Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

door
Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

Antwerp FC is bezig aan een sterk seizoen en staat momenteel zelfs tweede in de Jupiler Pro League. Daarnaast kwam er nu ook goed nieuws naar buiten op extra-sportief vlak. Zo heeft de club een vergunning aangevraagd voor de bouw van een tijdelijke tribune 2.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot zakenman Paul Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. En ook de accomodaties werden ondertussen serieus opgewaardeerd.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Stadionvete blijft duren

Als bouwondernemer nam Gheysens logischerwijs het Bosuil-stadion onder handen. Zo werden inmiddels een indrukwekkende nieuwe hoofdtribune en tribune 4 neergepoot. De bedoeling was dan ook om het volledige stadion te vernieuwen. Maar juridisch gezien botsten Gheysens en co op een behoorlijk groot probleem.

De gronden waar tribune 2 op staat zijn immers in handen van de familie Gheysens. Die laat de club hier aan erg gunstige voorwaarden gebruik van maken. Maar Gheysens, die inmiddels heeft af te rekenen met zware financiële problemen, vertikte het om een nieuwe tribune te bouwen op andermans grond, dat zou een pak minder winstgevend voor hem zien. Bijgevolg staat die tribune nu al jaren leeg.

Bouw tijdelijke tribune

Dat zorgt niet enkel voor een pijnlijke zicht in elke thuismatch, het kost de club ook jaarlijks een pak geld aan gemiste inkomsten. Nu zou men echter toch een oplossing hebben gevonden. Op de clubwebstek laat Antwerp immers weten dat een vergunningsaanvraag werd ingediend voor de bouw van een 'tijdelijke tribune'.

Die nieuwe tribune zou een 5000-tal nieuwe plaatsen creëeren. "Een volgende stap in de uitbouw van de club en in haar proces om zelfbedruipend te worden. Met de tijdelijke tribune kan RAFC de wachtlijst met fans die wedstrijden op de Bosuil willen meemaken, wegwerken", klinkt het. Antwerp zal ook zelf optreden als bouwheer.

Antwerp gaat dit seizoen volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

7
7
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

156
156
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

23
23
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

47
47
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

170
170
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

105
105
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

40
40
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

134
134
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

140
140
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

183
183
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1121
1121
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

74
74
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

252
252
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

295
295
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

69
69
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

210
210
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

348
348
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

194
194
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

104
104
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

631
631
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

401
401
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

304
304
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

332
332
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

645
645

Meer sportnieuws