Sterkhouder Duivels haakt af: Tedesco roept nieuwe naam op

door
Sterkhouder Duivels haakt af: Tedesco roept nieuwe naam op

De Rode Duivels blazen maandag verzamelen in aanloop naar het Nations League-tweeluik tegen Italië en Frankrijk. Amadou Onana zal er echter niet bij zijn. De middenvelder moest afhaken met een blessure en wordt in de selectie vervangen door Aster Vranckx. 

Na het mislukte EK van afgelopen zomer willen de Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. Bovendien geldt deze competitie als generale repetitie op de komende WK-cyclus. De start was alvast veelbelovend met een verdiende zege tegen Israël.

Maar enkele dagen later volgde een zoveelste nederlaag tegen Frankrijk, waarna aanvoerder Kevin De Bruyne ook nog eens uithaalde naar zijn ploegmaats. Zo belandde de nationale ploeg opnieuw in een slecht daglicht. Daar wil men in de komende dagen toch verandering in brengen.

LEES OOK: Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Drie basisspelers afwezig

Gemakkelijk zal dat niet worden. Met opnieuw Frankrijk en Italië, nota bene op verplaatsing, krijgt België twee loodzware tegenstanders voorgeschoteld. Bovendien moet de geplaagde bondscoach Domenico Tedesco het ook nog eens doen met een gehavende selectie.

Steunpilaren Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku gaven immers forfait. En nu meldt met Onana ook een derde basisspeler zich af. De boomlange middenvelder is bezig aan een goed seizoen bij zijn nieuwe club Aston Villa, maar liep vorige week een blessure aan de hamstrings op en is onvoldoende hersteld.

Van beloften naar eerste ploeg

Om Onana te vervangen, werd Vranckx weer bij de groep gehaald. Het jeugdproduct van KV Mechelen werd onder Tedesco al regelmatig opgeroepen en haalde zelfs de EK-selectie. Maar bij VfL Wolfsburg kende hij een ietwat lastige seizoensstart. Pas afgelopen weekende startte hij een eerste keer in de basis. Aanvankelijk zou Vranckx dan ook aantreden met de nationale beloften. Maar nu wordt hij dus alsnog naar de grote jongens overgeheveld.

Vranckx is een geschikte vervanger voor Onana ...

Meest recent

Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

73
73
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

30
30
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

17
17
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

34
34
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

89
89
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

18
18
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

265
265
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

195
195
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

305
305
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

356
356
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

281
281
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

131
131
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

370
370
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

286
286
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

728
728
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

370
370
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

62
62
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

91
91
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

88
88
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

60
60
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

190
190
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

70
70
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

99
99
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

101
101

Meer sportnieuws