Tedesco verliest gezag: "Sterren hebben het voor het zeggen"

480 stemmen
Tedesco verliest gezag:

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen in aanloop naar de Nations League-duels tegen Frankrijk en Italië. Dat zullen ze echter doen zonder Kevin De Bruyne én Romelu Lukaku. Bondscoach Domenico Tedesco ging in op hun verzoek om deze interland-break over te slaan.

De Bruyne en Lukaku, niet toevallig kapitein en vice-kapitein, blijven de absolute sterren bij de Duivels. Zij gelden bovendien als twee van de meer ervaren krachten die momenteel nog beschikbaar zijn. Bovendien hebben ze zich inmiddels allebei geëngageerd om door te gaan tot en met minstens het WK van 2026.

Desondanks zullen ze er in de huidige interland-break niet bij zijn. In het geval van De Bruyne is dat niet abnormaal. Door een blessure moest hij ook de voorbije matchen bij Manchester City. Maar de spelmaker gaf inmiddels ook al forfait voor de interlands van november. Hij wil zijn lichaam rust gunnen in het lange en drukke seizoen.

LEES OOK: Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Vrijheid voor sterren

Lukaku miste dan weer de vorige interland-periode omdat hij toen maandenlang niet had gespeeld wegens een aanslepende transfersoap. Maar inmiddels is de spits weer fit. Afgelopen vrijdag nog was hij de grote uitblinker bij SCC Napoli. Desondanks gaf hij toch forfait voor de komende twee interlands.

Beide sterren kregen wel de toestemming van Tedesco. Opvallend, aanvankelijk wou de bondscoach dergelijke privileges niet geven. "Dé vaststelling is dat Tedesco zijn sterren de vrijheid heeft gegeven. Zij hebben het voor het zeggen. Zoals zijn voorganger destijds regelmatig carte blanche gaf aan Thibaut Courtois als België naar één of ander derderangsland moest", stelt men bij Het Laatste Nieuws.

Enorme switch

Ook analist Peter Vandenbempt ziet een ommekeer bij Tedesco, die het aanvankelijk nog belangrijk vond dat iedereen gelijk voor de wet wordt behandeld. "Het is toch ook een enorme switch die de bondscoach heeft gemaakt. Met deze afzeggingen en gesprekken zijn we dan toch ver van huis. Door een mislukt EK en zijn positie die een beetje onder druk staat, heeft hij blijkbaar minder gewicht en autoriteit om te vragen aan Lukaku om mee te komen trainen en wedstrijdritme op te doen. Dat zijn toch vege tekens", aldus Vandenbempt bij Sporza.

Begrijpt u dat de belangrijkste spelers zo'n privileges krijgen?

Meest recent

Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

17
17
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

152
152
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

145
145
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

55
55
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

346
346
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

166
166
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

75
75
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

411
411
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

178
178
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

169
169
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

58
58
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

728
728
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

463
463
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

223
223
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

271
271
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

84
84
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

34
34
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

90
90
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

136
136
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

494
494
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

158
158
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

410
410
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

542
542
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

48
48

Meer sportnieuws