Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

832 stemmen
Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

Christian Benteke speelt de Amerikaanse Major League Soccer op een hoopje, maar bij de Rode Duivels wordt de aanvaller steevast over het hoofd gezien. De 33-jarige spits was in het verleden een vaste waarde in de selectie van de Belgische nationale ploeg.

Benteke maakte furore in de Premier League, maar ging vervolgens naar DC United. In de MLS is hij naar de achtergrond verdwenen, maar eigenlijk is niets minder waar. Big Ben is in Amerika topschutter met 23 rozen in 29 wedstrijden.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Doelpunten gezocht

En laat dat net zijn wat de Rode Duivels zoeken, doelpunten. Als de trekker van Romelu Lukaku niet gespannen staat of de topschutter aller tijden van de Rode Duivels is er niet bij (zoals komende interlandperiode) zit Tedesco telkens in de problemen. Loïs Openda is de enige centrumspits, maar die vindt de weg naar doel maar niet bij de nationale ploeg. 

Wat zeer vreemd is want Openda scoort met de ogen toe bij RB Leipzig. Tedesco kiest er echter voor om namen zoals Michy Batshuayi, Dries Mertens én Benteke niet op te roepen. Sterker nog, Benteke heeft nog nooit contact gehad met de bondscoach. “Ik laat de deur open, maar ik weet niet of Domenico Tedesco de MLS volgt. Hij heeft nooit het geluid van mijn stem gehoord.”

Benteke wil naar eigen zeggen nog steeds uitkomen voor de nationale ploeg. Onder meer Marc Wilmots liet tegenover RTBF al vallen dat Benteke enorm handig had geweest tegen Italië en Frankrijk. "Het spelen voor mijn land is altijd een plezier en een bron van trots geweest. Daarom heb ik het nationale team nooit opgegeven. Zolang ik actief ben, waarom ga je dan met pensioen?”

Koppige Tedesco?

Benteke blijft echter realistisch en weet dat er jongere kandidaten klaarstaan. “Ik ben al heel lang in de voetbalwereld, mensen zien liever een nieuwe speler. Maar als we mijn kwaliteiten goed gebruiken, heb ik het hele niveau om in het nationale team te spelen. Ook al maak ik er geen obsessie van.”

De spits speelde in het verleden onder meer bij KRC Genk, Standard Luik en Liverpool. Zijn laatste interland dateert van maart 2022. Toen wist hij te scoren in de 3-0 zege tegen Burkina Faso.

“Twee weken geleden zei Eden Hazard dat ik zo lang mogelijk moest blijven spelen. Als het voorbij is, is het voorbij. Daar moeten we gebruik van maken. Ik ben blij met wat ik doe. Ik hoop op deze manier nog enkele jaren door te gaan", besluit Benteke.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
211

Zou Benteke nog nuttig kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

10
10
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

72
72
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

72
72
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

72
72
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

250
250
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

150
150
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

136
136
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

333
333
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

577
577
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3386
3386
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

61
61
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

72
72
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

202
202
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

218
218
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

199
199
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

176
176
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

105
105
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws