Venanzi spreekt klare taal over terugkeer bij Standard

door
Venanzi spreekt klare taal over terugkeer bij Standard

Standard kreeg onlangs goed nieuws, want dankzij een kapitaalsverhoging van 25 miljoen euro ziet de toekomst van de club op korte termijn er weer wat rooskleuriger uit. Op lange termijn is een overname echter de enige oplossing. In dat dossier speelt ook oud-eigenaar Bruno Venanzi een rol.

Venanzi liet immers lange tijd beslag leggen op de aandelen van de club én het stadion, omdat hij nog miljoenen te goed had van 777 Partners voor de overname. Dat obstakel werd onlangs wel deels uit de weg geruimd, want Venanzi vond met huidige eigenaar A-CAP een akkoord om op zijn minst de aandelen vrij te geven.

LEES OOK: 'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Venanzi keert niet meer terug bij Standard

Zo kwam de zakenman plots toch weer op de voorgrond te staan, twee jaar nadat hij Standard verkocht had. Het deed vragen rijzen of Venanzi misschien zou willen terugkeren op Sclessin. Daarover spreekt hij nu echter klare taal.

"Neen, dat is voor mij geen persoonlijke doelstelling meer", vertelt hij immers aan RTL. "Ik heb op dit moment andere ambities, zoals het bijstaan van jonge ondernemers en ik houd me ook bezig met een sociaal project. Ik denk dat die zaken me beter liggen."

Hopen op snelle overname

Uiteraard blijft Venanzi wel Standard een warm hart toedragen. "Ik verkies om supporter te blijven, zoals ik altijd geweest ben. Het belangrijkste is dat Standard snel een overnemer vindt, die stabiliteit kan brengen en het DNA van de club kan bewaren."

De kans lijkt zeer groot dat Standard straks opnieuw in buitenlandse handen zal vallen. Het overnameproces is volop aan de gang en er werd al gewag gemaakt van interesse uit de Verenigde Staten en het Midden-Oosten. Meer details over de kandidaten zijn er echter nog niet bekend.

Jammer dat Venanzi niet meer terug wil keren?

Meest recent

Kylian Mbappé dropt gigantische relatiebom: Real op stelten

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

0
0
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

8
8
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

15
15
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

31
31
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

188
188
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

48
48
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

60
60
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

81
81
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

92
92
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

80
80
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

82
82
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

80
80
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

75
75
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

95
95
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

347
347
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

81
81
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

311
311
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

127
127
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

48
48
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

66
66
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

394
394
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

150
150
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

471
471
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

497
497
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

346
346

Meer sportnieuws