Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

door
Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

Matte Smets was één van de meest gewilde spelers van de afgelopen zomermercato, met belangstelling van topclubs zoals Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent. Bij KRC Genk heeft Smets zich ontwikkeld tot de defensieleider. Sinds zijn debuut bij de U23 in juni is Smets steeds nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco gekomen.

In augustus mocht hij zelfs meetrainen met de nationale ploeg. Met zijn selectie voor de Nations League-wedstrijden tegen Italië en Frankrijk, is het nu zeker dat Smets zijn kans zal krijgen om zich te bewijzen op het internationale podium.

LEES OOK: Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Smets was de heetste naam van de zomermercato

Matte Smets was een van de heetste namen van de vorige zomermercato. De jonge verdediger stond op de radar van topclubs als Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent.

Zijn ploegmaat Bruno Godeau sprak vol vertrouwen over zijn kwaliteiten en zei dat Smets moeiteloos mee kon draaien bij een club uit de top zes in België.

Wolke Janssens sloot zich daarbij aan en noemde Smets dé revelatie van STVV in 2023. “Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets werd uitgeroepen tot Kanarie van het Jaar en zelfs Rode Duivels-bondscoach Domenico Tedesco had hem op zijn radar.

“De ontwikkeling van Matte Smets is indrukwekkend. Op zijn 19de toont hij al zoveel leiderschap,” zei STVV-CEO Takayuki Tateishi vorig seizoen.

Uiteindelijk trok Thorsten Fink hem van Sint-Truiden naar KRC Genk.

De Condé: “Hij blaast me omver”

Matte Smets heeft zich ook bij KRC Genk ontpopt tot de defensieleider. Zijn leiderschap, constante prestaties en voetballend vermogen springen in het oog.

Dimitri de Condé sprak lovend over de stabiliteit die Smets in de ploeg brengt en voegde eraan toe: “Hij blaast me een beetje omver”, zei de Head of Sports in Het Laatste Nieuws.

“Persoonlijkheid. Technisch vermogen. Zijn lichaam ook, op die leeftijd (20, red.). Ik hoop dat het Belgisch voetbal nog veel plezier aan hem zal beleven, want ik voorspel Matte echt een heel grote carrière.”

Ook Stef Wijnants is onder de indruk van hoe Smets in korte tijd de leidersrol bij Genk op zich nam.

“Zijn passes binnendoor, dat is allemaal op de juiste snelheid. Zijn lichaam heeft ook een transformatie ondergaan: hij heeft een serieuze body gekregen door flink in de fitness te zitten”, aldus Wijnants bij Sporza.

Smets steeds nadrukkelijker op de radar van Tedesco

De groei van Matte Smets heeft ook in Brussel de aandacht getrokken. In juni maakte hij zijn debuut bij de beloften tijdens een onofficiële wedstrijd met de U23.

Vanaf augustus kwam hij echter nog nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te staan.

Vorige maand kreeg Smets zelfs de kans om een keer mee te trainen met de nationale ploeg—een grote stap in de richting van zijn doel om Rode Duivel te worden.

"Smets is een jonge en intelligente speler," verklaarde Tedesco in augustus. "We volgen hem op de voet, ook voor de A-ploeg." Het bevestigt zijn potentieel, dat steeds meer opvalt.

Analist Stef Wijnants stelt vast dat Smets geen jonkie meer is en dat het pijlsnel gaat voor hem. “Ze roepen dan dat hij bij de nationale ploeg moet zitten, maar dat is natuurlijk nog een ander verhaal”, aldus de analist bij Sporza.

Smets is nu al Rode Duivel: “Hij zal spelen”

Domenico Tedesco heeft zijn selectie vrijgegeven voor het zware tweeluik in de Nations League tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Met Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en … Matte Smets is daarin plaats voor vier nieuwkomers. De selectie van Smets verraste Genk-coach Thorsten Fink allerminst.

“Toen de bondscoach Matte vorige maand uitnodigde op training, wist ik voldoende”, grijnsde de Genkse coach. “Daar zal hij genoeg gezien hebben. Vooral in de opbouw bezorgt Matte een trainer extra troeven.”

De kans dat Smets daadwerkelijk in actie komt tegen Italië of Frankrijk is groot, volgens Tedesco zelf. “Smets zal waarschijnlijk ook aan spelen toekomen”, aldus de bondscoach.

Smets is een terechte Rode Duivel

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

12
12
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

50
50
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

44
44
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

145
145
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

212
212
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

58
58
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

313
313
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

115
115
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

754
754
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

673
673
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

70
70
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

179
179
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

229
229
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

88
88
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

181
181
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

582
582
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

268
268
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

569
569
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

176
176
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws