Clasico bezorgt Standard dilemma: "Hij moet terugkeren"

door
Clasico bezorgt Standard dilemma:

Standard wist dit seizoen tot dusver al bij al boven de verwachtingen te presteren, maar zondag beleefde het wel een pijnlijke namiddag. Het kreeg van aartsrivaal Anderlecht een 3-0 om de oren en zakt daardoor weer weg naar de rechterkolom in het klassement.

Standard had in het Lotto Park nooit uitzicht op puntenwinst, want het onderging de wet van de sterkste en kwam al vroeg op achterstand. Na een halfuur was het al 2-0 en was de match eigenlijk gespeeld. Eén Rouche maakte daarbij een zeer ongelukkige indruk.

Epolo twee keer in de fout in klassieker

Matthieu Epolo ging immers in de fout bij de eerste twee doelpunten. Hij had beter moeten doen op de kopbal van Simic die de score opende en verkeek zich daarna toch op een zwabberend schot van Dolberg. De 19-jarige doelman kostte zijn ploeg dus punten.

Dat zorgt ervoor dat zijn basisplaats ter discussie komt te staan. In Sudpresse oppert Philippe Albert dat Standard moet teruggrijpen naar Arnaud Bodart. Die werd eind vorig seizoen opzijgeschoven in afwachting van een transfer die er uiteindelijk niet kwam. Hij is dus nog steeds in Luik, maar Ivan Leko laat hem links liggen.

Terugkeer Bodart of toch vertrouwen behouden?

Nochtans was Bodart vorig seizoen een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels als vierde doelman. Anderzijds deed ook Epolo het gewoon goed in de eerste weken van het nieuwe seizoen. Hij hield maar liefst zes keer de nul en slikte nog altijd maar acht tegendoelpunten in tien wedstrijden.

Bij La Dernière Heure vinden ze dan ook dat de Jonge Duivel het vertrouwen moet behouden. Ergens is het wel logisch dat een jonge speler af en toe weleens in de fout zal gaan en dat maakt ook deel uit van het groeiproces van Epolo. Ivan Leko heeft in ieder geval even de tijd om te beslissen wie op 20 oktober tegen Charleroi onder de lat zal staan.

JOUW MENING TELT:
Wie moet na de interlandbreak onder de lat bij Standard?

Meest recent

Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

50
50
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

55
55
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

79
79
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

130
130
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

43
43
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

428
428
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

108
108
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

318
318
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

50
50
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

73
73
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

466
466
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

100
100
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

103
103
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

686
686
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

204
204
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

295
295
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

286
286
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

220
220
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

71
71
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

214
214
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

659
659
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

575
575
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

290
290
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

653
653

Meer sportnieuws