Club-sterkhouder gooit eigen ruiten in: "Dat kan toch niet?!"

1014
Club-sterkhouder gooit eigen ruiten in:

Ook in de Jupiler Pro League maken de clubs van de interland-break gretig gebruik om het seizoen tot dusver te evalueren. Bij Club Brugge zal die evaluatie op basis van de resultaten behoorlijk negatief uitdraaien. Achter een aantal spelers worden dan ook steeds grotere vraagtekens geplaatst.

De Bruggelingen kenden een stroeve start van het seizoen. Club verloor in de Supercup, ook al op eigen veld tegen Union, en startte vervolgens met een povere op 1 op 9 aan de competitie. Daarop leek de ommekeer ingezet. De resultaten begonnen plots wél te volgen en ook voetballend gezien werd progressie geboekt.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Hayen buiten schot

Maar inmiddels is de Belgische titelverdediger weer teruggevallen. Van zijn laatste vijf wedstrijden kon Club er slechts eentje winnen, die tegen Sturm Graz. Momenteel staat Blauw-Zwart zelfs slechts vijfde in de competitie met een magere 15 op 30. De achterstand op leider KRC Genk bedraagt alweer zeven punten.

Die balans is gewoonweg te mager. Desondanks staat de positie van coach Nicky Hayen, in tegenstelling tot vlak na de mislukte seizoensstart, niet onder druk. De trainer bewees onder meer tegen Dortmund dat hij zijn ploeg wel degelijk op niveau kan laten voetballen. En hij weet zelf maar al te goed wat de voornaamste werkpunten zijn.

Enigma Skov Olsen

Daar tegenover zijn bepaalde spelers wel hun krediet aan het verliezen. Hugo Vetlesen en Michal Skoras lijken bijvoorbeeld geen stappen meer te zetten in hun ontwikkeling, terwijl de stilgevallen productie van Ferran Jutgla zorgwekkend is. En zelfs achter Andreas Skov Olsen staan inmiddels grote vraagtekens.

De Deen is intrinsiek misschien wel de meest getalenteerde speler in de Brugse selectie en hoort bij de absolute top van de competitie als hij op niveau is. Maar zijn goede prestaties worden te vaak afgewisseld met complete non-matchen. Dat lijkt vooral te maken te hebben met het mentale aspect.

Gebrek aan goesting

Naar verluidt heeft Skov Olsen in bepaalde matchen gewoonweg 'geen goesting' om te voetballen, waar zijn prestaties zienbaar onder lijden. Iets waar Charleroi-topschutter Daan Heymans niets van begrijpt. "Dat kan toch niet?", klinkt het bij de podcast 90Minutes. "Ik heb het misschien ook al een keertje gehad, maar niet zo vaak als hij dat voor heeft. Ik kan dat niet geloven. Zeker bij iemand met zo'n kwaliteiten. Als hij één-op-één gaat, pakt hij iedereen."

Club moet Skov Olsen zo snel mogelijk zien te verkopen ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

7
7
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

17
17
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

1
1
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

32
32
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

15
15
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

82
82
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

31
31
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

16
16
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

25
25
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

303
303
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

76
76
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

77
77
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

57
57
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

140
140
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

266
266
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

30
30
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

310
310
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

143
143
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

54
54
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws