Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

door
Tedesco onder de indruk: zomeraanwinst steelt de show

Matte Smets was één van de meest gewilde spelers van de afgelopen zomermercato, met belangstelling van topclubs zoals Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent. Bij KRC Genk heeft Smets zich ontwikkeld tot de defensieleider. Sinds zijn debuut bij de U23 in juni is Smets steeds nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco gekomen.

In augustus mocht hij zelfs meetrainen met de nationale ploeg. Met zijn selectie voor de Nations League-wedstrijden tegen Italië en Frankrijk, is het nu zeker dat Smets zijn kans zal krijgen om zich te bewijzen op het internationale podium.

LEES OOK: ‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

Smets was de heetste naam van de zomermercato

Matte Smets was een van de heetste namen van de vorige zomermercato. De jonge verdediger stond op de radar van topclubs als Anderlecht, Club Brugge, Antwerp FC en AA Gent.

Zijn ploegmaat Bruno Godeau sprak vol vertrouwen over zijn kwaliteiten en zei dat Smets moeiteloos mee kon draaien bij een club uit de top zes in België.

Wolke Janssens sloot zich daarbij aan en noemde Smets dé revelatie van STVV in 2023. “Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets werd uitgeroepen tot Kanarie van het Jaar en zelfs Rode Duivels-bondscoach Domenico Tedesco had hem op zijn radar.

“De ontwikkeling van Matte Smets is indrukwekkend. Op zijn 19de toont hij al zoveel leiderschap,” zei STVV-CEO Takayuki Tateishi vorig seizoen.

Uiteindelijk trok Thorsten Fink hem van Sint-Truiden naar KRC Genk.

De Condé: “Hij blaast me omver”

Matte Smets heeft zich ook bij KRC Genk ontpopt tot de defensieleider. Zijn leiderschap, constante prestaties en voetballend vermogen springen in het oog.

Dimitri de Condé sprak lovend over de stabiliteit die Smets in de ploeg brengt en voegde eraan toe: “Hij blaast me een beetje omver”, zei de Head of Sports in Het Laatste Nieuws.

“Persoonlijkheid. Technisch vermogen. Zijn lichaam ook, op die leeftijd (20, red.). Ik hoop dat het Belgisch voetbal nog veel plezier aan hem zal beleven, want ik voorspel Matte echt een heel grote carrière.”

Ook Stef Wijnants is onder de indruk van hoe Smets in korte tijd de leidersrol bij Genk op zich nam.

“Zijn passes binnendoor, dat is allemaal op de juiste snelheid. Zijn lichaam heeft ook een transformatie ondergaan: hij heeft een serieuze body gekregen door flink in de fitness te zitten”, aldus Wijnants bij Sporza.

Smets steeds nadrukkelijker op de radar van Tedesco

De groei van Matte Smets heeft ook in Brussel de aandacht getrokken. In juni maakte hij zijn debuut bij de beloften tijdens een onofficiële wedstrijd met de U23.

Vanaf augustus kwam hij echter nog nadrukkelijker op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te staan.

Vorige maand kreeg Smets zelfs de kans om een keer mee te trainen met de nationale ploeg—een grote stap in de richting van zijn doel om Rode Duivel te worden.

"Smets is een jonge en intelligente speler," verklaarde Tedesco in augustus. "We volgen hem op de voet, ook voor de A-ploeg." Het bevestigt zijn potentieel, dat steeds meer opvalt.

Analist Stef Wijnants stelt vast dat Smets geen jonkie meer is en dat het pijlsnel gaat voor hem. “Ze roepen dan dat hij bij de nationale ploeg moet zitten, maar dat is natuurlijk nog een ander verhaal”, aldus de analist bij Sporza.

Smets is nu al Rode Duivel: “Hij zal spelen”

Domenico Tedesco heeft zijn selectie vrijgegeven voor het zware tweeluik in de Nations League tegen Italië (10 oktober in Rome) en Frankrijk (14 oktober in Brussel).

Met Maarten Vandevoordt, Malick Fofana, Cyril Ngonge en … Matte Smets is daarin plaats voor vier nieuwkomers. De selectie van Smets verraste Genk-coach Thorsten Fink allerminst.

“Toen de bondscoach Matte vorige maand uitnodigde op training, wist ik voldoende”, grijnsde de Genkse coach. “Daar zal hij genoeg gezien hebben. Vooral in de opbouw bezorgt Matte een trainer extra troeven.”

De kans dat Smets daadwerkelijk in actie komt tegen Italië of Frankrijk is groot, volgens Tedesco zelf. “Smets zal waarschijnlijk ook aan spelen toekomen”, aldus de bondscoach.

Smets is een terechte Rode Duivel

Meest recent

UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

0
0
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

48
48
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

14
14
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

42
42
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

31
31
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

53
53
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

59
59
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

55
55
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

328
328
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

335
335
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

63
63
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

183
183
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

233
233
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

63
63
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

157
157
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

51
51
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

383
383
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

480
480
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

403
403
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

54
54
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

42
42
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

346
346
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

365
365

Meer sportnieuws