'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

door
'Spelersgroep Bayern trekt conclusie na eerste maanden Kompany'

De tweede interland-break van het seizoen is aangebroken en dus is het een ideale gelegenheid voor de clubs om een balans op te maken van de voorbije maanden. Dat zal ongetwijfeld ook bij Bayern München gebeuren. En daar heeft trainer Vincent Kompany toch indruk gemaakt.

Al tijdens zijn spelerscarrière stond het in de sterren geschreven dat de ex-Rode Duivel het op termijn tot hoofdcoach zou schoppen. Die kans kreeg hij ook al snel bij RSC Anderlecht. Daar liet hij zijn ploeg bij momenten puik voetbal brengen, maar de resultaten bleven te wisselvallig. En dus besloot Paars-Wit uiteindelijk om de samenwerking stop te zetten.

Kompany bleef echter niet lang zonder nieuwe job. Hij tekende meteen bij Burnley FC, dat hij in zijn eerste seizoen op indrukwekkende wijze naar de titel in de Championship leidde. Een bevestiging van die goede prestaties bleef evenwel uit en het jaar erop degradeerde Burnley weer uit de Premier League. Desondanks kon de trainer een enorme stap voorwaarts zetten.

LEES OOK: Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Kompany scoort punten

Zo werd Kompany zowaar aangeworven als nieuwe hoofdcoach van het grote Bayern München. Dat had in de zoektocht naar een opvolger voor Thomas Tuchel verschillende afwijzigingen gekregen en besloot uiteindelijk om de jonge Belg dan maar een kans te geven. Een half jaartje later blijkt die berekende gok echter goed uit te draaien voor Der Rekordmeister.

De coach installeerde bij zijn nieuwe ploeg immers een erg dominante en aanvallende speelwijze, die op heel wat lof wordt onthaald in de Allianz Arena. Zelfs de sceptici bij het bestuur toonden zich inmiddels lovend. Na een reeks van overwinningen in de eerste zes duels onder Kompany, kon Bayern zijn laatste drie matchen wel niet winnen. Maar tegen Leverkusen (1-1) en Frankfurt (3-3) was het telkens oppermachtig in het veldspel. En ook tijdens de enige nederlaag, op Aston Villa (1-0), waren er voldoende kansen op minstens een punt.

Spelersgroep helemaal overtuigd

Voorlopig lijkt de aanstelling van Kompany een groot succes. Dat blijkt ook uit geluiden vanuit de spelersgroep. Volgens BILD is de selectie erg enthousiast over hun nieuwe trainer. De communicatie van Kompany, die teleurstellend nieuws bijvoorbeeld telkens persoonlijk overbrengt aan de spelers, wordt erg geapprecieerd. Ook focust hij veel meer op de positieve zaken, dan op de werkpunten. Daarnaast wordt zijn tactische aanpak eveneens gesmaakt. Zo wordt er veel agressiever en direct gespeeld, terwijl het onder Tuchel te vaak vanuit een reactie was. Kompany staat er dus goed voor in München, hopelijk kan hij die positieve trend zo lang mogelijk door trekken.

Kompany gaat het helemaal maken bij Bayern ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

31
31
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

22
22
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

44
44
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

59
59
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

91
91
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

26
26
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

74
74
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

252
252
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

108
108
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

193
193
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

88
88
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

87
87
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

345
345
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

304
304
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

441
441
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

372
372

Meer sportnieuws