Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

door
Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

Matte Smets was één van de meest gewilde spelers van de afgelopen zomermercato, met belangstelling van topclubs zoals Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent. Bij KRC Genk heeft Smets zich ontwikkeld tot de defensieleider. Sinds zijn debuut bij de U23 in juni is Smets steeds nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco gekomen.

In augustus mocht hij zelfs meetrainen met de nationale ploeg. Met zijn selectie voor de Nations League-wedstrijden tegen Italië en Frankrijk, is het nu zeker dat Smets zijn kans zal krijgen om zich te bewijzen op het internationale podium.

LEES OOK: Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Smets was de heetste naam van de zomermercato

Matte Smets was een van de heetste namen van de vorige zomermercato. De jonge verdediger stond op de radar van topclubs als Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent.

Zijn ploegmaat Bruno Godeau sprak vol vertrouwen over zijn kwaliteiten en zei dat Smets moeiteloos mee kon draaien bij een club uit de top zes in België.

Wolke Janssens sloot zich daarbij aan en noemde Smets dé revelatie van STVV in 2023. “Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets werd uitgeroepen tot Kanarie van het Jaar en zelfs Rode Duivels-bondscoach Domenico Tedesco had hem op zijn radar.

“De ontwikkeling van Matte Smets is indrukwekkend. Op zijn 19de toont hij al zoveel leiderschap,” zei STVV-CEO Takayuki Tateishi vorig seizoen.

Uiteindelijk trok Thorsten Fink hem van Sint-Truiden naar KRC Genk.

De Condé: “Hij blaast me omver”

Matte Smets heeft zich ook bij KRC Genk ontpopt tot de defensieleider. Zijn leiderschap, constante prestaties en voetballend vermogen springen in het oog.

Dimitri de Condé sprak lovend over de stabiliteit die Smets in de ploeg brengt en voegde eraan toe: “Hij blaast me een beetje omver”, zei de Head of Sports in Het Laatste Nieuws.

“Persoonlijkheid. Technisch vermogen. Zijn lichaam ook, op die leeftijd (20, red.). Ik hoop dat het Belgisch voetbal nog veel plezier aan hem zal beleven, want ik voorspel Matte echt een heel grote carrière.”

Ook Stef Wijnants is onder de indruk van hoe Smets in korte tijd de leidersrol bij Genk op zich nam.

“Zijn passes binnendoor, dat is allemaal op de juiste snelheid. Zijn lichaam heeft ook een transformatie ondergaan: hij heeft een serieuze body gekregen door flink in de fitness te zitten”, aldus Wijnants bij Sporza.

Smets steeds nadrukkelijker op de radar van Tedesco

De groei van Matte Smets heeft ook in Brussel de aandacht getrokken. In juni maakte hij zijn debuut bij de beloften tijdens een onofficiële wedstrijd met de U23.

Vanaf augustus kwam hij echter nog nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te staan.

Vorige maand kreeg Smets zelfs de kans om een keer mee te trainen met de nationale ploeg—een grote stap in de richting van zijn doel om Rode Duivel te worden.

"Smets is een jonge en intelligente speler," verklaarde Tedesco in augustus. "We volgen hem op de voet, ook voor de A-ploeg." Het bevestigt zijn potentieel, dat steeds meer opvalt.

Analist Stef Wijnants stelt vast dat Smets geen jonkie meer is en dat het pijlsnel gaat voor hem. “Ze roepen dan dat hij bij de nationale ploeg moet zitten, maar dat is natuurlijk nog een ander verhaal”, aldus de analist bij Sporza.

Smets is nu al Rode Duivel: “Hij zal spelen”

Domenico Tedesco heeft zijn selectie vrijgegeven voor het zware tweeluik in de Nations League tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Met Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en … Matte Smets is daarin plaats voor vier nieuwkomers. De selectie van Smets verraste Genk-coach Thorsten Fink allerminst.

“Toen de bondscoach Matte vorige maand uitnodigde op training, wist ik voldoende”, grijnsde de Genkse coach. “Daar zal hij genoeg gezien hebben. Vooral in de opbouw bezorgt Matte een trainer extra troeven.”

De kans dat Smets daadwerkelijk in actie komt tegen Italië of Frankrijk is groot, volgens Tedesco zelf. “Smets zal waarschijnlijk ook aan spelen toekomen”, aldus de bondscoach.

Smets is een terechte Rode Duivel

Meest recent

Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

3
3
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

4
4
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

18
18
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

25
25
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

19
19
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

42
42
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

20
20
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

98
98
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

89
89
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

83
83
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

42
42
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

629
629
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

22
22
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

43
43
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

80
80
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

178
178
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

102
102
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

67
67
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

38
38
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

128
128
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

120
120
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

173
173
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

350
350

Meer sportnieuws