Clasico bezorgt Standard dilemma: "Hij moet terugkeren"

door
Clasico bezorgt Standard dilemma:

Standard wist dit seizoen tot dusver al bij al boven de verwachtingen te presteren, maar zondag beleefde het wel een pijnlijke namiddag. Het kreeg van aartsrivaal Anderlecht een 3-0 om de oren en zakt daardoor weer weg naar de rechterkolom in het klassement.

Standard had in het Lotto Park nooit uitzicht op puntenwinst, want het onderging de wet van de sterkste en kwam al vroeg op achterstand. Na een halfuur was het al 2-0 en was de match eigenlijk gespeeld. Eén Rouche maakte daarbij een zeer ongelukkige indruk.

LEES OOK: Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Epolo twee keer in de fout in klassieker

Matthieu Epolo ging immers in de fout bij de eerste twee doelpunten. Hij had beter moeten doen op de kopbal van Simic die de score opende en verkeek zich daarna toch op een zwabberend schot van Dolberg. De 19-jarige doelman kostte zijn ploeg dus punten.

Dat zorgt ervoor dat zijn basisplaats ter discussie komt te staan. In Sudpresse oppert Philippe Albert dat Standard moet teruggrijpen naar Arnaud Bodart. Die werd eind vorig seizoen opzijgeschoven in afwachting van een transfer die er uiteindelijk niet kwam. Hij is dus nog steeds in Luik, maar Ivan Leko laat hem links liggen.

Terugkeer Bodart of toch vertrouwen behouden?

Nochtans was Bodart vorig seizoen een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels als vierde doelman. Anderzijds deed ook Epolo het gewoon goed in de eerste weken van het nieuwe seizoen. Hij hield maar liefst zes keer de nul en slikte nog altijd maar acht tegendoelpunten in tien wedstrijden.

Bij La Dernière Heure vinden ze dan ook dat de Jonge Duivel het vertrouwen moet behouden. Ergens is het wel logisch dat een jonge speler af en toe weleens in de fout zal gaan en dat maakt ook deel uit van het groeiproces van Epolo. Ivan Leko heeft in ieder geval even de tijd om te beslissen wie op 20 oktober tegen Charleroi onder de lat zal staan.

Wie moet na de interlandbreak onder de lat bij Standard?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

31
31
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

109
109
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

127
127
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

31
31
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

83
83
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

180
180
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

158
158
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

124
124
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

167
167
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

324
324
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

482
482
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

764
764
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

166
166
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

26
26
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

120
120
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

105
105
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

128
128
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

516
516
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

317
317
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

150
150
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

125
125
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

481
481
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

690
690

Meer sportnieuws