'Mason terug naar Engeland: opvallend detail gemeld'

1037 stemmen
'Mason terug naar Engeland: opvallend detail gemeld'

Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe hoofdtrainer gekozen. De keuze viel uiteindelijk toch verrassend op David Hubert, die na een succesvolle periode als interimaris nu ook definitief mag aanblijven. Daarmee kiest Anderlecht uiteindelijk toch voor continuïteit, ondanks dat het aanvankelijk zeker voor een nieuwe coach leek te gaan.

Die nieuwe coach leek de voorbije dagen Ryan Mason te gaan worden. De 33-jarige Engelsman was deze week afgezakt naar België om te onderhandelen en een akkoord leek in de maak, maar uiteindelijk moet hij nu toch afdruipen.

LEES OOK: Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

Mason en Anderlecht beslisten in onderling overleg

Al is dat laatste misschien toch wat te sterk uitgedrukt. Het doorgaans betrouwbare The Athletic meldt immers het opvallende detail dat Anderlecht en Mason in onderling overleg besloten zouden hebben om uiteindelijk toch niet samen te werken. Dat werpt toch een ietwat ander licht op de keuze voor Hubert.

Mason keert nu terug naar Tottenham, waar hij nog steeds zeer graag aan het werk is in de staf van Ange Postecoglou. Hij zal misschien ook beseft hebben dat een aanstelling bij Anderlecht een vergiftigd geschenk geweest zou kunnen zijn.

Vergiftigd geschenk voor Mason

De voorbije dagen bleken heel wat criticasters immers al met geslepen messen klaar te staan. Daarbij werd onder meer de vergelijking getrokken met Scott Parker, een andere Engelsman zonder kennis van de Belgische competitie die een desastreuze passage bij Club Brugge kende.

Daarnaast zagen velen ook weinig meerwaarde in Mason ten opzichte van Hubert, aangezien de ervaring van die eerste zich ook beperkte tot twee korte periode als interim-coach bij Tottenham. Het zullen ongetwijfeld allemaal factoren geweest zijn die beide partijen aan het denken gezet hebben.

Denk je dat Mason afgeschrikt zou zijn door de kritiek?

Meest recent

Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

22
22
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

62
62
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

25
25
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

106
106
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

376
376
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

72
72
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

38
38
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

296
296
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

383
383
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

60
60
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

339
339
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

132
132
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

378
378
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1123
1123
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

776
776
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

119
119
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

359
359
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

752
752
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

338
338
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

459
459
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

178
178
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

859
859
De 11 namen: vier debutanten in opstelling AA Gent

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het zo dadelijk op tegen LNZ ...

53
53
Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

573
573
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

213
213

Meer sportnieuws