Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

717
Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

Cyril Ngonge heeft een opmerkelijke transformatie doorgemaakt. In november 2022 was hij niet langer welkom bij FC Groningen na beschuldigingen van dronkenschap op de club. Na een moeilijke start van zijn carrière, waarin hij door verschillende clubs als te licht werd bevonden, vond Ngonge in januari 2023 zijn ritme bij Hellas Verona.

Hij speelde een cruciale rol in het behoud van de club en werd kort daarna opgepikt door Napoli voor 18 miljoen euro. Zijn begin bij Napoli was veelbelovend, met een doelpunt en een assist in zijn eerste 70 minuten, maar blessures en concurrentie zorgden ervoor dat hij al snel minder speeltijd kreeg. Nu, met zijn verrassende selectie voor de Rode Duivels voor de Nations League-duels tegen Italië en Frankrijk, staat Ngonge opnieuw in de schijnwerpers.

LEES OOK: Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Groningen lust Ngonge rauw: ‘dronken op training’

In november 2022 was Cyril Ngonge niet langer welkom bij FC Groningen. Volgens verschillende Nederlandse media zou hij samen met een ploegmaat dronken op de club zijn verschenen, daags na een pijnlijke 2-3 nederlaag tegen Fortuna Sittard.

Hij werd meteen naar huis gestuurd. Ngonge ontkende dat hij dronken op training verscheen en bleef dat hardnekkig ontkennen, maar dit was niet zijn eerste incident in Groningen. Eerder dat seizoen werd hij al eens voor twee weken naar de B-kern verwezen.

“De fans van FC Groningen lusten Cyril Ngonge stilaan rauw”, schreef Het Laatste Nieuws destijds. Trainer Frank Warmuth gaf aan dat de aanvaller aan zijn houding, gedrag en omgangsvormen moest werken, zowel op als naast het veld.

Uiteindelijk leidde dit tot zijn vertrek in december 2022. Ngonge trainde een tijdlang met de U21, in afwachting van een nieuwe club.

“Cyril is een talentvolle speler, maar hoewel hij hierop veelvuldig is gewezen voldoet hij niet aan de normen en eisen die wij stellen aan het trainen en voetballen bij FC Groningen”, aldus Mark-Jan Fledderus, toen technisch directeur van Groningen.

Knaltransfer van 18 miljoen naar Napoli

Cyril Ngonge had een hobbelig begin van zijn carrière. Hij werd als te licht bevonden in de jeugd van Anderlecht en de eerste elftallen van Club Brugge, PSV Eindhoven en RKC Waalwijk. Ook zijn tijd bij FC Groningen was niet succesvol.

Groningen-coach Danny Buijs beschreef hem als “een bijzonder talent”, maar merkte ook op dat hij “soms veel aandacht vraagt.” Ngonge werd een speelvogel genoemd, met een dosis egoïsme die hem in de weg stond.

In januari 2023 kwam er een kentering toen hij naar Hellas Verona vertrok. Daar vond zijn carrière eindelijk het juiste ritme. Ngonge speelde een cruciale rol in het behoud van de club in de Serie A, en tijdens de play-downs was hij zelfs de uitblinker.

Slechts een jaar later werd hij met open armen verwelkomd door Napoli, de Italiaanse kampioen. Napoli legde een hoog bod neer bij Verona, en hun sportief directeur stelde een geweldig project voor. Een plan waar iedere voetballer van droomt.

“Het was bijzonder moeilijk om daar nee tegen te zeggen”, zei Ngonge toen. De Napolitanen betaalden maar liefst 18 miljoen euro voor de jonge aanvaller.

Ondanks dat Domenico Tedesco al genoeg flankaanvallers tot zijn beschikking had, werd Ngonge zelfs naar voren geschoven als dé verrassing voor het EK 2024.

Hoewel hij ook voor DR Congo kon spelen, heeft hij die optie tot nu toe afgehouden, omdat hij heel graag Rode Duivel wilde worden.

Ngonge mag alweer beschikken bij Napoli

Bij Napoli begon Cyril Ngonge met een vurig optreden: in slechts 70 minuten tijd scoorde hij 1 doelpunt en gaf hij 1 assist. Hij was onvoorspelbaar, dynamisch en trefzeker. De druk van het legendarische shirt en de veeleisende supporters droeg hij met verve.

