Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

717
Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

Cyril Ngonge heeft een opmerkelijke transformatie doorgemaakt. In november 2022 was hij niet langer welkom bij FC Groningen na beschuldigingen van dronkenschap op de club. Na een moeilijke start van zijn carrière, waarin hij door verschillende clubs als te licht werd bevonden, vond Ngonge in januari 2023 zijn ritme bij Hellas Verona.

Hij speelde een cruciale rol in het behoud van de club en werd kort daarna opgepikt door Napoli voor 18 miljoen euro. Zijn begin bij Napoli was veelbelovend, met een doelpunt en een assist in zijn eerste 70 minuten, maar blessures en concurrentie zorgden ervoor dat hij al snel minder speeltijd kreeg. Nu, met zijn verrassende selectie voor de Rode Duivels voor de Nations League-duels tegen Italië en Frankrijk, staat Ngonge opnieuw in de schijnwerpers.

LEES OOK: ‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Groningen lust Ngonge rauw: ‘dronken op training’

In november 2022 was Cyril Ngonge niet langer welkom bij FC Groningen. Volgens verschillende Nederlandse media zou hij samen met een ploegmaat dronken op de club zijn verschenen, daags na een pijnlijke 2-3 nederlaag tegen Fortuna Sittard.

Hij werd meteen naar huis gestuurd. Ngonge ontkende dat hij dronken op training verscheen en bleef dat hardnekkig ontkennen, maar dit was niet zijn eerste incident in Groningen. Eerder dat seizoen werd hij al eens voor twee weken naar de B-kern verwezen.

“De fans van FC Groningen lusten Cyril Ngonge stilaan rauw”, schreef Het Laatste Nieuws destijds. Trainer Frank Warmuth gaf aan dat de aanvaller aan zijn houding, gedrag en omgangsvormen moest werken, zowel op als naast het veld.

Uiteindelijk leidde dit tot zijn vertrek in december 2022. Ngonge trainde een tijdlang met de U21, in afwachting van een nieuwe club.

“Cyril is een talentvolle speler, maar hoewel hij hierop veelvuldig is gewezen voldoet hij niet aan de normen en eisen die wij stellen aan het trainen en voetballen bij FC Groningen”, aldus Mark-Jan Fledderus, toen technisch directeur van Groningen.

Knaltransfer van 18 miljoen naar Napoli

Cyril Ngonge had een hobbelig begin van zijn carrière. Hij werd als te licht bevonden in de jeugd van Anderlecht en de eerste elftallen van Club Brugge, PSV Eindhoven en RKC Waalwijk. Ook zijn tijd bij FC Groningen was niet succesvol.

Groningen-coach Danny Buijs beschreef hem als “een bijzonder talent”, maar merkte ook op dat hij “soms veel aandacht vraagt.” Ngonge werd een speelvogel genoemd, met een dosis egoïsme die hem in de weg stond.

In januari 2023 kwam er een kentering toen hij naar Hellas Verona vertrok. Daar vond zijn carrière eindelijk het juiste ritme. Ngonge speelde een cruciale rol in het behoud van de club in de Serie A, en tijdens de play-downs was hij zelfs de uitblinker.

Slechts een jaar later werd hij met open armen verwelkomd door Napoli, de Italiaanse kampioen. Napoli legde een hoog bod neer bij Verona, en hun sportief directeur stelde een geweldig project voor. Een plan waar iedere voetballer van droomt.

“Het was bijzonder moeilijk om daar nee tegen te zeggen”, zei Ngonge toen. De Napolitanen betaalden maar liefst 18 miljoen euro voor de jonge aanvaller.

Ondanks dat Domenico Tedesco al genoeg flankaanvallers tot zijn beschikking had, werd Ngonge zelfs naar voren geschoven als dé verrassing voor het EK 2024.

Hoewel hij ook voor DR Congo kon spelen, heeft hij die optie tot nu toe afgehouden, omdat hij heel graag Rode Duivel wilde worden.

Ngonge mag alweer beschikken bij Napoli

Bij Napoli begon Cyril Ngonge met een vurig optreden: in slechts 70 minuten tijd scoorde hij 1 doelpunt en gaf hij 1 assist. Hij was onvoorspelbaar, dynamisch en trefzeker. De druk van het legendarische shirt en de veeleisende supporters droeg hij met verve.

Ngonge paste zich moeiteloos aan van een team dat gedomineerd werd naar een dominant team, en het leek dan ook logisch dat de volgende stap de Rode Duivels zou zijn.

“Hij speelt nu voor een grote club, dus Domenico Tedesco moet rekening met hem houden,” merkte Alexandre Teklak in januari op in La Dernière Heure.

“Als hij geweldige prestaties neerzet in het kampioenschap en de Champions League, kan Tedesco hem niet negeren.” Daarna ging het echter bergafwaarts voor Ngonge in Campanië.

Blessures en sterke concurrentie zorgden ervoor dat hij steeds minder speeltijd kreeg. Na een half jaar mocht de 24-jarige vorige zomer alweer vertrekken, maar hij vond geen nieuwe club. In plaats daarvan bleef hij bij Napoli, waar hij amper aan de bak komt.

Verrassing van formaat: Ngonge bij de Rode Duivels

De selectie van Cyril Ngonge voor de Rode Duivels is een grote verrassing, vooral gezien zijn recente gebrek aan speeltijd. Hij is opgenomen in de selectie van Domenico Tedesco voor de aankomende Nations League-duels tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Ngonge zat de afgelopen zes competitiematchen 90 minuten op de bank, wat vragen oproept over zijn selectie. “Vooral de keuze voor Ngonge doet wenkbrauwen fronsen,” merkt Het Laatste Nieuws op, terwijl Het Nieuwsblad wijst op de vragen rond zijn selectie in de nationale ploeg.

Tedesco prijst Ngonge om zijn veelzijdigheid en heeft de afgelopen weken vooral gezocht naar extra scorend vermogen. Ngonge kan zowel als spits als op beide flanken spelen. “Hij speelt misschien niet veel, maar hij was indrukwekkend in de bekerwedstrijd. Hij heeft het voordeel dat hij op verschillende posities kan uitblinken,” zei de bondscoach.

“Dit is het moment om nieuwe spelers uit te proberen. Als we dat nu niet doen, zullen we het ook niet doen tijdens de belangrijke campagne voor de WK-kwalificaties.”

Werd Ngonge terecht geselecteerd voor de Rode Duivels?

Meest recent

Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

21
21
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

53
53
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

33
33
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

276
276
Nieuwe talisman bij leider Gent: "Het is geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

53
53
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

220
220
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

554
554
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

77
77
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

67
67
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

82
82
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

33
33
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

268
268
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

269
269
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

85
85
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

29
29
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

140
140
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

375
375
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

218
218
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

123
123
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

94
94
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

347
347
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

175
175
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

198
198
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

647
647
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

173
173

Meer sportnieuws