Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

717
Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

Cyril Ngonge heeft een opmerkelijke transformatie doorgemaakt. In november 2022 was hij niet langer welkom bij FC Groningen na beschuldigingen van dronkenschap op de club. Na een moeilijke start van zijn carrière, waarin hij door verschillende clubs als te licht werd bevonden, vond Ngonge in januari 2023 zijn ritme bij Hellas Verona.

Hij speelde een cruciale rol in het behoud van de club en werd kort daarna opgepikt door Napoli voor 18 miljoen euro. Zijn begin bij Napoli was veelbelovend, met een doelpunt en een assist in zijn eerste 70 minuten, maar blessures en concurrentie zorgden ervoor dat hij al snel minder speeltijd kreeg. Nu, met zijn verrassende selectie voor de Rode Duivels voor de Nations League-duels tegen Italië en Frankrijk, staat Ngonge opnieuw in de schijnwerpers.

LEES OOK: Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Groningen lust Ngonge rauw: ‘dronken op training’

In november 2022 was Cyril Ngonge niet langer welkom bij FC Groningen. Volgens verschillende Nederlandse media zou hij samen met een ploegmaat dronken op de club zijn verschenen, daags na een pijnlijke 2-3 nederlaag tegen Fortuna Sittard.

Hij werd meteen naar huis gestuurd. Ngonge ontkende dat hij dronken op training verscheen en bleef dat hardnekkig ontkennen, maar dit was niet zijn eerste incident in Groningen. Eerder dat seizoen werd hij al eens voor twee weken naar de B-kern verwezen.

“De fans van FC Groningen lusten Cyril Ngonge stilaan rauw”, schreef Het Laatste Nieuws destijds. Trainer Frank Warmuth gaf aan dat de aanvaller aan zijn houding, gedrag en omgangsvormen moest werken, zowel op als naast het veld.

Uiteindelijk leidde dit tot zijn vertrek in december 2022. Ngonge trainde een tijdlang met de U21, in afwachting van een nieuwe club.

“Cyril is een talentvolle speler, maar hoewel hij hierop veelvuldig is gewezen voldoet hij niet aan de normen en eisen die wij stellen aan het trainen en voetballen bij FC Groningen”, aldus Mark-Jan Fledderus, toen technisch directeur van Groningen.

Knaltransfer van 18 miljoen naar Napoli

Cyril Ngonge had een hobbelig begin van zijn carrière. Hij werd als te licht bevonden in de jeugd van Anderlecht en de eerste elftallen van Club Brugge, PSV Eindhoven en RKC Waalwijk. Ook zijn tijd bij FC Groningen was niet succesvol.

Groningen-coach Danny Buijs beschreef hem als “een bijzonder talent”, maar merkte ook op dat hij “soms veel aandacht vraagt.” Ngonge werd een speelvogel genoemd, met een dosis egoïsme die hem in de weg stond.

In januari 2023 kwam er een kentering toen hij naar Hellas Verona vertrok. Daar vond zijn carrière eindelijk het juiste ritme. Ngonge speelde een cruciale rol in het behoud van de club in de Serie A, en tijdens de play-downs was hij zelfs de uitblinker.

Slechts een jaar later werd hij met open armen verwelkomd door Napoli, de Italiaanse kampioen. Napoli legde een hoog bod neer bij Verona, en hun sportief directeur stelde een geweldig project voor. Een plan waar iedere voetballer van droomt.

“Het was bijzonder moeilijk om daar nee tegen te zeggen”, zei Ngonge toen. De Napolitanen betaalden maar liefst 18 miljoen euro voor de jonge aanvaller.

Ondanks dat Domenico Tedesco al genoeg flankaanvallers tot zijn beschikking had, werd Ngonge zelfs naar voren geschoven als dé verrassing voor het EK 2024.

Hoewel hij ook voor DR Congo kon spelen, heeft hij die optie tot nu toe afgehouden, omdat hij heel graag Rode Duivel wilde worden.

Ngonge mag alweer beschikken bij Napoli

Bij Napoli begon Cyril Ngonge met een vurig optreden: in slechts 70 minuten tijd scoorde hij 1 doelpunt en gaf hij 1 assist. Hij was onvoorspelbaar, dynamisch en trefzeker. De druk van het legendarische shirt en de veeleisende supporters droeg hij met verve.

Ngonge paste zich moeiteloos aan van een team dat gedomineerd werd naar een dominant team, en het leek dan ook logisch dat de volgende stap de Rode Duivels zou zijn.

“Hij speelt nu voor een grote club, dus Domenico Tedesco moet rekening met hem houden,” merkte Alexandre Teklak in januari op in La Dernière Heure.

“Als hij geweldige prestaties neerzet in het kampioenschap en de Champions League, kan Tedesco hem niet negeren.” Daarna ging het echter bergafwaarts voor Ngonge in Campanië.

Blessures en sterke concurrentie zorgden ervoor dat hij steeds minder speeltijd kreeg. Na een half jaar mocht de 24-jarige vorige zomer alweer vertrekken, maar hij vond geen nieuwe club. In plaats daarvan bleef hij bij Napoli, waar hij amper aan de bak komt.

Verrassing van formaat: Ngonge bij de Rode Duivels

De selectie van Cyril Ngonge voor de Rode Duivels is een grote verrassing, vooral gezien zijn recente gebrek aan speeltijd. Hij is opgenomen in de selectie van Domenico Tedesco voor de aankomende Nations League-duels tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Ngonge zat de afgelopen zes competitiematchen 90 minuten op de bank, wat vragen oproept over zijn selectie. “Vooral de keuze voor Ngonge doet wenkbrauwen fronsen,” merkt Het Laatste Nieuws op, terwijl Het Nieuwsblad wijst op de vragen rond zijn selectie in de nationale ploeg.

Tedesco prijst Ngonge om zijn veelzijdigheid en heeft de afgelopen weken vooral gezocht naar extra scorend vermogen. Ngonge kan zowel als spits als op beide flanken spelen. “Hij speelt misschien niet veel, maar hij was indrukwekkend in de bekerwedstrijd. Hij heeft het voordeel dat hij op verschillende posities kan uitblinken,” zei de bondscoach.

“Dit is het moment om nieuwe spelers uit te proberen. Als we dat nu niet doen, zullen we het ook niet doen tijdens de belangrijke campagne voor de WK-kwalificaties.”

Werd Ngonge terecht geselecteerd voor de Rode Duivels?

Meest recent

Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

1
1
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

1
1
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

5
5
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

16
16
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

27
27
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

30
30
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

28
28
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

214
214
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

64
64
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

28
28
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

171
171
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

44
44
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

94
94
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

47
47
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

40
40
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

209
209
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

69
69
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

21
21
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

140
140
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

204
204
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

122
122
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

155
155
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

131
131
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

192
192

Meer sportnieuws