'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

door
'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

De tweede interland-break van het seizoen is aangebroken en dus is het een ideale gelegenheid voor de clubs om een balans op te maken van de voorbije maanden. Dat zal ongetwijfeld ook bij Bayern München gebeuren. En daar heeft trainer Vincent Kompany toch indruk gemaakt.

Al tijdens zijn spelerscarrière stond het in de sterren geschreven dat de ex-Rode Duivel het op termijn tot hoofdcoach zou schoppen. Die kans kreeg hij ook al snel bij RSC Anderlecht. Daar liet hij zijn ploeg bij momenten puik voetbal brengen, maar de resultaten bleven te wisselvallig. En dus besloot Paars-Wit uiteindelijk om de samenwerking stop te zetten.

Kompany bleef echter niet lang zonder nieuwe job. Hij tekende meteen bij Burnley FC, dat hij in zijn eerste seizoen op indrukwekkende wijze naar de titel in de Championship leidde. Een bevestiging van die goede prestaties bleef evenwel uit en het jaar erop degradeerde Burnley weer uit de Premier League. Desondanks kon de trainer een enorme stap voorwaarts zetten.

LEES OOK: 'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Kompany scoort punten

Zo werd Kompany zowaar aangeworven als nieuwe hoofdcoach van het grote Bayern München. Dat had in de zoektocht naar een opvolger voor Thomas Tuchel verschillende afwijzigingen gekregen en besloot uiteindelijk om de jonge Belg dan maar een kans te geven. Een half jaartje later blijkt die berekende gok echter goed uit te draaien voor Der Rekordmeister.

De coach installeerde bij zijn nieuwe ploeg immers een erg dominante en aanvallende speelwijze, die op heel wat lof wordt onthaald in de Allianz Arena. Zelfs de sceptici bij het bestuur toonden zich inmiddels lovend. Na een reeks van overwinningen in de eerste zes duels onder Kompany, kon Bayern zijn laatste drie matchen wel niet winnen. Maar tegen Leverkusen (1-1) en Frankfurt (3-3) was het telkens oppermachtig in het veldspel. En ook tijdens de enige nederlaag, op Aston Villa (1-0), waren er voldoende kansen op minstens een punt.

Spelersgroep helemaal overtuigd

Voorlopig lijkt de aanstelling van Kompany een groot succes. Dat blijkt ook uit geluiden vanuit de spelersgroep. Volgens BILD is de selectie erg enthousiast over hun nieuwe trainer. De communicatie van Kompany, die teleurstellend nieuws bijvoorbeeld telkens persoonlijk overbrengt aan de spelers, wordt erg geapprecieerd. Ook focust hij veel meer op de positieve zaken, dan op de werkpunten. Daarnaast wordt zijn tactische aanpak eveneens gesmaakt. Zo wordt er veel agressiever en direct gespeeld, terwijl het onder Tuchel te vaak vanuit een reactie was. Kompany staat er dus goed voor in München, hopelijk kan hij die positieve trend zo lang mogelijk door trekken.

Kompany gaat het helemaal maken bij Bayern ...

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

25
25
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

28
28
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

45
45
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

31
31
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

56
56
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

49
49
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

221
221
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

61
61
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

28
28
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

216
216
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

339
339
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

636
636
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

79
79
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

122
122
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

127
127
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

796
796
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

399
399
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

394
394
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

177
177
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

450
450
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

291
291
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1286
1286
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

134
134
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

167
167

Meer sportnieuws