Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

door
Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

Christian Benteke speelt de Amerikaanse Major League Soccer op een hoopje, maar bij de Rode Duivels wordt de aanvaller steevast over het hoofd gezien. De 33-jarige spits was in het verleden een vaste waarde in de selectie van de Belgische nationale ploeg.

Benteke maakte furore in de Premier League, maar ging vervolgens naar DC United. In de MLS is hij naar de achtergrond verdwenen, maar eigenlijk is niets minder waar. Big Ben is in Amerika topschutter met 23 rozen in 29 wedstrijden.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Doelpunten gezocht

En laat dat net zijn wat de Rode Duivels zoeken, doelpunten. Als de trekker van Romelu Lukaku niet gespannen staat of de topschutter aller tijden van de Rode Duivels is er niet bij (zoals komende interlandperiode) zit Tedesco telkens in de problemen. Loïs Openda is de enige centrumspits, maar die vindt de weg naar doel maar niet bij de nationale ploeg. 

Wat zeer vreemd is want Openda scoort met de ogen toe bij RB Leipzig. Tedesco kiest er echter voor om namen zoals Michy Batshuayi, Dries Mertens én Benteke niet op te roepen. Sterker nog, Benteke heeft nog nooit contact gehad met de bondscoach. “Ik laat de deur open, maar ik weet niet of Domenico Tedesco de MLS volgt. Hij heeft nooit het geluid van mijn stem gehoord.”

Benteke wil naar eigen zeggen nog steeds uitkomen voor de nationale ploeg. Onder meer Marc Wilmots liet tegenover RTBF al vallen dat Benteke enorm handig had geweest tegen Italië en Frankrijk. "Het spelen voor mijn land is altijd een plezier en een bron van trots geweest. Daarom heb ik het nationale team nooit opgegeven. Zolang ik actief ben, waarom ga je dan met pensioen?”

Koppige Tedesco?

Benteke blijft echter realistisch en weet dat er jongere kandidaten klaarstaan. “Ik ben al heel lang in de voetbalwereld, mensen zien liever een nieuwe speler. Maar als we mijn kwaliteiten goed gebruiken, heb ik het hele niveau om in het nationale team te spelen. Ook al maak ik er geen obsessie van.”

De spits speelde in het verleden onder meer bij KRC Genk, Standard Luik en Liverpool. Zijn laatste interland dateert van maart 2022. Toen wist hij te scoren in de 3-0 zege tegen Burkina Faso.

“Twee weken geleden zei Eden Hazard dat ik zo lang mogelijk moest blijven spelen. Als het voorbij is, is het voorbij. Daar moeten we gebruik van maken. Ik ben blij met wat ik doe. Ik hoop op deze manier nog enkele jaren door te gaan", besluit Benteke.

Zou Benteke nog nuttig kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

114
114
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

24
24
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

25
25
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

67
67
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

15
15
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

54
54
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

190
190
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

65
65
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

103
103
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

138
138
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

151
151
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

74
74
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

74
74
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

195
195
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

228
228
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

144
144
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

189
189
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

173
173
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

29
29
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

249
249
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

341
341
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

100
100
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

451
451
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

355
355

Meer sportnieuws