Sterkhouder Duivels haakt af: Tedesco roept nieuwe naam op

door
Sterkhouder Duivels haakt af: Tedesco roept nieuwe naam op

De Rode Duivels blazen maandag verzamelen in aanloop naar het Nations League-tweeluik tegen Italië en Frankrijk. Amadou Onana zal er echter niet bij zijn. De middenvelder moest afhaken met een blessure en wordt in de selectie vervangen door Aster Vranckx. 

Na het mislukte EK van afgelopen zomer willen de Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. Bovendien geldt deze competitie als generale repetitie op de komende WK-cyclus. De start was alvast veelbelovend met een verdiende zege tegen Israël.

Maar enkele dagen later volgde een zoveelste nederlaag tegen Frankrijk, waarna aanvoerder Kevin De Bruyne ook nog eens uithaalde naar zijn ploegmaats. Zo belandde de nationale ploeg opnieuw in een slecht daglicht. Daar wil men in de komende dagen toch verandering in brengen.

LEES OOK: 'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Drie basisspelers afwezig

Gemakkelijk zal dat niet worden. Met opnieuw Frankrijk en Italië, nota bene op verplaatsing, krijgt België twee loodzware tegenstanders voorgeschoteld. Bovendien moet de geplaagde bondscoach Domenico Tedesco het ook nog eens doen met een gehavende selectie.

Steunpilaren Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku gaven immers forfait. En nu meldt met Onana ook een derde basisspeler zich af. De boomlange middenvelder is bezig aan een goed seizoen bij zijn nieuwe club Aston Villa, maar liep vorige week een blessure aan de hamstrings op en is onvoldoende hersteld.

Van beloften naar eerste ploeg

Om Onana te vervangen, werd Vranckx weer bij de groep gehaald. Het jeugdproduct van KV Mechelen werd onder Tedesco al regelmatig opgeroepen en haalde zelfs de EK-selectie. Maar bij VfL Wolfsburg kende hij een ietwat lastige seizoensstart. Pas afgelopen weekende startte hij een eerste keer in de basis. Aanvankelijk zou Vranckx dan ook aantreden met de nationale beloften. Maar nu wordt hij dus alsnog naar de grote jongens overgeheveld.

Vranckx is een geschikte vervanger voor Onana ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

27
27
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

66
66
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

31
31
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

54
54
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

342
342
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

278
278
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

192
192
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

203
203
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

356
356
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

614
614
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

393
393
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

340
340
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

427
427
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

658
658
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

151
151
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

146
146
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

58
58
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

56
56
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

75
75
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

117
117
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

250
250

Meer sportnieuws