'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

door
'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

De tweede interland-break van het seizoen is aangebroken en dus is het een ideale gelegenheid voor de clubs om een balans op te maken van de voorbije maanden. Dat zal ongetwijfeld ook bij Bayern München gebeuren. En daar heeft trainer Vincent Kompany toch indruk gemaakt.

Al tijdens zijn spelerscarrière stond het in de sterren geschreven dat de ex-Rode Duivel het op termijn tot hoofdcoach zou schoppen. Die kans kreeg hij ook al snel bij RSC Anderlecht. Daar liet hij zijn ploeg bij momenten puik voetbal brengen, maar de resultaten bleven te wisselvallig. En dus besloot Paars-Wit uiteindelijk om de samenwerking stop te zetten.

Kompany bleef echter niet lang zonder nieuwe job. Hij tekende meteen bij Burnley FC, dat hij in zijn eerste seizoen op indrukwekkende wijze naar de titel in de Championship leidde. Een bevestiging van die goede prestaties bleef evenwel uit en het jaar erop degradeerde Burnley weer uit de Premier League. Desondanks kon de trainer een enorme stap voorwaarts zetten.

LEES OOK: Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

Kompany scoort punten

Zo werd Kompany zowaar aangeworven als nieuwe hoofdcoach van het grote Bayern München. Dat had in de zoektocht naar een opvolger voor Thomas Tuchel verschillende afwijzigingen gekregen en besloot uiteindelijk om de jonge Belg dan maar een kans te geven. Een half jaartje later blijkt die berekende gok echter goed uit te draaien voor Der Rekordmeister.

De coach installeerde bij zijn nieuwe ploeg immers een erg dominante en aanvallende speelwijze, die op heel wat lof wordt onthaald in de Allianz Arena. Zelfs de sceptici bij het bestuur toonden zich inmiddels lovend. Na een reeks van overwinningen in de eerste zes duels onder Kompany, kon Bayern zijn laatste drie matchen wel niet winnen. Maar tegen Leverkusen (1-1) en Frankfurt (3-3) was het telkens oppermachtig in het veldspel. En ook tijdens de enige nederlaag, op Aston Villa (1-0), waren er voldoende kansen op minstens een punt.

Spelersgroep helemaal overtuigd

Voorlopig lijkt de aanstelling van Kompany een groot succes. Dat blijkt ook uit geluiden vanuit de spelersgroep. Volgens BILD is de selectie erg enthousiast over hun nieuwe trainer. De communicatie van Kompany, die teleurstellend nieuws bijvoorbeeld telkens persoonlijk overbrengt aan de spelers, wordt erg geapprecieerd. Ook focust hij veel meer op de positieve zaken, dan op de werkpunten. Daarnaast wordt zijn tactische aanpak eveneens gesmaakt. Zo wordt er veel agressiever en direct gespeeld, terwijl het onder Tuchel te vaak vanuit een reactie was. Kompany staat er dus goed voor in München, hopelijk kan hij die positieve trend zo lang mogelijk door trekken.

Kompany gaat het helemaal maken bij Bayern ...

Meest recent

Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

3
3
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

27
27
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

66
66
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

36
36
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

299
299
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

91
91
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

161
161
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

174
174
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

287
287
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

318
318
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

70
70
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

32
32
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

708
708
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

363
363
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

535
535
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

143
143
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

546
546
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1200
1200
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

340
340
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

745
745
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

350
350
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

238
238

Meer sportnieuws