Club-sterkhouder gooit eigen ruiten in: "Dat kan toch niet?!"

door
Club-sterkhouder gooit eigen ruiten in:

Ook in de Jupiler Pro League maken de clubs van de interland-break gretig gebruik om het seizoen tot dusver te evalueren. Bij Club Brugge zal die evaluatie op basis van de resultaten behoorlijk negatief uitdraaien. Achter een aantal spelers worden dan ook steeds grotere vraagtekens geplaatst.

De Bruggelingen kenden een stroeve start van het seizoen. Club verloor in de Supercup, ook al op eigen veld tegen Union, en startte vervolgens met een povere op 1 op 9 aan de competitie. Daarop leek de ommekeer ingezet. De resultaten begonnen plots wél te volgen en ook voetballend gezien werd progressie geboekt.

LEES OOK: Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

Hayen buiten schot

Maar inmiddels is de Belgische titelverdediger weer teruggevallen. Van zijn laatste vijf wedstrijden kon Club er slechts eentje winnen, die tegen Sturm Graz. Momenteel staat Blauw-Zwart zelfs slechts vijfde in de competitie met een magere 15 op 30. De achterstand op leider KRC Genk bedraagt alweer zeven punten.

Die balans is gewoonweg te mager. Desondanks staat de positie van coach Nicky Hayen, in tegenstelling tot vlak na de mislukte seizoensstart, niet onder druk. De trainer bewees onder meer tegen Dortmund dat hij zijn ploeg wel degelijk op niveau kan laten voetballen. En hij weet zelf maar al te goed wat de voornaamste werkpunten zijn.

Enigma Skov Olsen

Daar tegenover zijn bepaalde spelers wel hun krediet aan het verliezen. Hugo Vetlesen en Michal Skoras lijken bijvoorbeeld geen stappen meer te zetten in hun ontwikkeling, terwijl de stilgevallen productie van Ferran Jutgla zorgwekkend is. En zelfs achter Andreas Skov Olsen staan inmiddels grote vraagtekens.

De Deen is intrinsiek misschien wel de meest getalenteerde speler in de Brugse selectie en hoort bij de absolute top van de competitie als hij op niveau is. Maar zijn goede prestaties worden te vaak afgewisseld met complete non-matchen. Dat lijkt vooral te maken te hebben met het mentale aspect.

Gebrek aan goesting

Naar verluidt heeft Skov Olsen in bepaalde matchen gewoonweg 'geen goesting' om te voetballen, waar zijn prestaties zienbaar onder lijden. Iets waar Charleroi-topschutter Daan Heymans niets van begrijpt. "Dat kan toch niet?", klinkt het bij de podcast 90Minutes. "Ik heb het misschien ook al een keertje gehad, maar niet zo vaak als hij dat voor heeft. Ik kan dat niet geloven. Zeker bij iemand met zo'n kwaliteiten. Als hij één-op-één gaat, pakt hij iedereen."

Club moet Skov Olsen zo snel mogelijk zien te verkopen ...

Meest recent

Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

0
0
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

4
4
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

28
28
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

91
91
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

169
169
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

30
30
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

73
73
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

216
216
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

182
182
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

78
78
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

472
472
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

116
116
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

213
213
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

162
162
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

212
212
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

365
365
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

179
179
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

215
215
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

44
44
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

151
151
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

88
88
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

182
182
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

102
102
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

170
170
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

246
246

Meer sportnieuws