'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

door
'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

De tweede interland-break van het seizoen is aangebroken en dus is het een ideale gelegenheid voor de clubs om een balans op te maken van de voorbije maanden. Dat zal ongetwijfeld ook bij Bayern München gebeuren. En daar heeft trainer Vincent Kompany toch indruk gemaakt.

Al tijdens zijn spelerscarrière stond het in de sterren geschreven dat de ex-Rode Duivel het op termijn tot hoofdcoach zou schoppen. Die kans kreeg hij ook al snel bij RSC Anderlecht. Daar liet hij zijn ploeg bij momenten puik voetbal brengen, maar de resultaten bleven te wisselvallig. En dus besloot Paars-Wit uiteindelijk om de samenwerking stop te zetten.

Kompany bleef echter niet lang zonder nieuwe job. Hij tekende meteen bij Burnley FC, dat hij in zijn eerste seizoen op indrukwekkende wijze naar de titel in de Championship leidde. Een bevestiging van die goede prestaties bleef evenwel uit en het jaar erop degradeerde Burnley weer uit de Premier League. Desondanks kon de trainer een enorme stap voorwaarts zetten.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Kompany scoort punten

Zo werd Kompany zowaar aangeworven als nieuwe hoofdcoach van het grote Bayern München. Dat had in de zoektocht naar een opvolger voor Thomas Tuchel verschillende afwijzigingen gekregen en besloot uiteindelijk om de jonge Belg dan maar een kans te geven. Een half jaartje later blijkt die berekende gok echter goed uit te draaien voor Der Rekordmeister.

De coach installeerde bij zijn nieuwe ploeg immers een erg dominante en aanvallende speelwijze, die op heel wat lof wordt onthaald in de Allianz Arena. Zelfs de sceptici bij het bestuur toonden zich inmiddels lovend. Na een reeks van overwinningen in de eerste zes duels onder Kompany, kon Bayern zijn laatste drie matchen wel niet winnen. Maar tegen Leverkusen (1-1) en Frankfurt (3-3) was het telkens oppermachtig in het veldspel. En ook tijdens de enige nederlaag, op Aston Villa (1-0), waren er voldoende kansen op minstens een punt.

Spelersgroep helemaal overtuigd

Voorlopig lijkt de aanstelling van Kompany een groot succes. Dat blijkt ook uit geluiden vanuit de spelersgroep. Volgens BILD is de selectie erg enthousiast over hun nieuwe trainer. De communicatie van Kompany, die teleurstellend nieuws bijvoorbeeld telkens persoonlijk overbrengt aan de spelers, wordt erg geapprecieerd. Ook focust hij veel meer op de positieve zaken, dan op de werkpunten. Daarnaast wordt zijn tactische aanpak eveneens gesmaakt. Zo wordt er veel agressiever en direct gespeeld, terwijl het onder Tuchel te vaak vanuit een reactie was. Kompany staat er dus goed voor in München, hopelijk kan hij die positieve trend zo lang mogelijk door trekken.

Kompany gaat het helemaal maken bij Bayern ...

Meest recent

Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

12
12
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

67
67
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

229
229
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

61
61
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

426
426
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

184
184
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

191
191
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

387
387
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

97
97
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

325
325
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

251
251
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

552
552
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

164
164
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

529
529
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

108
108
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

84
84
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

247
247
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

64
64
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

172
172
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

200
200
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

98
98
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

344
344
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

586
586
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

115
115
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

34
34

Meer sportnieuws