Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

717
Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

Cyril Ngonge heeft een opmerkelijke transformatie doorgemaakt. In november 2022 was hij niet langer welkom bij FC Groningen na beschuldigingen van dronkenschap op de club. Na een moeilijke start van zijn carrière, waarin hij door verschillende clubs als te licht werd bevonden, vond Ngonge in januari 2023 zijn ritme bij Hellas Verona.

Hij speelde een cruciale rol in het behoud van de club en werd kort daarna opgepikt door Napoli voor 18 miljoen euro. Zijn begin bij Napoli was veelbelovend, met een doelpunt en een assist in zijn eerste 70 minuten, maar blessures en concurrentie zorgden ervoor dat hij al snel minder speeltijd kreeg. Nu, met zijn verrassende selectie voor de Rode Duivels voor de Nations League-duels tegen Italië en Frankrijk, staat Ngonge opnieuw in de schijnwerpers.

LEES OOK: ‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Groningen lust Ngonge rauw: ‘dronken op training’

In november 2022 was Cyril Ngonge niet langer welkom bij FC Groningen. Volgens verschillende Nederlandse media zou hij samen met een ploegmaat dronken op de club zijn verschenen, daags na een pijnlijke 2-3 nederlaag tegen Fortuna Sittard.

Hij werd meteen naar huis gestuurd. Ngonge ontkende dat hij dronken op training verscheen en bleef dat hardnekkig ontkennen, maar dit was niet zijn eerste incident in Groningen. Eerder dat seizoen werd hij al eens voor twee weken naar de B-kern verwezen.

“De fans van FC Groningen lusten Cyril Ngonge stilaan rauw”, schreef Het Laatste Nieuws destijds. Trainer Frank Warmuth gaf aan dat de aanvaller aan zijn houding, gedrag en omgangsvormen moest werken, zowel op als naast het veld.

Uiteindelijk leidde dit tot zijn vertrek in december 2022. Ngonge trainde een tijdlang met de U21, in afwachting van een nieuwe club.

“Cyril is een talentvolle speler, maar hoewel hij hierop veelvuldig is gewezen voldoet hij niet aan de normen en eisen die wij stellen aan het trainen en voetballen bij FC Groningen”, aldus Mark-Jan Fledderus, toen technisch directeur van Groningen.

Knaltransfer van 18 miljoen naar Napoli

Cyril Ngonge had een hobbelig begin van zijn carrière. Hij werd als te licht bevonden in de jeugd van Anderlecht en de eerste elftallen van Club Brugge, PSV Eindhoven en RKC Waalwijk. Ook zijn tijd bij FC Groningen was niet succesvol.

Groningen-coach Danny Buijs beschreef hem als “een bijzonder talent”, maar merkte ook op dat hij “soms veel aandacht vraagt.” Ngonge werd een speelvogel genoemd, met een dosis egoïsme die hem in de weg stond.

In januari 2023 kwam er een kentering toen hij naar Hellas Verona vertrok. Daar vond zijn carrière eindelijk het juiste ritme. Ngonge speelde een cruciale rol in het behoud van de club in de Serie A, en tijdens de play-downs was hij zelfs de uitblinker.

Slechts een jaar later werd hij met open armen verwelkomd door Napoli, de Italiaanse kampioen. Napoli legde een hoog bod neer bij Verona, en hun sportief directeur stelde een geweldig project voor. Een plan waar iedere voetballer van droomt.

“Het was bijzonder moeilijk om daar nee tegen te zeggen”, zei Ngonge toen. De Napolitanen betaalden maar liefst 18 miljoen euro voor de jonge aanvaller.

Ondanks dat Domenico Tedesco al genoeg flankaanvallers tot zijn beschikking had, werd Ngonge zelfs naar voren geschoven als dé verrassing voor het EK 2024.

Hoewel hij ook voor DR Congo kon spelen, heeft hij die optie tot nu toe afgehouden, omdat hij heel graag Rode Duivel wilde worden.

Ngonge mag alweer beschikken bij Napoli

Bij Napoli begon Cyril Ngonge met een vurig optreden: in slechts 70 minuten tijd scoorde hij 1 doelpunt en gaf hij 1 assist. Hij was onvoorspelbaar, dynamisch en trefzeker. De druk van het legendarische shirt en de veeleisende supporters droeg hij met verve.

Ngonge paste zich moeiteloos aan van een team dat gedomineerd werd naar een dominant team, en het leek dan ook logisch dat de volgende stap de Rode Duivels zou zijn.

“Hij speelt nu voor een grote club, dus Domenico Tedesco moet rekening met hem houden,” merkte Alexandre Teklak in januari op in La Dernière Heure.

“Als hij geweldige prestaties neerzet in het kampioenschap en de Champions League, kan Tedesco hem niet negeren.” Daarna ging het echter bergafwaarts voor Ngonge in Campanië.

Blessures en sterke concurrentie zorgden ervoor dat hij steeds minder speeltijd kreeg. Na een half jaar mocht de 24-jarige vorige zomer alweer vertrekken, maar hij vond geen nieuwe club. In plaats daarvan bleef hij bij Napoli, waar hij amper aan de bak komt.

Verrassing van formaat: Ngonge bij de Rode Duivels

De selectie van Cyril Ngonge voor de Rode Duivels is een grote verrassing, vooral gezien zijn recente gebrek aan speeltijd. Hij is opgenomen in de selectie van Domenico Tedesco voor de aankomende Nations League-duels tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Ngonge zat de afgelopen zes competitiematchen 90 minuten op de bank, wat vragen oproept over zijn selectie. “Vooral de keuze voor Ngonge doet wenkbrauwen fronsen,” merkt Het Laatste Nieuws op, terwijl Het Nieuwsblad wijst op de vragen rond zijn selectie in de nationale ploeg.

Tedesco prijst Ngonge om zijn veelzijdigheid en heeft de afgelopen weken vooral gezocht naar extra scorend vermogen. Ngonge kan zowel als spits als op beide flanken spelen. “Hij speelt misschien niet veel, maar hij was indrukwekkend in de bekerwedstrijd. Hij heeft het voordeel dat hij op verschillende posities kan uitblinken,” zei de bondscoach.

“Dit is het moment om nieuwe spelers uit te proberen. Als we dat nu niet doen, zullen we het ook niet doen tijdens de belangrijke campagne voor de WK-kwalificaties.”

Werd Ngonge terecht geselecteerd voor de Rode Duivels?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

8
8
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

27
27
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

21
21
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

82
82
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

42
42
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

112
112
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

135
135
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

49
49
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

20
20
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

100
100
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

129
129
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

349
349
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

343
343
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

254
254
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

202
202
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

55
55
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

33
33
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

26
26
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

97
97
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

38
38
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

162
162
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

107
107
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

196
196

Meer sportnieuws