Clasico bezorgt Standard dilemma: "Hij moet terugkeren"

door
Clasico bezorgt Standard dilemma:

Standard wist dit seizoen tot dusver al bij al boven de verwachtingen te presteren, maar zondag beleefde het wel een pijnlijke namiddag. Het kreeg van aartsrivaal Anderlecht een 3-0 om de oren en zakt daardoor weer weg naar de rechterkolom in het klassement.

Standard had in het Lotto Park nooit uitzicht op puntenwinst, want het onderging de wet van de sterkste en kwam al vroeg op achterstand. Na een halfuur was het al 2-0 en was de match eigenlijk gespeeld. Eén Rouche maakte daarbij een zeer ongelukkige indruk.

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Epolo twee keer in de fout in klassieker

Matthieu Epolo ging immers in de fout bij de eerste twee doelpunten. Hij had beter moeten doen op de kopbal van Simic die de score opende en verkeek zich daarna toch op een zwabberend schot van Dolberg. De 19-jarige doelman kostte zijn ploeg dus punten.

Dat zorgt ervoor dat zijn basisplaats ter discussie komt te staan. In Sudpresse oppert Philippe Albert dat Standard moet teruggrijpen naar Arnaud Bodart. Die werd eind vorig seizoen opzijgeschoven in afwachting van een transfer die er uiteindelijk niet kwam. Hij is dus nog steeds in Luik, maar Ivan Leko laat hem links liggen.

Terugkeer Bodart of toch vertrouwen behouden?

Nochtans was Bodart vorig seizoen een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels als vierde doelman. Anderzijds deed ook Epolo het gewoon goed in de eerste weken van het nieuwe seizoen. Hij hield maar liefst zes keer de nul en slikte nog altijd maar acht tegendoelpunten in tien wedstrijden.

Bij La Dernière Heure vinden ze dan ook dat de Jonge Duivel het vertrouwen moet behouden. Ergens is het wel logisch dat een jonge speler af en toe weleens in de fout zal gaan en dat maakt ook deel uit van het groeiproces van Epolo. Ivan Leko heeft in ieder geval even de tijd om te beslissen wie op 20 oktober tegen Charleroi onder de lat zal staan.

Wie moet na de interlandbreak onder de lat bij Standard?

Meest recent

Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

0
0
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

16
16
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

89
89
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

130
130
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

55
55
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

25
25
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

130
130
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

77
77
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

60
60
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

84
84
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

38
38
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

208
208
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

238
238
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

226
226
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

189
189
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

297
297
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

320
320
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

416
416
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

707
707
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

493
493
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

120
120
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

73
73
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

202
202
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

381
381
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

317
317

Meer sportnieuws