Tweetal ondermaats bij Club Brugge: toekomst op het spel

472
Tweetal ondermaats bij Club Brugge: toekomst op het spel

Ook in de Jupiler Pro League maken de clubs van de interland-break gretig gebruik om het seizoen tot dusver te evalueren. Bij Club Brugge zal die evaluatie op basis van de resultaten behoorlijk negatief uitdraaien. Achter een aantal spelers worden dan ook steeds grotere vraagtekens geplaatst.

De Bruggelingen kenden een stroeve start van het seizoen. Club verloor in de Supercup, ook al op eigen veld tegen Union, en startte vervolgens met een povere op 1 op 9 aan de competitie. Daarop leek de ommekeer ingezet. De resultaten begonnen plots wél te volgen en ook voetballend gezien werd progressie geboekt.

Maar inmiddels is de Belgische titelverdediger weer teruggevallen. Van zijn laatste vijf wedstrijden kon Club er slechts eentje winnen, die tegen Sturm Graz. Momenteel staat Blauw-Zwart zelfs slechts vijfde in de competitie met een magere 15 op 30. De achterstand op leider KRC Genk bedraagt alweer zeven punten.

LEES OOK: Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Hayen buiten schot

Die balans is gewoonweg te mager. Desondanks staat de positie van coach Nicky Hayen, in tegenstelling tot vlak na de mislukte seizoensstart, niet onder druk. De trainer bewees onder meer tegen Dortmund dat hij zijn ploeg wel degelijk op niveau kan laten voetballen. En hij weet zelf maar al te goed wat de voornaamste werkpunten zijn.

Daar tegenover zijn bepaalde spelers wel kun krediet aan het verliezen. De grillige vormcurve van Andreas Skov Olsen zorgt begrijpelijk voor ergernis, terwijl de stilgevallen productie van Ferran Jutgla zorgwekkend is. Maar vooral Michal Skoras en Hugo Vetlesen moeten zich zorgen maken over hun blauw-zwarte toekomst.

Ondermaats tweetal

In de zomer van 2023 telde Club nog behoorlijk wat miljoenen neer om de Poolse flankaanvaller en Noorse middenvelder over te nemen van respectievelijk Legia Warschau en Bodo/Glimt. Maar voorlopig konden ze die investeringen niet rechtvaardigen. Vetlesen heeft sinds zijn overstap bijvoorbeeld amper progressie geboekt en blijkt vooralsnog een middenvelder van middelmatig niveau.

Skoras is dan weer populair door zijn tomeloze inzet en diepgang, maar levert amper rendement op. Volgens Het Laatste Nieuws wordt dan ook stilaan afgevraagd of zij wel het niveau hebben dat nodig is bij Club Brugge. Aan hen om dat te bewijzen, of hun toekomst bij Blauw-Zwart dreigt in gevaar te komen.

Wie vormt volgens u de grootste meerwaarde?

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

6
6
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

16
16
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

77
77
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

41
41
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

48
48
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

39
39
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

103
103
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

206
206
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

83
83
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

263
263
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

116
116
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

35
35
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

180
180
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

73
73
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

66
66

Meer sportnieuws