Tweetal ondermaats bij Club Brugge: toekomst op het spel

472
Tweetal ondermaats bij Club Brugge: toekomst op het spel

Ook in de Jupiler Pro League maken de clubs van de interland-break gretig gebruik om het seizoen tot dusver te evalueren. Bij Club Brugge zal die evaluatie op basis van de resultaten behoorlijk negatief uitdraaien. Achter een aantal spelers worden dan ook steeds grotere vraagtekens geplaatst.

De Bruggelingen kenden een stroeve start van het seizoen. Club verloor in de Supercup, ook al op eigen veld tegen Union, en startte vervolgens met een povere op 1 op 9 aan de competitie. Daarop leek de ommekeer ingezet. De resultaten begonnen plots wél te volgen en ook voetballend gezien werd progressie geboekt.

Maar inmiddels is de Belgische titelverdediger weer teruggevallen. Van zijn laatste vijf wedstrijden kon Club er slechts eentje winnen, die tegen Sturm Graz. Momenteel staat Blauw-Zwart zelfs slechts vijfde in de competitie met een magere 15 op 30. De achterstand op leider KRC Genk bedraagt alweer zeven punten.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Hayen buiten schot

Die balans is gewoonweg te mager. Desondanks staat de positie van coach Nicky Hayen, in tegenstelling tot vlak na de mislukte seizoensstart, niet onder druk. De trainer bewees onder meer tegen Dortmund dat hij zijn ploeg wel degelijk op niveau kan laten voetballen. En hij weet zelf maar al te goed wat de voornaamste werkpunten zijn.

Daar tegenover zijn bepaalde spelers wel kun krediet aan het verliezen. De grillige vormcurve van Andreas Skov Olsen zorgt begrijpelijk voor ergernis, terwijl de stilgevallen productie van Ferran Jutgla zorgwekkend is. Maar vooral Michal Skoras en Hugo Vetlesen moeten zich zorgen maken over hun blauw-zwarte toekomst.

Ondermaats tweetal

In de zomer van 2023 telde Club nog behoorlijk wat miljoenen neer om de Poolse flankaanvaller en Noorse middenvelder over te nemen van respectievelijk Legia Warschau en Bodo/Glimt. Maar voorlopig konden ze die investeringen niet rechtvaardigen. Vetlesen heeft sinds zijn overstap bijvoorbeeld amper progressie geboekt en blijkt vooralsnog een middenvelder van middelmatig niveau.

Skoras is dan weer populair door zijn tomeloze inzet en diepgang, maar levert amper rendement op. Volgens Het Laatste Nieuws wordt dan ook stilaan afgevraagd of zij wel het niveau hebben dat nodig is bij Club Brugge. Aan hen om dat te bewijzen, of hun toekomst bij Blauw-Zwart dreigt in gevaar te komen.

Wie vormt volgens u de grootste meerwaarde?

Meest recent

Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

2
2
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

2
2
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

5
5
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

13
13
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

79
79
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

17
17
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

167
167
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

78
78
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

176
176
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

63
63
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

58
58
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

213
213
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

50
50
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

103
103
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

49
49
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

253
253
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

52
52
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

142
142
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

83
83
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

216
216
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

37
37
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

279
279

Meer sportnieuws