Titeldroom? Meesterlijk Antwerp ruikt aan koppositie

door
Titeldroom? Meesterlijk Antwerp ruikt aan koppositie

Tot wat is dit Antwerp in staat? The Great Old verkeert de laatste weken in een prima vorm en nam deze namiddag ook eenvoudig de maat van een matig Cercle Brugge. De Roeck en co naderen tot op amper drie punten van leider Racing Genk, een nieuwe titeldroom op de Bosuil?

Zowel Antwerp als Cercle Brugge hadden een prima week achter de rug. The Great Old veegde vorig weekend de vloer aan met rivaal Beerschot, de Vereniging gaf Europees een ferm pak slaag aan St. Gallen, goed voor de voorlopige leidersplaats in de Conference League. Beide ploegen hoopten om die positieve reeks vandaag voort te zetten op de Bosuil. 

LEES OOK: De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Vereniging in paar minuten KO

De Vereniging nam een goede start op de Bosuil maar blunderde iets voorbij het kwartier gruwelijk. Een te korte terugspeelbal van Nunes werd door Kerk onderschept en die trapte via de binnenkant van de paal de 1-0 tegen de touwen. Cercle liet zich nadien wel heel gewillig naar de slachtbank leiden. Een paar minuten later zette Janssen goed zijn lichaam, ook de assist op Chery was prima en de Nederlander zorgde halfweg de eerste helft al voor de 2-0.

De bezoekers kregen nadien zeker ook de nodige kansen. De beste werd door Denkey op slag van rust nog gemist, van dichtbij kon de spits zijn poging niet kadreren. Halfweg leek Antwerp heel goede zaken te doen in het klassement.

Volwassen Great Old ruikt aan leidersplaats

Muslic haalde tijdens de rust Nunes naar de kant, Diakité kwam in zijn plek. Het eerste kwartier na rust overleefde The Great Old alvast gemakkelijk, enkel een flauwe poging van Minda was het vermelden waard. Aan de overzijde was ook een wild schot van Janssen niet gekadreerd.

Vincent Janssen speelde niet slecht vandaag maar qua afwerking was het ondermaats bij de Nederlander. Op twintig minuten van het einde had hij de 3-0 aan de voet maar van dichtbij miste hij zijn schot volledig. Ook Cercle stak even later nog eens de neus aan het venster via Augusto, in de draai dwong hij doelman Lammens tot een prima parade.

In het slot van de wedstrijd zette Rood-Wit nog helemaal de kers op de taart. Janssen behield het overzicht, speelde Ondrejka aan en die krulde heerlijk de 3-0 in doel. Plots mogen ze in Deurne-Noord dromen van de leidersplaats, voor Cercle lijkt het een lang seizoen te worden onderin.

Scoreverloop:

1-0 (19') Kerk, 2-0 (23') Chery, 3-0 (83') Ondrejka

Denkt u dat Antwerp echt kan meedoen voor de titel?

Meest recent

Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

2
2
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

17
17
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

133
133
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

55
55
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

235
235
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

105
105
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

190
190
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

332
332
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

158
158
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

290
290
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

123
123
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

355
355
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

677
677
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

105
105
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

104
104
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

223
223
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

755
755
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

98
98
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

297
297
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

101
101
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

169
169
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

931
931
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

125
125
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

274
274

Meer sportnieuws