Venanzi spreekt klare taal over terugkeer bij Standard

door
Venanzi spreekt klare taal over terugkeer bij Standard

Standard kreeg onlangs goed nieuws, want dankzij een kapitaalsverhoging van 25 miljoen euro ziet de toekomst van de club op korte termijn er weer wat rooskleuriger uit. Op lange termijn is een overname echter de enige oplossing. In dat dossier speelt ook oud-eigenaar Bruno Venanzi een rol.

Venanzi liet immers lange tijd beslag leggen op de aandelen van de club én het stadion, omdat hij nog miljoenen te goed had van 777 Partners voor de overname. Dat obstakel werd onlangs wel deels uit de weg geruimd, want Venanzi vond met huidige eigenaar A-CAP een akkoord om op zijn minst de aandelen vrij te geven.

LEES OOK: Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Venanzi keert niet meer terug bij Standard

Zo kwam de zakenman plots toch weer op de voorgrond te staan, twee jaar nadat hij Standard verkocht had. Het deed vragen rijzen of Venanzi misschien zou willen terugkeren op Sclessin. Daarover spreekt hij nu echter klare taal.

"Neen, dat is voor mij geen persoonlijke doelstelling meer", vertelt hij immers aan RTL. "Ik heb op dit moment andere ambities, zoals het bijstaan van jonge ondernemers en ik houd me ook bezig met een sociaal project. Ik denk dat die zaken me beter liggen."

Hopen op snelle overname

Uiteraard blijft Venanzi wel Standard een warm hart toedragen. "Ik verkies om supporter te blijven, zoals ik altijd geweest ben. Het belangrijkste is dat Standard snel een overnemer vindt, die stabiliteit kan brengen en het DNA van de club kan bewaren."

De kans lijkt zeer groot dat Standard straks opnieuw in buitenlandse handen zal vallen. Het overnameproces is volop aan de gang en er werd al gewag gemaakt van interesse uit de Verenigde Staten en het Midden-Oosten. Meer details over de kandidaten zijn er echter nog niet bekend.

Jammer dat Venanzi niet meer terug wil keren?

Meest recent

Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

8
8
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

49
49
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

16
16
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

44
44
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

31
31
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

51
51
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

324
324
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

82
82
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

226
226
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

28
28
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

446
446
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

227
227
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

63
63
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

122
122
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

345
345
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

310
310
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

106
106
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

208
208
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

234
234
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

226
226
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

202
202
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

99
99
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73

Meer sportnieuws