Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

door
Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

Matte Smets was één van de meest gewilde spelers van de afgelopen zomermercato, met belangstelling van topclubs zoals Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent. Bij KRC Genk heeft Smets zich ontwikkeld tot de defensieleider. Sinds zijn debuut bij de U23 in juni is Smets steeds nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco gekomen.

In augustus mocht hij zelfs meetrainen met de nationale ploeg. Met zijn selectie voor de Nations League-wedstrijden tegen Italië en Frankrijk, is het nu zeker dat Smets zijn kans zal krijgen om zich te bewijzen op het internationale podium.

LEES OOK: Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Smets was de heetste naam van de zomermercato

Matte Smets was een van de heetste namen van de vorige zomermercato. De jonge verdediger stond op de radar van topclubs als Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent.

Zijn ploegmaat Bruno Godeau sprak vol vertrouwen over zijn kwaliteiten en zei dat Smets moeiteloos mee kon draaien bij een club uit de top zes in België.

Wolke Janssens sloot zich daarbij aan en noemde Smets dé revelatie van STVV in 2023. “Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets werd uitgeroepen tot Kanarie van het Jaar en zelfs Rode Duivels-bondscoach Domenico Tedesco had hem op zijn radar.

“De ontwikkeling van Matte Smets is indrukwekkend. Op zijn 19de toont hij al zoveel leiderschap,” zei STVV-CEO Takayuki Tateishi vorig seizoen.

Uiteindelijk trok Thorsten Fink hem van Sint-Truiden naar KRC Genk.

De Condé: “Hij blaast me omver”

Matte Smets heeft zich ook bij KRC Genk ontpopt tot de defensieleider. Zijn leiderschap, constante prestaties en voetballend vermogen springen in het oog.

Dimitri de Condé sprak lovend over de stabiliteit die Smets in de ploeg brengt en voegde eraan toe: “Hij blaast me een beetje omver”, zei de Head of Sports in Het Laatste Nieuws.

“Persoonlijkheid. Technisch vermogen. Zijn lichaam ook, op die leeftijd (20, red.). Ik hoop dat het Belgisch voetbal nog veel plezier aan hem zal beleven, want ik voorspel Matte echt een heel grote carrière.”

Ook Stef Wijnants is onder de indruk van hoe Smets in korte tijd de leidersrol bij Genk op zich nam.

“Zijn passes binnendoor, dat is allemaal op de juiste snelheid. Zijn lichaam heeft ook een transformatie ondergaan: hij heeft een serieuze body gekregen door flink in de fitness te zitten”, aldus Wijnants bij Sporza.

Smets steeds nadrukkelijker op de radar van Tedesco

De groei van Matte Smets heeft ook in Brussel de aandacht getrokken. In juni maakte hij zijn debuut bij de beloften tijdens een onofficiële wedstrijd met de U23.

Vanaf augustus kwam hij echter nog nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te staan.

Vorige maand kreeg Smets zelfs de kans om een keer mee te trainen met de nationale ploeg—een grote stap in de richting van zijn doel om Rode Duivel te worden.

"Smets is een jonge en intelligente speler," verklaarde Tedesco in augustus. "We volgen hem op de voet, ook voor de A-ploeg." Het bevestigt zijn potentieel, dat steeds meer opvalt.

Analist Stef Wijnants stelt vast dat Smets geen jonkie meer is en dat het pijlsnel gaat voor hem. “Ze roepen dan dat hij bij de nationale ploeg moet zitten, maar dat is natuurlijk nog een ander verhaal”, aldus de analist bij Sporza.

Smets is nu al Rode Duivel: “Hij zal spelen”

Domenico Tedesco heeft zijn selectie vrijgegeven voor het zware tweeluik in de Nations League tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Met Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en … Matte Smets is daarin plaats voor vier nieuwkomers. De selectie van Smets verraste Genk-coach Thorsten Fink allerminst.

“Toen de bondscoach Matte vorige maand uitnodigde op training, wist ik voldoende”, grijnsde de Genkse coach. “Daar zal hij genoeg gezien hebben. Vooral in de opbouw bezorgt Matte een trainer extra troeven.”

De kans dat Smets daadwerkelijk in actie komt tegen Italië of Frankrijk is groot, volgens Tedesco zelf. “Smets zal waarschijnlijk ook aan spelen toekomen”, aldus de bondscoach.

Smets is een terechte Rode Duivel

Meest recent

'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

7
7
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

52
52
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

58
58
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

263
263
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

33
33
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

91
91
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

168
168
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

89
89
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

37
37
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

154
154
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

268
268
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

337
337
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

168
168
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

95
95
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

423
423
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

563
563
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

138
138
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

160
160
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

148
148
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

119
119
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

246
246
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

2130
2130
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

497
497
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

327
327
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

99
99

Meer sportnieuws