Tweetal ondermaats bij Club Brugge: toekomst op het spel

door
Tweetal ondermaats bij Club Brugge: toekomst op het spel

Ook in de Jupiler Pro League maken de clubs van de interland-break gretig gebruik om het seizoen tot dusver te evalueren. Bij Club Brugge zal die evaluatie op basis van de resultaten behoorlijk negatief uitdraaien. Achter een aantal spelers worden dan ook steeds grotere vraagtekens geplaatst.

De Bruggelingen kenden een stroeve start van het seizoen. Club verloor in de Supercup, ook al op eigen veld tegen Union, en startte vervolgens met een povere op 1 op 9 aan de competitie. Daarop leek de ommekeer ingezet. De resultaten begonnen plots wél te volgen en ook voetballend gezien werd progressie geboekt.

Maar inmiddels is de Belgische titelverdediger weer teruggevallen. Van zijn laatste vijf wedstrijden kon Club er slechts eentje winnen, die tegen Sturm Graz. Momenteel staat Blauw-Zwart zelfs slechts vijfde in de competitie met een magere 15 op 30. De achterstand op leider KRC Genk bedraagt alweer zeven punten.

LEES OOK: Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

Hayen buiten schot

Die balans is gewoonweg te mager. Desondanks staat de positie van coach Nicky Hayen, in tegenstelling tot vlak na de mislukte seizoensstart, niet onder druk. De trainer bewees onder meer tegen Dortmund dat hij zijn ploeg wel degelijk op niveau kan laten voetballen. En hij weet zelf maar al te goed wat de voornaamste werkpunten zijn.

Daar tegenover zijn bepaalde spelers wel kun krediet aan het verliezen. De grillige vormcurve van Andreas Skov Olsen zorgt begrijpelijk voor ergernis, terwijl de stilgevallen productie van Ferran Jutgla zorgwekkend is. Maar vooral Michal Skoras en Hugo Vetlesen moeten zich zorgen maken over hun blauw-zwarte toekomst.

Ondermaats tweetal

In de zomer van 2023 telde Club nog behoorlijk wat miljoenen neer om de Poolse flankaanvaller en Noorse middenvelder over te nemen van respectievelijk Legia Warschau en Bodo/Glimt. Maar voorlopig konden ze die investeringen niet rechtvaardigen. Vetlesen heeft sinds zijn overstap bijvoorbeeld amper progressie geboekt en blijkt vooralsnog een middenvelder van middelmatig niveau.

Skoras is dan weer populair door zijn tomeloze inzet en diepgang, maar levert amper rendement op. Volgens Het Laatste Nieuws wordt dan ook stilaan afgevraagd of zij wel het niveau hebben dat nodig is bij Club Brugge. Aan hen om dat te bewijzen, of hun toekomst bij Blauw-Zwart dreigt in gevaar te komen.

Wie vormt volgens u de grootste meerwaarde?

Meest recent

Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang verbaast Italië

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

12
12
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

135
135
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

67
67
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

72
72
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

36
36
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

83
83
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

221
221
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

283
283
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

45
45
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

95
95
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

295
295
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

235
235
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

98
98
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

590
590
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

141
141
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

241
241
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

203
203
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

229
229
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

398
398
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

193
193
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

254
254
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

49
49
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

156
156
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

93
93
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

191
191

Meer sportnieuws