Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

1326 stemmen
Groot nieuws op Bosuil: Antwerp vindt oplossing lege tribune

Antwerp FC is bezig aan een sterk seizoen en staat momenteel zelfs tweede in de Jupiler Pro League. Daarnaast kwam er nu ook goed nieuws naar buiten op extra-sportief vlak. Zo heeft de club een vergunning aangevraagd voor de bouw van een tijdelijke tribune 2.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot zakenman Paul Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. En ook de accomodaties werden ondertussen serieus opgewaardeerd.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Stadionvete blijft duren

Als bouwondernemer nam Gheysens logischerwijs het Bosuil-stadion onder handen. Zo werden inmiddels een indrukwekkende nieuwe hoofdtribune en tribune 4 neergepoot. De bedoeling was dan ook om het volledige stadion te vernieuwen. Maar juridisch gezien botsten Gheysens en co op een behoorlijk groot probleem.

De gronden waar tribune 2 op staat zijn immers in handen van de familie Gheysens. Die laat de club hier aan erg gunstige voorwaarden gebruik van maken. Maar Gheysens, die inmiddels heeft af te rekenen met zware financiële problemen, vertikte het om een nieuwe tribune te bouwen op andermans grond, dat zou een pak minder winstgevend voor hem zien. Bijgevolg staat die tribune nu al jaren leeg.

Bouw tijdelijke tribune

Dat zorgt niet enkel voor een pijnlijke zicht in elke thuismatch, het kost de club ook jaarlijks een pak geld aan gemiste inkomsten. Nu zou men echter toch een oplossing hebben gevonden. Op de clubwebstek laat Antwerp immers weten dat een vergunningsaanvraag werd ingediend voor de bouw van een 'tijdelijke tribune'.

Die nieuwe tribune zou een 5000-tal nieuwe plaatsen creëeren. "Een volgende stap in de uitbouw van de club en in haar proces om zelfbedruipend te worden. Met de tijdelijke tribune kan RAFC de wachtlijst met fans die wedstrijden op de Bosuil willen meemaken, wegwerken", klinkt het. Antwerp zal ook zelf optreden als bouwheer.

Antwerp gaat dit seizoen volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

24
24
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

23
23
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

80
80
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

267
267
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

421
421
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

408
408
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

68
68
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

377
377
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

495
495
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

237
237
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

54
54
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

219
219
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

444
444
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

263
263
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

702
702
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

213
213
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

241
241
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

553
553
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

385
385
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

726
726
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

613
613
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

724
724
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws