Clasico bezorgt Standard dilemma: "Hij moet terugkeren"

door
Clasico bezorgt Standard dilemma:

Standard wist dit seizoen tot dusver al bij al boven de verwachtingen te presteren, maar zondag beleefde het wel een pijnlijke namiddag. Het kreeg van aartsrivaal Anderlecht een 3-0 om de oren en zakt daardoor weer weg naar de rechterkolom in het klassement.

Standard had in het Lotto Park nooit uitzicht op puntenwinst, want het onderging de wet van de sterkste en kwam al vroeg op achterstand. Na een halfuur was het al 2-0 en was de match eigenlijk gespeeld. Eén Rouche maakte daarbij een zeer ongelukkige indruk.

LEES OOK: Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

Epolo twee keer in de fout in klassieker

Matthieu Epolo ging immers in de fout bij de eerste twee doelpunten. Hij had beter moeten doen op de kopbal van Simic die de score opende en verkeek zich daarna toch op een zwabberend schot van Dolberg. De 19-jarige doelman kostte zijn ploeg dus punten.

Dat zorgt ervoor dat zijn basisplaats ter discussie komt te staan. In Sudpresse oppert Philippe Albert dat Standard moet teruggrijpen naar Arnaud Bodart. Die werd eind vorig seizoen opzijgeschoven in afwachting van een transfer die er uiteindelijk niet kwam. Hij is dus nog steeds in Luik, maar Ivan Leko laat hem links liggen.

Terugkeer Bodart of toch vertrouwen behouden?

Nochtans was Bodart vorig seizoen een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels als vierde doelman. Anderzijds deed ook Epolo het gewoon goed in de eerste weken van het nieuwe seizoen. Hij hield maar liefst zes keer de nul en slikte nog altijd maar acht tegendoelpunten in tien wedstrijden.

Bij La Dernière Heure vinden ze dan ook dat de Jonge Duivel het vertrouwen moet behouden. Ergens is het wel logisch dat een jonge speler af en toe weleens in de fout zal gaan en dat maakt ook deel uit van het groeiproces van Epolo. Ivan Leko heeft in ieder geval even de tijd om te beslissen wie op 20 oktober tegen Charleroi onder de lat zal staan.

Wie moet na de interlandbreak onder de lat bij Standard?

Meest recent

Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

24
24
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

73
73
Assistent onthult hét geheim van successeizoen STVV

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

10
10
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

40
40
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

18
18
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

199
199
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

115
115
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

70
70
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

63
63
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

279
279
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

370
370
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

172
172
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

103
103
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

372
372
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

464
464
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

99
99
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

84
84
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

287
287
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

568
568
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

249
249
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

440
440
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

234
234
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

178
178
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

242
242
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

452
452

Meer sportnieuws