Clasico bezorgt Standard dilemma: "Hij moet terugkeren"

door
Clasico bezorgt Standard dilemma:

Standard wist dit seizoen tot dusver al bij al boven de verwachtingen te presteren, maar zondag beleefde het wel een pijnlijke namiddag. Het kreeg van aartsrivaal Anderlecht een 3-0 om de oren en zakt daardoor weer weg naar de rechterkolom in het klassement.

Standard had in het Lotto Park nooit uitzicht op puntenwinst, want het onderging de wet van de sterkste en kwam al vroeg op achterstand. Na een halfuur was het al 2-0 en was de match eigenlijk gespeeld. Eén Rouche maakte daarbij een zeer ongelukkige indruk.

LEES OOK: Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

Epolo twee keer in de fout in klassieker

Matthieu Epolo ging immers in de fout bij de eerste twee doelpunten. Hij had beter moeten doen op de kopbal van Simic die de score opende en verkeek zich daarna toch op een zwabberend schot van Dolberg. De 19-jarige doelman kostte zijn ploeg dus punten.

Dat zorgt ervoor dat zijn basisplaats ter discussie komt te staan. In Sudpresse oppert Philippe Albert dat Standard moet teruggrijpen naar Arnaud Bodart. Die werd eind vorig seizoen opzijgeschoven in afwachting van een transfer die er uiteindelijk niet kwam. Hij is dus nog steeds in Luik, maar Ivan Leko laat hem links liggen.

Terugkeer Bodart of toch vertrouwen behouden?

Nochtans was Bodart vorig seizoen een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels als vierde doelman. Anderzijds deed ook Epolo het gewoon goed in de eerste weken van het nieuwe seizoen. Hij hield maar liefst zes keer de nul en slikte nog altijd maar acht tegendoelpunten in tien wedstrijden.

Bij La Dernière Heure vinden ze dan ook dat de Jonge Duivel het vertrouwen moet behouden. Ergens is het wel logisch dat een jonge speler af en toe weleens in de fout zal gaan en dat maakt ook deel uit van het groeiproces van Epolo. Ivan Leko heeft in ieder geval even de tijd om te beslissen wie op 20 oktober tegen Charleroi onder de lat zal staan.

Wie moet na de interlandbreak onder de lat bij Standard?

Meest recent

Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

14
14
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

35
35
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

52
52
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

75
75
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

310
310
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

36
36
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

208
208
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

160
160
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

842
842
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

162
162
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

726
726
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

447
447
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

532
532
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

496
496
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

119
119
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

33
33
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

134
134
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

593
593
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

132
132
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

264
264
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

273
273
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

158
158
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

98
98
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

131
131

Meer sportnieuws