Tedesco krijgt zeer opmerkelijke sollicitatie binnen

door
Tedesco krijgt zeer opmerkelijke sollicitatie binnen

De Rode Duivels nemen het in de komende week op tegen Italië en Frankrijk met een zeer experimentele kern. Met De Bruyne en Lukaku zijn er twee sleutelpionnen niet bij en intussen heeft Tedesco maar liefst vijf debutanten opgeroepen met De Wolf, Vandevoordt, Smets, Fofana en Ngonge.

Daarmee voert de bondscoach een verdere verjonging van de kern door. Dat was deels noodgedwongen door het afhaken van spelers als Courtois, Eden Hazard, Alderweireld en Vertonghen, maar Tedesco liet ook vrijwillig enkele ervaren rotten vallen. Spelers als Benteke, Mertens en Witsel werden na zijn aanstelling helemaal opzijgeschoven.

LEES OOK: Degryse kan zijn ogen niet geloven bij de Rode Duivels

Kabasele droomt nog van Rode Duivels

Die laatste keerde voor het EK wel nog even terug en ook een andere ervaren pion hoopt om nog zijn comeback te kunnen maken. In La Dernière Heure geeft Christian Kabasele aan dat hij nog geen kruis gemaakt heeft over de Rode Duivels. "Ik zou de jongeren graag bijstaan", geeft hij aan.

Kabasele is intussen 33 jaar oud en speelt sinds de zomer van 2023 aan de slag in de Serie A bij Udinese, dat hem toen voor 6,5 miljoen euro overnam van zusterclub Watford. Kabasele is er een vaste waarde en is zeer sterk aan het seizoen begonnen, met onder meer een doelpunt tegen Inter.

Kans op terugkeer lijkt miniem

Kabasele heeft twee caps voor de Duivels achter zijn naam. Die dateren intussen al van 2016 en 2017, toen hij onder Roberto Martinez mocht opdraven in oefeninterlands tegen Nederland en Japan. Zijn laatste selectie dateert al van november 2018, toen hij niet van de bank kwam in Nations League-wedstrijden tegen IJsland en Zwitserland.

De kans lijkt dus zeer klein dat Kabasele zes jaar later nog van onder het stof gehaald zal worden. Als de verdediger sterk blijft presteren bij Udinese moet Tedesco misschien toch maar eens nadenken, al lijkt de bondscoach de voorkeur te geven aan jongere opties.

Moet hij nog in aanmerking komen voor de Duivels?

Meest recent

'Monstertransfer loert: Antwerp staat op ontploffen'

Royal Antwerp FC is nog druk in de weer op het slot van de zomertransferperiode. Ook al zijn de ...

13
13
Coucke smult, terwijl Anderlecht kraakt aan de top

De bestuurscrisis bij Anderlecht krijgt vandaag vermoedelijk een 'apotheose'. Wouter Vandenhaute ...

68
68
'KV Mechelen heeft beet en shopt in eigen land'

KV Mechelen zag Rob Schoofs naar Union SG vertrekken, maar Malinwa staat nog op het punt om toe te ...

71
71
'Hasi wilde bizarre Anderlecht-transfer forceren'

RSC Anderlecht had deze zomer zijn zinnen gezet op een snelle aanvaller. Dat werd Adriano ...

172
172
'Na Skoras nog een dure miskoop weg bij Club Brugge'

Club Brugge deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers, maar er zaten ook de nodige miscasts ...

291
291
Degryse kan zijn ogen niet geloven bij de Rode Duivels

België won makkelijk met 0-6 van Liechtenstein. De Rode Duivels kunnen tegen een van de zwakste ...

133
133
'Beerschot pakt uit met waanzinnige stunttransfer'

Beerschot valt weldra in Japanse handen. Dat zorgt er ook voor dat de Japanse markt helemaal open is ...

317
317
Rode Duivel valt zwaar door de mand: Garcia velt oordeel

Bij de Rode Duivels wisten een aantal jongens zich te tonen tegen Liechtenstein, anderen deden het ...

254
254
Anderlecht in paniek: zoektocht naar spits levert 5 namen op

RSC Anderlecht moet een spits halen, anders heeft Besnik Hasi een groot probleem. Het zal toch ...

839
839
'Club Brugge verrast vriend en vijand met transferbom'

Club Brugge leek klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt, maar Blauw-Zwart gaat dan toch nog wat ...

773
773
Anderlecht schaamt zich diep: Hatenboer-farce escaleert

Hij moest het gezicht van een nieuw tijdperk worden. Vandaag zit Cédric Hatenboer bij de ...

770
770
Messi heeft héél verrassend nieuws te melden

Argentinië won gisteren met 3-0 van Venezuela. Lionel Messi scoorde twee keer in wat wellicht ...

187
187
‘Coucke kookt van woede: clash met Vandenhaute’

Bij RSC Anderlecht bakten ze er heel weinig sinds Marc Coucke de club overnam. De afgelopen vijf ...

1042
1042
Wat vindt De Bruyne écht van Garcia? Eerste oordeel

Kevin De Bruyne speelde een sobere partij tegen Liechtenstein. De middenvelder van Napoli scoorde ...

204
204
Garcia lyrisch: twee Duivels maken gigantische indruk

De Rode Duivels wonnen met 0-6 van Liechtenstein. Het was een oefenpotje tegen een tegenstander die ...

242
242
Explosieve dag bij Anderlecht: valt bestuur straks uit elkaar?

RSC Anderlecht gaat grote veranderingen doorvoeren. De Raad van Bestuur komt vandaag samen en de ...

290
290
Tielemans bejubelt mede-Duivel: "Hij was héél goed"

Youri Tielemans werd begin deze week aangeduid als de nieuwe vaste aanvoerder van de Rode Duivels. ...

267
267
Fofana doet straffe onthulling na Duivelse glansprestatie

De Rode Duivels zijn een potentiële smaakmaker rijker. Malick Fofana startte donderdag in ...

225
225
Kranten vernietigend: één grandioze buis na zege Duivels

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest op het veld van Liechtenstein. Zoals verwacht ...

855
855
WK-kwali's: afgang voor Duitsland, Oranje maakt dure slipper

Niet alleen de Rode Duivels kwamen donderdagavond in actie, ook elders in Europa stonden ...

403
403
Geen genade: Tielemans regisseert België naar monsterzege

In hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hebben de Rode Duivels donderdagavond brandhout gemaakt ...

240
240
D-Day Anderlecht: Renard na nog geen jaar op straat?

RSC Anderlecht staat vrijdag voor een D-Day. Op de Raad van Bestuur zal onder meer het ontslag van ...

946
946
'Trainersbom in Nederland: Van Bommel grote kandidaat'

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen en dat leidt traditiegetrouw ook tot de eerste ...

478
478
Afval bij Rode Duivels: één speler genadeloos afgemaakt

In hun queeste om een ticket voor het WK 2026 te veroveren, hielden de Rode Duivels donderdagavond ...

333
333
Mitrovic stinkend rijk na last-minute transferschok

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

461
461

Meer sportnieuws