Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

717
Van dronken op training tot Rode Duivel: hoe is dat mogelijk?

Cyril Ngonge heeft een opmerkelijke transformatie doorgemaakt. In november 2022 was hij niet langer welkom bij FC Groningen na beschuldigingen van dronkenschap op de club. Na een moeilijke start van zijn carrière, waarin hij door verschillende clubs als te licht werd bevonden, vond Ngonge in januari 2023 zijn ritme bij Hellas Verona.

Hij speelde een cruciale rol in het behoud van de club en werd kort daarna opgepikt door Napoli voor 18 miljoen euro. Zijn begin bij Napoli was veelbelovend, met een doelpunt en een assist in zijn eerste 70 minuten, maar blessures en concurrentie zorgden ervoor dat hij al snel minder speeltijd kreeg. Nu, met zijn verrassende selectie voor de Rode Duivels voor de Nations League-duels tegen Italië en Frankrijk, staat Ngonge opnieuw in de schijnwerpers.

LEES OOK: Kevin De Bruyne hoopt weldra de kaap van de 100 te halen

Groningen lust Ngonge rauw: ‘dronken op training’

In november 2022 was Cyril Ngonge niet langer welkom bij FC Groningen. Volgens verschillende Nederlandse media zou hij samen met een ploegmaat dronken op de club zijn verschenen, daags na een pijnlijke 2-3 nederlaag tegen Fortuna Sittard.

Hij werd meteen naar huis gestuurd. Ngonge ontkende dat hij dronken op training verscheen en bleef dat hardnekkig ontkennen, maar dit was niet zijn eerste incident in Groningen. Eerder dat seizoen werd hij al eens voor twee weken naar de B-kern verwezen.

“De fans van FC Groningen lusten Cyril Ngonge stilaan rauw”, schreef Het Laatste Nieuws destijds. Trainer Frank Warmuth gaf aan dat de aanvaller aan zijn houding, gedrag en omgangsvormen moest werken, zowel op als naast het veld.

Uiteindelijk leidde dit tot zijn vertrek in december 2022. Ngonge trainde een tijdlang met de U21, in afwachting van een nieuwe club.

“Cyril is een talentvolle speler, maar hoewel hij hierop veelvuldig is gewezen voldoet hij niet aan de normen en eisen die wij stellen aan het trainen en voetballen bij FC Groningen”, aldus Mark-Jan Fledderus, toen technisch directeur van Groningen.

Knaltransfer van 18 miljoen naar Napoli

Cyril Ngonge had een hobbelig begin van zijn carrière. Hij werd als te licht bevonden in de jeugd van Anderlecht en de eerste elftallen van Club Brugge, PSV Eindhoven en RKC Waalwijk. Ook zijn tijd bij FC Groningen was niet succesvol.

Groningen-coach Danny Buijs beschreef hem als “een bijzonder talent”, maar merkte ook op dat hij “soms veel aandacht vraagt.” Ngonge werd een speelvogel genoemd, met een dosis egoïsme die hem in de weg stond.

In januari 2023 kwam er een kentering toen hij naar Hellas Verona vertrok. Daar vond zijn carrière eindelijk het juiste ritme. Ngonge speelde een cruciale rol in het behoud van de club in de Serie A, en tijdens de play-downs was hij zelfs de uitblinker.

Slechts een jaar later werd hij met open armen verwelkomd door Napoli, de Italiaanse kampioen. Napoli legde een hoog bod neer bij Verona, en hun sportief directeur stelde een geweldig project voor. Een plan waar iedere voetballer van droomt.

“Het was bijzonder moeilijk om daar nee tegen te zeggen”, zei Ngonge toen. De Napolitanen betaalden maar liefst 18 miljoen euro voor de jonge aanvaller.

Ondanks dat Domenico Tedesco al genoeg flankaanvallers tot zijn beschikking had, werd Ngonge zelfs naar voren geschoven als dé verrassing voor het EK 2024.

Hoewel hij ook voor DR Congo kon spelen, heeft hij die optie tot nu toe afgehouden, omdat hij heel graag Rode Duivel wilde worden.

Ngonge mag alweer beschikken bij Napoli

Bij Napoli begon Cyril Ngonge met een vurig optreden: in slechts 70 minuten tijd scoorde hij 1 doelpunt en gaf hij 1 assist. Hij was onvoorspelbaar, dynamisch en trefzeker. De druk van het legendarische shirt en de veeleisende supporters droeg hij met verve.

Ngonge paste zich moeiteloos aan van een team dat gedomineerd werd naar een dominant team, en het leek dan ook logisch dat de volgende stap de Rode Duivels zou zijn.

“Hij speelt nu voor een grote club, dus Domenico Tedesco moet rekening met hem houden,” merkte Alexandre Teklak in januari op in La Dernière Heure.

“Als hij geweldige prestaties neerzet in het kampioenschap en de Champions League, kan Tedesco hem niet negeren.” Daarna ging het echter bergafwaarts voor Ngonge in Campanië.

Blessures en sterke concurrentie zorgden ervoor dat hij steeds minder speeltijd kreeg. Na een half jaar mocht de 24-jarige vorige zomer alweer vertrekken, maar hij vond geen nieuwe club. In plaats daarvan bleef hij bij Napoli, waar hij amper aan de bak komt.

Verrassing van formaat: Ngonge bij de Rode Duivels

De selectie van Cyril Ngonge voor de Rode Duivels is een grote verrassing, vooral gezien zijn recente gebrek aan speeltijd. Hij is opgenomen in de selectie van Domenico Tedesco voor de aankomende Nations League-duels tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Ngonge zat de afgelopen zes competitiematchen 90 minuten op de bank, wat vragen oproept over zijn selectie. “Vooral de keuze voor Ngonge doet wenkbrauwen fronsen,” merkt Het Laatste Nieuws op, terwijl Het Nieuwsblad wijst op de vragen rond zijn selectie in de nationale ploeg.

Tedesco prijst Ngonge om zijn veelzijdigheid en heeft de afgelopen weken vooral gezocht naar extra scorend vermogen. Ngonge kan zowel als spits als op beide flanken spelen. “Hij speelt misschien niet veel, maar hij was indrukwekkend in de bekerwedstrijd. Hij heeft het voordeel dat hij op verschillende posities kan uitblinken,” zei de bondscoach.

“Dit is het moment om nieuwe spelers uit te proberen. Als we dat nu niet doen, zullen we het ook niet doen tijdens de belangrijke campagne voor de WK-kwalificaties.”

Werd Ngonge terecht geselecteerd voor de Rode Duivels?

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

48
48
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

9
9
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

28
28
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

68
68
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

62
62
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

152
152
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

188
188
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

263
263
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

409
409
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

103
103
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1018
1018
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

86
86
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

424
424
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

335
335
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

383
383
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

361
361
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

133
133
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

27
27
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

43
43
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

82
82
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

140
140
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

180
180
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

122
122

Meer sportnieuws