Delorge geeft oorzaak voor zure uitschuiver AA Gent

door
Delorge geeft oorzaak voor zure uitschuiver AA Gent

AA Gent heeft een vrij tegenvallende week achter de rug. Enkele dagen na de logische nederlaag op het veld van Chelsea FC, liepen de Buffalo's ook in eigen land averij op. Zo bleven de Oost-Vlamingen zondag op een 1-1-gelijkspel steken tegen STVV.

De ploeg van coach Wouter Vrancken was bezig aan een goede reeks in de eigen competitie. Na een knappe 9 op 12 tegen KV Mechelen, Club Brugge, Cercle Brugge en OH Leuven, waren de Buffalo's weer opgeklommen naar de bovenste regionen van het klassement.

Bovendien was de Europese nederlaag op Chelsea op voorhand al ingecalculeerd. Gent mocht zelfs tevreden zijn dat het twee keer kon scoren op Stamford Bridge. De Oost-Vlamingen trokken zondag dan ook met het nodige vertrouwen richting de Haspengouw.

LEES OOK: ‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Fysiek afgetroefd

Maar tegen een gretig STVV bleken de Buffalo's op hun limieten te botsen. Felice Mazzu, die in Sint-Truiden nog steeds pronkt met een ongeslagen rapport, had zijn pionnetjes opnieuw netjes geschikt. Het was echter vooral op fysiek vlak dat de bezoekers de duimen moesten leggen.

Ook Mathias Delorge gaf achteraf toe dat de vermoeidheid zijn tol eiste. "Ik had het gevoel dat er erg veel moest gelopen worden – het spel ging constant op en af. Totaal geen gesloten wedstrijd, dat was erg vermoeiend", reageerde de middenvelder op de clubwebsite.

Te veel onzuiverheden

Dat Gent wat vermoeid oogde is niet onlogisch gezien het bijzonder drukke programma. Al kropen er ook te veel slordigheden in het spel. "Het was niet gemakkelijk om tegen hen te voetballen, met hun hoge druk en het gegeven dat ze alles goed vastzetten. In het begin lukte dat bij ons ook, maar gaandeweg sloop er te veel onzuiverheid in ons spel", gaf Delorge toe.

Is de kern van Gent breed genoeg om op drie fronten te strijden?

Meest recent

‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

4
4
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

40
40
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

131
131
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

95
95
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

204
204
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

169
169
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

71
71
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

68
68
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

318
318
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

194
194
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

247
247
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

540
540
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

210
210
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

419
419
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

526
526
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

589
589
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

612
612
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

216
216
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

345
345
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

284
284
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

388
388
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

390
390
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

581
581
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

288
288
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

375
375

Meer sportnieuws