Ngonge paste zich moeiteloos aan van een team dat gedomineerd werd naar een dominant team, en het leek dan ook logisch dat de volgende stap de Rode Duivels zou zijn.

“Hij speelt nu voor een grote club, dus Domenico Tedesco moet rekening met hem houden,” merkte Alexandre Teklak in januari op in La Dernière Heure.

“Als hij geweldige prestaties neerzet in het kampioenschap en de Champions League, kan Tedesco hem niet negeren.” Daarna ging het echter bergafwaarts voor Ngonge in Campanië.

Blessures en sterke concurrentie zorgden ervoor dat hij steeds minder speeltijd kreeg. Na een half jaar mocht de 24-jarige vorige zomer alweer vertrekken, maar hij vond geen nieuwe club. In plaats daarvan bleef hij bij Napoli, waar hij amper aan de bak komt.

Verrassing van formaat: Ngonge bij de Rode Duivels

De selectie van Cyril Ngonge voor de Rode Duivels is een grote verrassing, vooral gezien zijn recente gebrek aan speeltijd. Hij is opgenomen in de selectie van Domenico Tedesco voor de aankomende Nations League-duels tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Ngonge zat de afgelopen zes competitiematchen 90 minuten op de bank, wat vragen oproept over zijn selectie. “Vooral de keuze voor Ngonge doet wenkbrauwen fronsen,” merkt Het Laatste Nieuws op, terwijl Het Nieuwsblad wijst op de vragen rond zijn selectie in de nationale ploeg.

Tedesco prijst Ngonge om zijn veelzijdigheid en heeft de afgelopen weken vooral gezocht naar extra scorend vermogen. Ngonge kan zowel als spits als op beide flanken spelen. “Hij speelt misschien niet veel, maar hij was indrukwekkend in de bekerwedstrijd. Hij heeft het voordeel dat hij op verschillende posities kan uitblinken,” zei de bondscoach.

“Dit is het moment om nieuwe spelers uit te proberen. Als we dat nu niet doen, zullen we het ook niet doen tijdens de belangrijke campagne voor de WK-kwalificaties.”

Werd Ngonge terecht geselecteerd voor de Rode Duivels?

Meest recent

‘Fenerbahçe genadeloos voor Lukaku: Anderlecht op de loer’

Romelu Lukaku koos afgelopen zomer voor een uitdaging bij het Turkse Fenerbahçe, maar de Rode ...

56
56
Wéér nachtmerrie voor Rode Duivels: “Onwaarschijnlijk”

De Rode Duivels zijn in de Nations League met een drie op zes begonnen. Bondscoach Mark van Bommel ...

38
38
Hommeles in Turkije vlak voor België: kritiek en arrestaties

Het rommelt bij Turkije. Na een dramatisch WK loopt het ook voor geen meter in de Nations League. Na ...

39
39
Mechele en co lyr-isch: enorme ontdekking bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

37
37
Van Bommel-aanpak maakt brokken: Degryse ziet groot 'slachtoffer'

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

203
203
Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

338
338
Rotaties bij Belgen: wissels in basiself, nieuwe naam in selectie?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

141
141
Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

125
125
Fluitconcerten bij Duitsland: Klopp bijt van zich af

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

112
112
"De minste Duivel" - Belgische pers duidt zondebok aan

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

450
450
Einde verhaal: club en Van Bommel dumpen Rode Duivel

Een Rode Duivel die op het WK nog speelde, vliegt er plots overal uit de ploeg. Mark van Bommel liet ...

172
172
'Verbazende transfer Bayern: Kompany legt PL-lijntje uit'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

203
203
Lukaku aan bank gekluisterd: bondscoach geeft dé reden

Romelu Lukaku heeft voorlopig nog niet zoveel plezier beleefd aan het nieuwe hoofdstuk bij de Rode ...

213
213
"Hij was onbestaand" - L'Equipe geeft twee Duivels 3 op 10

Het is de Rode Duivels dan toch niet gelukt om voor het eerst sinds 2015 een goed resultaat neer te ...

1812
1812
Rode Duivel maakt kapitale slipper: Van Bommel reageert

Lange tijd zat er minstens een puntje in, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om ...

298
298
Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

286
286
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: Vlaamse kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

670
670
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

181
181
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

49
49
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

108
108
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

189
189
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

201
201
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

112
112
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

339
339
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

396
396

Meer sportnieuws