Venanzi spreekt klare taal over terugkeer bij Standard

door
Venanzi spreekt klare taal over terugkeer bij Standard

Standard kreeg onlangs goed nieuws, want dankzij een kapitaalsverhoging van 25 miljoen euro ziet de toekomst van de club op korte termijn er weer wat rooskleuriger uit. Op lange termijn is een overname echter de enige oplossing. In dat dossier speelt ook oud-eigenaar Bruno Venanzi een rol.

Venanzi liet immers lange tijd beslag leggen op de aandelen van de club én het stadion, omdat hij nog miljoenen te goed had van 777 Partners voor de overname. Dat obstakel werd onlangs wel deels uit de weg geruimd, want Venanzi vond met huidige eigenaar A-CAP een akkoord om op zijn minst de aandelen vrij te geven.

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Venanzi keert niet meer terug bij Standard

Zo kwam de zakenman plots toch weer op de voorgrond te staan, twee jaar nadat hij Standard verkocht had. Het deed vragen rijzen of Venanzi misschien zou willen terugkeren op Sclessin. Daarover spreekt hij nu echter klare taal.

"Neen, dat is voor mij geen persoonlijke doelstelling meer", vertelt hij immers aan RTL. "Ik heb op dit moment andere ambities, zoals het bijstaan van jonge ondernemers en ik houd me ook bezig met een sociaal project. Ik denk dat die zaken me beter liggen."

Hopen op snelle overname

Uiteraard blijft Venanzi wel Standard een warm hart toedragen. "Ik verkies om supporter te blijven, zoals ik altijd geweest ben. Het belangrijkste is dat Standard snel een overnemer vindt, die stabiliteit kan brengen en het DNA van de club kan bewaren."

De kans lijkt zeer groot dat Standard straks opnieuw in buitenlandse handen zal vallen. Het overnameproces is volop aan de gang en er werd al gewag gemaakt van interesse uit de Verenigde Staten en het Midden-Oosten. Meer details over de kandidaten zijn er echter nog niet bekend.

Jammer dat Venanzi niet meer terug wil keren?

Meest recent

'Vergeten' speler toont zich plots bij Standard

Standard heeft zich vrijdagavond goed herpakt na de tegenvallende één op zes van de ...

4
4
Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft zijn fraaie stunt van vorige week in Genk geen vervolg kunnen geven. Het leed ...

18
18
De Zerbi komt met verrassende verklaring over Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer, nadat hij ook bij RB Leipzig snel ...

25
25
Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

54
54
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

64
64
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

73
73
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

24
24
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

55
55
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

228
228
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

99
99
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

161
161
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

98
98
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

153
153
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

315
315
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

115
115
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

169
169
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

435
435
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

158
158
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

682
682
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

287
287
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

83
83
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

266
266
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

219
219
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

311
311
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

199
199

Meer sportnieuws