'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

2069
'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

De tweede interland-break van het seizoen is aangebroken en dus is het een ideale gelegenheid voor de clubs om een balans op te maken van de voorbije maanden. Dat zal ongetwijfeld ook bij Bayern München gebeuren. En daar heeft trainer Vincent Kompany toch indruk gemaakt.

Al tijdens zijn spelerscarrière stond het in de sterren geschreven dat de ex-Rode Duivel het op termijn tot hoofdcoach zou schoppen. Die kans kreeg hij ook al snel bij RSC Anderlecht. Daar liet hij zijn ploeg bij momenten puik voetbal brengen, maar de resultaten bleven te wisselvallig. En dus besloot Paars-Wit uiteindelijk om de samenwerking stop te zetten.

Kompany bleef echter niet lang zonder nieuwe job. Hij tekende meteen bij Burnley FC, dat hij in zijn eerste seizoen op indrukwekkende wijze naar de titel in de Championship leidde. Een bevestiging van die goede prestaties bleef evenwel uit en het jaar erop degradeerde Burnley weer uit de Premier League. Desondanks kon de trainer een enorme stap voorwaarts zetten.

LEES OOK: 'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Kompany scoort punten

Zo werd Kompany zowaar aangeworven als nieuwe hoofdcoach van het grote Bayern München. Dat had in de zoektocht naar een opvolger voor Thomas Tuchel verschillende afwijzigingen gekregen en besloot uiteindelijk om de jonge Belg dan maar een kans te geven. Een half jaartje later blijkt die berekende gok echter goed uit te draaien voor Der Rekordmeister.

De coach installeerde bij zijn nieuwe ploeg immers een erg dominante en aanvallende speelwijze, die op heel wat lof wordt onthaald in de Allianz Arena. Zelfs de sceptici bij het bestuur toonden zich inmiddels lovend. Na een reeks van overwinningen in de eerste zes duels onder Kompany, kon Bayern zijn laatste drie matchen wel niet winnen. Maar tegen Leverkusen (1-1) en Frankfurt (3-3) was het telkens oppermachtig in het veldspel. En ook tijdens de enige nederlaag, op Aston Villa (1-0), waren er voldoende kansen op minstens een punt.

Spelersgroep helemaal overtuigd

Voorlopig lijkt de aanstelling van Kompany een groot succes. Dat blijkt ook uit geluiden vanuit de spelersgroep. Volgens BILD is de selectie erg enthousiast over hun nieuwe trainer. De communicatie van Kompany, die teleurstellend nieuws bijvoorbeeld telkens persoonlijk overbrengt aan de spelers, wordt erg geapprecieerd. Ook focust hij veel meer op de positieve zaken, dan op de werkpunten. Daarnaast wordt zijn tactische aanpak eveneens gesmaakt. Zo wordt er veel agressiever en direct gespeeld, terwijl het onder Tuchel te vaak vanuit een reactie was. Kompany staat er dus goed voor in München, hopelijk kan hij die positieve trend zo lang mogelijk door trekken.

Kompany gaat het helemaal maken bij Bayern ...

Meest recent

'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

13
13
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

59
59
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

58
58
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

32
32
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

65
65
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

188
188
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

294
294
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

75
75
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

173
173
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

234
234
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

54
54
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

38
38
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

115
115
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

71
71
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

88
88
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

49
49
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

230
230
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

193
193
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

165
165
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

254
254
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

123
123
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

63
63
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

98
98
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

67
67

Meer sportnieuws