Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

832
Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

Christian Benteke speelt de Amerikaanse Major League Soccer op een hoopje, maar bij de Rode Duivels wordt de aanvaller steevast over het hoofd gezien. De 33-jarige spits was in het verleden een vaste waarde in de selectie van de Belgische nationale ploeg.

Benteke maakte furore in de Premier League, maar ging vervolgens naar DC United. In de MLS is hij naar de achtergrond verdwenen, maar eigenlijk is niets minder waar. Big Ben is in Amerika topschutter met 23 rozen in 29 wedstrijden.

LEES OOK: Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Doelpunten gezocht

En laat dat net zijn wat de Rode Duivels zoeken, doelpunten. Als de trekker van Romelu Lukaku niet gespannen staat of de topschutter aller tijden van de Rode Duivels is er niet bij (zoals komende interlandperiode) zit Tedesco telkens in de problemen. Loïs Openda is de enige centrumspits, maar die vindt de weg naar doel maar niet bij de nationale ploeg. 

Wat zeer vreemd is want Openda scoort met de ogen toe bij RB Leipzig. Tedesco kiest er echter voor om namen zoals Michy Batshuayi, Dries Mertens én Benteke niet op te roepen. Sterker nog, Benteke heeft nog nooit contact gehad met de bondscoach. “Ik laat de deur open, maar ik weet niet of Domenico Tedesco de MLS volgt. Hij heeft nooit het geluid van mijn stem gehoord.”

Benteke wil naar eigen zeggen nog steeds uitkomen voor de nationale ploeg. Onder meer Marc Wilmots liet tegenover RTBF al vallen dat Benteke enorm handig had geweest tegen Italië en Frankrijk. "Het spelen voor mijn land is altijd een plezier en een bron van trots geweest. Daarom heb ik het nationale team nooit opgegeven. Zolang ik actief ben, waarom ga je dan met pensioen?”

Koppige Tedesco?

Benteke blijft echter realistisch en weet dat er jongere kandidaten klaarstaan. “Ik ben al heel lang in de voetbalwereld, mensen zien liever een nieuwe speler. Maar als we mijn kwaliteiten goed gebruiken, heb ik het hele niveau om in het nationale team te spelen. Ook al maak ik er geen obsessie van.”

De spits speelde in het verleden onder meer bij KRC Genk, Standard Luik en Liverpool. Zijn laatste interland dateert van maart 2022. Toen wist hij te scoren in de 3-0 zege tegen Burkina Faso.

“Twee weken geleden zei Eden Hazard dat ik zo lang mogelijk moest blijven spelen. Als het voorbij is, is het voorbij. Daar moeten we gebruik van maken. Ik ben blij met wat ik doe. Ik hoop op deze manier nog enkele jaren door te gaan", besluit Benteke.

Zou Benteke nog nuttig kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

13
13
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

5
5
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

53
53
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

203
203
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

18
18
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

108
108
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

78
78
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

75
75
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

45
45
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

100
100
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

18
18
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

229
229
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

62
62
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

38
38
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

256
256
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

88
88
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

122
122
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

151
151
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

36
36
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

148
148
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

125
125
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

69
69
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

47
47
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

371
371

Meer sportnieuws