredberg buitenspel bij RSCA

Vervolgens was het ook Vandenhaute die de stap waagde om Hubert van de U18 meteen over te hevelen naar de A-kern. Een geslaagde zet, zo bleek ondertussen. De vraag is dus of hij Fredberg nog wel nodig acht, te meer omdat de CEO Sports er zelf niet in slaagde om een van de oorspronkelijke namen op de shortlist - met name Mark van Bommel - naar Neerpede te lokken. Dat bleek dankzij Hubert gelukkig dus geen ramp, maar goede punten heeft hij op die manier toch zeker niet gescoord.

"Het is toch een essentieel onderdeel van zijn takenpakket om een goeie, gerenommeerde trainer aan te stellen?", oppert de krant, die tevens suggereert dat Mason op voorzet van Jan Vertonghen op de radar verscheen. Net zoals Raphaël Wicky vinkte hij bovenop alle controverse rond zijn persoon echter niet alle vakjes af. Deels uit angst dat de druk mits een nieuwe miscast verder zou stijgen besloten Vandenhaute en de rest van het bestuur daarop om Hubert alsnog het vertrouwen te gunnen.

Mismanagement van Futures

"Fredberg brengt op de koop toe geen trainer aan die hem resoluut in de schaduw plaatst", blijkt hij doorheen het hele aanwervingsproces met tal van plotwendingen slechts een bijrol te hebben vervuld. Iets wat niet strookt met zijn functie. Nog volgens Het Nieuwsblad was het ook Vandenhaute die de keuze voor Hubert toelichtte aan de spelers en raad van bestuur. "Fredberg mag mee het persbericht opstellen", klinkt het. Na het ontslag van Riemer blijkt de Deen zo steeds meer buitenspel te staan.

Bovendien verzaakt hij aan andere delen van zijn takenpakket. Zo bengelen de RSCA Futures onderaan in 1B. "Dat is nochtans een troef en hoeksteen van de club. Degradatie zou een ramp zijn. Dus ik vind het heel raar dat Fredberg, die toch verantwoordelijk is dat het daar draait, hier geen inspanningen voor levert. Het transferbudget was nul euro en hij is zelfs nog geen enkele keer komen kijken. Dat is gewoon mismanagement. Er is ook geen structuur", doet PJ Calcoen uit de doeken in Sjotcast.

RSCA moet Fredberg ontslaan

Meest recent

Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

29
29
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

63
63
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

34
34
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

83
83
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

56
56
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

221
221
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

77
77
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

196
196
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

747
747
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

223
223
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

70
70
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

132
132
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

95
95
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

65
65
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

140
140
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

654
654
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

461
461
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

427
427
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

180
180
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

279
279
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

473
473
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

577
577
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

121
121
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

352
352

Meer sportnieuws