Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

door
Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

Matte Smets was één van de meest gewilde spelers van de afgelopen zomermercato, met belangstelling van topclubs zoals Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent. Bij KRC Genk heeft Smets zich ontwikkeld tot de defensieleider. Sinds zijn debuut bij de U23 in juni is Smets steeds nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco gekomen.

In augustus mocht hij zelfs meetrainen met de nationale ploeg. Met zijn selectie voor de Nations League-wedstrijden tegen Italië en Frankrijk, is het nu zeker dat Smets zijn kans zal krijgen om zich te bewijzen op het internationale podium.

LEES OOK: De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Smets was de heetste naam van de zomermercato

Matte Smets was een van de heetste namen van de vorige zomermercato. De jonge verdediger stond op de radar van topclubs als Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent.

Zijn ploegmaat Bruno Godeau sprak vol vertrouwen over zijn kwaliteiten en zei dat Smets moeiteloos mee kon draaien bij een club uit de top zes in België.

Wolke Janssens sloot zich daarbij aan en noemde Smets dé revelatie van STVV in 2023. “Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets werd uitgeroepen tot Kanarie van het Jaar en zelfs Rode Duivels-bondscoach Domenico Tedesco had hem op zijn radar.

“De ontwikkeling van Matte Smets is indrukwekkend. Op zijn 19de toont hij al zoveel leiderschap,” zei STVV-CEO Takayuki Tateishi vorig seizoen.

Uiteindelijk trok Thorsten Fink hem van Sint-Truiden naar KRC Genk.

De Condé: “Hij blaast me omver”

Matte Smets heeft zich ook bij KRC Genk ontpopt tot de defensieleider. Zijn leiderschap, constante prestaties en voetballend vermogen springen in het oog.

Dimitri de Condé sprak lovend over de stabiliteit die Smets in de ploeg brengt en voegde eraan toe: “Hij blaast me een beetje omver”, zei de Head of Sports in Het Laatste Nieuws.

“Persoonlijkheid. Technisch vermogen. Zijn lichaam ook, op die leeftijd (20, red.). Ik hoop dat het Belgisch voetbal nog veel plezier aan hem zal beleven, want ik voorspel Matte echt een heel grote carrière.”

Ook Stef Wijnants is onder de indruk van hoe Smets in korte tijd de leidersrol bij Genk op zich nam.

“Zijn passes binnendoor, dat is allemaal op de juiste snelheid. Zijn lichaam heeft ook een transformatie ondergaan: hij heeft een serieuze body gekregen door flink in de fitness te zitten”, aldus Wijnants bij Sporza.

Smets steeds nadrukkelijker op de radar van Tedesco

De groei van Matte Smets heeft ook in Brussel de aandacht getrokken. In juni maakte hij zijn debuut bij de beloften tijdens een onofficiële wedstrijd met de U23.

Vanaf augustus kwam hij echter nog nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te staan.

Vorige maand kreeg Smets zelfs de kans om een keer mee te trainen met de nationale ploeg—een grote stap in de richting van zijn doel om Rode Duivel te worden.

"Smets is een jonge en intelligente speler," verklaarde Tedesco in augustus. "We volgen hem op de voet, ook voor de A-ploeg." Het bevestigt zijn potentieel, dat steeds meer opvalt.

Analist Stef Wijnants stelt vast dat Smets geen jonkie meer is en dat het pijlsnel gaat voor hem. “Ze roepen dan dat hij bij de nationale ploeg moet zitten, maar dat is natuurlijk nog een ander verhaal”, aldus de analist bij Sporza.

Smets is nu al Rode Duivel: “Hij zal spelen”

Domenico Tedesco heeft zijn selectie vrijgegeven voor het zware tweeluik in de Nations League tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Met Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en … Matte Smets is daarin plaats voor vier nieuwkomers. De selectie van Smets verraste Genk-coach Thorsten Fink allerminst.

“Toen de bondscoach Matte vorige maand uitnodigde op training, wist ik voldoende”, grijnsde de Genkse coach. “Daar zal hij genoeg gezien hebben. Vooral in de opbouw bezorgt Matte een trainer extra troeven.”

De kans dat Smets daadwerkelijk in actie komt tegen Italië of Frankrijk is groot, volgens Tedesco zelf. “Smets zal waarschijnlijk ook aan spelen toekomen”, aldus de bondscoach.

🚀

Smets is een terechte Rode Duivel

Meest recent

Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

16
16
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

19
19
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

18
18
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

69
69
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

49
49
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

45
45
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

259
259
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

103
103
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

98
98
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

172
172
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

180
180
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

54
54
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

67
67
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

131
131
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

869
869
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

230
230
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

254
254
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

289
289
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

114
114
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

99
99
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

78
78
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

301
301
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

157
157
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

282
282
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

541
541

Meer sportnieuws