Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

1326 stemmen
Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

Antwerp FC is bezig aan een sterk seizoen en staat momenteel zelfs tweede in de Jupiler Pro League. Daarnaast kwam er nu ook goed nieuws naar buiten op extra-sportief vlak. Zo heeft de club een vergunning aangevraagd voor de bouw van een tijdelijke tribune 2.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot zakenman Paul Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. En ook de accomodaties werden ondertussen serieus opgewaardeerd.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Stadionvete blijft duren

Als bouwondernemer nam Gheysens logischerwijs het Bosuil-stadion onder handen. Zo werden inmiddels een indrukwekkende nieuwe hoofdtribune en tribune 4 neergepoot. De bedoeling was dan ook om het volledige stadion te vernieuwen. Maar juridisch gezien botsten Gheysens en co op een behoorlijk groot probleem.

De gronden waar tribune 2 op staat zijn immers in handen van de familie Gheysens. Die laat de club hier aan erg gunstige voorwaarden gebruik van maken. Maar Gheysens, die inmiddels heeft af te rekenen met zware financiële problemen, vertikte het om een nieuwe tribune te bouwen op andermans grond, dat zou een pak minder winstgevend voor hem zien. Bijgevolg staat die tribune nu al jaren leeg.

Bouw tijdelijke tribune

Dat zorgt niet enkel voor een pijnlijke zicht in elke thuismatch, het kost de club ook jaarlijks een pak geld aan gemiste inkomsten. Nu zou men echter toch een oplossing hebben gevonden. Op de clubwebstek laat Antwerp immers weten dat een vergunningsaanvraag werd ingediend voor de bouw van een 'tijdelijke tribune'.

Die nieuwe tribune zou een 5000-tal nieuwe plaatsen creëeren. "Een volgende stap in de uitbouw van de club en in haar proces om zelfbedruipend te worden. Met de tijdelijke tribune kan RAFC de wachtlijst met fans die wedstrijden op de Bosuil willen meemaken, wegwerken", klinkt het. Antwerp zal ook zelf optreden als bouwheer.

Antwerp gaat dit seizoen volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

182
182
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

31
31
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

134
134
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

65
65
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

52
52
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

117
117
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

114
114
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

60
60
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

136
136
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

301
301
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

133
133
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

210
210
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

933
933
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

79
79
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

252
252
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

339
339
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

364
364
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

830
830
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

718
718
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

517
517
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

206
206
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

624
624
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

299
299
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

270
270

Meer sportnieuws