Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

832 stemmen
Benteke maakt korte metten met Tedesco en hakt knoop door

Christian Benteke speelt de Amerikaanse Major League Soccer op een hoopje, maar bij de Rode Duivels wordt de aanvaller steevast over het hoofd gezien. De 33-jarige spits was in het verleden een vaste waarde in de selectie van de Belgische nationale ploeg.

Benteke maakte furore in de Premier League, maar ging vervolgens naar DC United. In de MLS is hij naar de achtergrond verdwenen, maar eigenlijk is niets minder waar. Big Ben is in Amerika topschutter met 23 rozen in 29 wedstrijden.

LEES OOK: Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

Doelpunten gezocht

En laat dat net zijn wat de Rode Duivels zoeken, doelpunten. Als de trekker van Romelu Lukaku niet gespannen staat of de topschutter aller tijden van de Rode Duivels is er niet bij (zoals komende interlandperiode) zit Tedesco telkens in de problemen. Loïs Openda is de enige centrumspits, maar die vindt de weg naar doel maar niet bij de nationale ploeg. 

Wat zeer vreemd is want Openda scoort met de ogen toe bij RB Leipzig. Tedesco kiest er echter voor om namen zoals Michy Batshuayi, Dries Mertens én Benteke niet op te roepen. Sterker nog, Benteke heeft nog nooit contact gehad met de bondscoach. “Ik laat de deur open, maar ik weet niet of Domenico Tedesco de MLS volgt. Hij heeft nooit het geluid van mijn stem gehoord.”

Benteke wil naar eigen zeggen nog steeds uitkomen voor de nationale ploeg. Onder meer Marc Wilmots liet tegenover RTBF al vallen dat Benteke enorm handig had geweest tegen Italië en Frankrijk. "Het spelen voor mijn land is altijd een plezier en een bron van trots geweest. Daarom heb ik het nationale team nooit opgegeven. Zolang ik actief ben, waarom ga je dan met pensioen?”

Koppige Tedesco?

Benteke blijft echter realistisch en weet dat er jongere kandidaten klaarstaan. “Ik ben al heel lang in de voetbalwereld, mensen zien liever een nieuwe speler. Maar als we mijn kwaliteiten goed gebruiken, heb ik het hele niveau om in het nationale team te spelen. Ook al maak ik er geen obsessie van.”

De spits speelde in het verleden onder meer bij KRC Genk, Standard Luik en Liverpool. Zijn laatste interland dateert van maart 2022. Toen wist hij te scoren in de 3-0 zege tegen Burkina Faso.

“Twee weken geleden zei Eden Hazard dat ik zo lang mogelijk moest blijven spelen. Als het voorbij is, is het voorbij. Daar moeten we gebruik van maken. Ik ben blij met wat ik doe. Ik hoop op deze manier nog enkele jaren door te gaan", besluit Benteke.

Zou Benteke nog nuttig kunnen zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

3
3
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

16
16
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

112
112
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

76
76
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

49
49
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

174
174
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

62
62
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

207
207
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

83
83
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

52
52
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

455
455
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

77
77
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

219
219
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

83
83
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

72
72
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

137
137
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

399
399
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws