Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

door
Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

Antwerp FC is bezig aan een sterk seizoen en staat momenteel zelfs tweede in de Jupiler Pro League. Daarnaast kwam er nu ook goed nieuws naar buiten op extra-sportief vlak. Zo heeft de club een vergunning aangevraagd voor de bouw van een tijdelijke tribune 2.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot zakenman Paul Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. En ook de accomodaties werden ondertussen serieus opgewaardeerd.

LEES OOK: Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

Stadionvete blijft duren

Als bouwondernemer nam Gheysens logischerwijs het Bosuil-stadion onder handen. Zo werden inmiddels een indrukwekkende nieuwe hoofdtribune en tribune 4 neergepoot. De bedoeling was dan ook om het volledige stadion te vernieuwen. Maar juridisch gezien botsten Gheysens en co op een behoorlijk groot probleem.

De gronden waar tribune 2 op staat zijn immers in handen van de familie Gheysens. Die laat de club hier aan erg gunstige voorwaarden gebruik van maken. Maar Gheysens, die inmiddels heeft af te rekenen met zware financiële problemen, vertikte het om een nieuwe tribune te bouwen op andermans grond, dat zou een pak minder winstgevend voor hem zien. Bijgevolg staat die tribune nu al jaren leeg.

Bouw tijdelijke tribune

Dat zorgt niet enkel voor een pijnlijke zicht in elke thuismatch, het kost de club ook jaarlijks een pak geld aan gemiste inkomsten. Nu zou men echter toch een oplossing hebben gevonden. Op de clubwebstek laat Antwerp immers weten dat een vergunningsaanvraag werd ingediend voor de bouw van een 'tijdelijke tribune'.

Die nieuwe tribune zou een 5000-tal nieuwe plaatsen creëeren. "Een volgende stap in de uitbouw van de club en in haar proces om zelfbedruipend te worden. Met de tijdelijke tribune kan RAFC de wachtlijst met fans die wedstrijden op de Bosuil willen meemaken, wegwerken", klinkt het. Antwerp zal ook zelf optreden als bouwheer.

Antwerp gaat dit seizoen volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

84
84
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

32
32
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

25
25
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

223
223
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

27
27
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

49
49
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

35
35
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

173
173
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

41
41
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

57
57
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

175
175
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

239
239
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

208
208
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

187
187
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

157
157
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

304
304
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

275
275
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

116
116
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

370
370
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

150
150
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

211
211
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

496
496

Meer sportnieuws