Tedesco verliest gezag: "Sterren hebben het voor het zeggen"

door
Tedesco verliest gezag:

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen in aanloop naar de Nations League-duels tegen Frankrijk en Italië. Dat zullen ze echter doen zonder Kevin De Bruyne én Romelu Lukaku. Bondscoach Domenico Tedesco ging in op hun verzoek om deze interland-break over te slaan.

De Bruyne en Lukaku, niet toevallig kapitein en vice-kapitein, blijven de absolute sterren bij de Duivels. Zij gelden bovendien als twee van de meer ervaren krachten die momenteel nog beschikbaar zijn. Bovendien hebben ze zich inmiddels allebei geëngageerd om door te gaan tot en met minstens het WK van 2026.

Desondanks zullen ze er in de huidige interland-break niet bij zijn. In het geval van De Bruyne is dat niet abnormaal. Door een blessure moest hij ook de voorbije matchen bij Manchester City. Maar de spelmaker gaf inmiddels ook al forfait voor de interlands van november. Hij wil zijn lichaam rust gunnen in het lange en drukke seizoen.

LEES OOK: Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

Vrijheid voor sterren

Lukaku miste dan weer de vorige interland-periode omdat hij toen maandenlang niet had gespeeld wegens een aanslepende transfersoap. Maar inmiddels is de spits weer fit. Afgelopen vrijdag nog was hij de grote uitblinker bij SCC Napoli. Desondanks gaf hij toch forfait voor de komende twee interlands.

Beide sterren kregen wel de toestemming van Tedesco. Opvallend, aanvankelijk wou de bondscoach dergelijke privileges niet geven. "Dé vaststelling is dat Tedesco zijn sterren de vrijheid heeft gegeven. Zij hebben het voor het zeggen. Zoals zijn voorganger destijds regelmatig carte blanche gaf aan Thibaut Courtois als België naar één of ander derderangsland moest", stelt men bij Het Laatste Nieuws.

Enorme switch

Ook analist Peter Vandenbempt ziet een ommekeer bij Tedesco, die het aanvankelijk nog belangrijk vond dat iedereen gelijk voor de wet wordt behandeld. "Het is toch ook een enorme switch die de bondscoach heeft gemaakt. Met deze afzeggingen en gesprekken zijn we dan toch ver van huis. Door een mislukt EK en zijn positie die een beetje onder druk staat, heeft hij blijkbaar minder gewicht en autoriteit om te vragen aan Lukaku om mee te komen trainen en wedstrijdritme op te doen. Dat zijn toch vege tekens", aldus Vandenbempt bij Sporza.

Begrijpt u dat de belangrijkste spelers zo'n privileges krijgen?

Meest recent

Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

53
53
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

66
66
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

49
49
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

126
126
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

168
168
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

87
87
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

385
385
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

207
207
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

381
381
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

342
342
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

352
352
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

71
71
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

59
59
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

90
90
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

220
220
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

84
84
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

336
336
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

206
206
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

93
93
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

164
164
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

220
220
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

80
80
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

463
463

Meer sportnieuws