Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

832
Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

Christian Benteke speelt de Amerikaanse Major League Soccer op een hoopje, maar bij de Rode Duivels wordt de aanvaller steevast over het hoofd gezien. De 33-jarige spits was in het verleden een vaste waarde in de selectie van de Belgische nationale ploeg.

Benteke maakte furore in de Premier League, maar ging vervolgens naar DC United. In de MLS is hij naar de achtergrond verdwenen, maar eigenlijk is niets minder waar. Big Ben is in Amerika topschutter met 23 rozen in 29 wedstrijden.

LEES OOK: Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Doelpunten gezocht

En laat dat net zijn wat de Rode Duivels zoeken, doelpunten. Als de trekker van Romelu Lukaku niet gespannen staat of de topschutter aller tijden van de Rode Duivels is er niet bij (zoals komende interlandperiode) zit Tedesco telkens in de problemen. Loïs Openda is de enige centrumspits, maar die vindt de weg naar doel maar niet bij de nationale ploeg. 

Wat zeer vreemd is want Openda scoort met de ogen toe bij RB Leipzig. Tedesco kiest er echter voor om namen zoals Michy Batshuayi, Dries Mertens én Benteke niet op te roepen. Sterker nog, Benteke heeft nog nooit contact gehad met de bondscoach. “Ik laat de deur open, maar ik weet niet of Domenico Tedesco de MLS volgt. Hij heeft nooit het geluid van mijn stem gehoord.”

Benteke wil naar eigen zeggen nog steeds uitkomen voor de nationale ploeg. Onder meer Marc Wilmots liet tegenover RTBF al vallen dat Benteke enorm handig had geweest tegen Italië en Frankrijk. "Het spelen voor mijn land is altijd een plezier en een bron van trots geweest. Daarom heb ik het nationale team nooit opgegeven. Zolang ik actief ben, waarom ga je dan met pensioen?”

Koppige Tedesco?

Benteke blijft echter realistisch en weet dat er jongere kandidaten klaarstaan. “Ik ben al heel lang in de voetbalwereld, mensen zien liever een nieuwe speler. Maar als we mijn kwaliteiten goed gebruiken, heb ik het hele niveau om in het nationale team te spelen. Ook al maak ik er geen obsessie van.”

De spits speelde in het verleden onder meer bij KRC Genk, Standard Luik en Liverpool. Zijn laatste interland dateert van maart 2022. Toen wist hij te scoren in de 3-0 zege tegen Burkina Faso.

“Twee weken geleden zei Eden Hazard dat ik zo lang mogelijk moest blijven spelen. Als het voorbij is, is het voorbij. Daar moeten we gebruik van maken. Ik ben blij met wat ik doe. Ik hoop op deze manier nog enkele jaren door te gaan", besluit Benteke.

Zou Benteke nog nuttig kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

6
6
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

63
63
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

30
30
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

55
55
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

94
94
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

16
16
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

312
312
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

194
194
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

116
116
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

80
80
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

210
210
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

212
212
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

336
336
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

259
259
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

144
144

Meer sportnieuws