'Transferstrijd De Bruyne: duizelingwekkend bod onderweg'

door
'Transferstrijd De Bruyne: duizelingwekkend bod onderweg'

De Rode Duivels zullen tijdens de komende matchen geen beroep kunnen doen op hun aanvoerder. Kevin De Bruyne gaf immers forfait voor de interlands van oktober en november om zijn lichaam voldoende rust te gunnen. De tol van de overvolle kalender eist dus zijn tol, De Bruyne wordt dan ook steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij Manchester City.

Het vorige seizoen begon ook al dramatisch voor de spelmaker. Nadat hij een groot deel van de voorbereiding al had gemist met blessureleed, viel hij in de openingsmatch van de PL opnieuw geblesseerd uit. En de schade was behoorlijk groot. De Bruyne moest zelfs een operatie ondergaan en stond voor de een maandenlange revalidatie.

Fysieke perikelen

Vlak na de jaarwissel kon hij dan toch zijn rentree maken. En die comeback werd een groot succes. Zo tikte De Bruyne uiteindelijk af 6 doelpunten en 18 assists op de teller, en dat terwijl hij slechts 26 wedstrijden speelde. Op die manier had hij toch een behoorlijk aandeel in het behalen van de Engelse landstitel, zijn zesde al bij Man City.

De Bruyne blijft dan ook een absolute topspeler. Maar ook dit seizoen heeft hij opnieuw af te rekenen met fysieke perikelen. Sinds 19 september ligt hij al in de lappenmand door een kwetsuur aan het dijbeen. Een gevolg van zijn operatie van vorig jaar, maar zeker ook van de overvolle kalender bij de Engelse topclub waar hij zich al regelmatig druk in maakte.

Ronaldo dringt aan

Bovendien beschikt De Bruyne over een aflopend contract in het Etihad Stadium. En dus is de kans niet onbestaande dat hij komende zomer vertrekt bij City. In dat geval lijkt Saudi-Arabië een mogelijke bestemming. De Saudi's toonden eerder al interesse en de spelmaker liet ook verstaan dat hij zo'n lucratieve aanbieding niet zomaar naast zich zal neerleggen.

Nu duikt echter nog een ander element op, namelijk Cristiano Ronaldo. De Portugees was veruit de eerste superster die naar Saudi-Arabië trok, maar won voorlopig amper grote prijzen met zijn club Al-Nassr. En daar wil Ronaldo zo snel mogelijk verandering in brengen. Volgens Mundo Deportivo maande hij het bestuur dan ook aan om door te drukken voor KDB.

Sensationeel bod op komst

Volgens Ronaldo is een draaischijf als De Bruyne exact wat nodig is voor Al-Nassr om te kunnen aanknopen met prijzengewin. En de clubleiding lijkt hem daarin te volgen. Zo beweert TeamTalk dat de Saudi's al een eerste bod aan het voorbereiden zijn. Die aanbieding zou De Bruyne een weeksalaris van liefst 1 miljoen pond, zo'n 1.2 miljoen euro, opleveren.

Een duizelingwekkend loon, waar wel nog steeds minder dan de 3.4 miljoen pond van Ronaldo. Voorlopig is niet duidelijk of dat voldoende is om de Rode Duivel naar de woestijn te lokken. Pas vanaf 1 januari mogen clubs officieel onderhandelen met spelers die een aflopend contract hebben over een transfervrije overgang na het seizoen.

POLL: De Bruyne speelt volgend seizoen in Saudi-Arabië ...

Meest recent

'Nieuwe dramatische wending in overnamesoap Standard'

Standard sleept zich naar het einde van het seizoen. De tank lijkt leeg te zijn bij het elftal van ...

35
35
Rudi Garcia duidt hét pijnpunt bij Rode Duivels aan

In maart wist Rudi Garcia bij zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels ons land meteen in ...

40
40
Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

De rellen die zich afgelopen weekend afgespeeld hebben in de marge van de bekerfinale tussen Club ...

526
526
Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

Begin dit kalenderjaar namen de Rode Duivels afscheid van Domenico Tedesco als bondscoach. Het ...

160
160
"Ik ben trots op je" - Ronaldo heeft groot nieuws over zoon

Al-Nassr sneuvelde vorige week in de halve finales van de Aziatische Champions League. Cristiano ...

36
36
Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

Anderlecht heeft Keisuke Goto definitief overgenomen van Jubilo Iwata voor meer dan ...

175
175
'Kompany in de wolken: Bayern trekt supertransfer naar zich toe'

Bayern München legde afgelopen weekend beslag op zijn 34ste landstitel. Nu de eerste ...

60
60
Complete inzinking Genk: "Had niemand zien aankomen"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer zal KRC Genk nog minstens een jaartje moeten wachten op ...

186
186
'Guardiola wil sterspeler bij Real Madrid wegroven'

Manchester City wil zich in de Premier League zo snel mogelijk van een Champions League-ticket ...

73
73
'Rode Duivel versiert knaltransfer naar halve finalist CL'

De Gouden Generatie mag dan wel op haar laatste benen lopen, bij de Rode Duivels zit er toch nog ...

62
62
Club Brugge-fans in alle staten: "Competitievervalsing!"

Naar aanleiding van de rellen rondom de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van ...

277
277
Club Brugge reageert fel op stadionverbod in Anderlecht

De incidenten in de marge van de bekerfinale blijven niet zonder gevolgen, want de burgemeester van ...

823
823
'Renard laat oogje vallen op oude bekende Anderlecht'

Olivier Renard legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo Cvetkovic al twee aanwinsten vast, maar dan nog ...

313
313
Spanning stijgt in JPL: aanduidingen refs speeldag 8 bekend

De beker is voor Club Brugge, maar ook de titelrace én degradatiestrijd stevenen af op hun ...

225
225
VRT dumpt Extra Time, maar Joos blijft gewoon zitten

In veel Vlaamse huiskamers staat maandagavond al jarenlang synoniem met Extra Time, onze wekelijkse ...

970
970
'KRC Genk verneemt pittig prijskaartje opvolger Penders'

Ondanks de schamele één op 15 maakt KRC Genk nog steeds aanspraak op de titel, al ...

218
218
Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

Met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge én KRC Genk kan RSC Anderlecht straks ...

536
536
'AA Gent houdt adem in: steunpilaar naar Club Brugge?'

Club Brugge rekent straks op de medewerking van de drie zogenaamde 'kneusjes' in de Champions' ...

1253
1253
'Hasi hakt knoop door over toekomst, Anderlecht beslist'

Besnik Hasi werd vlak voor de Champions Play-Offs aangesteld als nieuwe hoofdtrainer van RSC ...

393
393
Müller zadelt Kompany op met mysterie: “Sneer of ludiek?”

Thomas Müller zorgde voor een groot mysterie in Duitsland. De 35-jarige routinier van het ...

78
78

Meer sportnieuws