Tedesco verliest gezag: "Sterren hebben het voor het zeggen"

door
Tedesco verliest gezag:

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen in aanloop naar de Nations League-duels tegen Frankrijk en Italië. Dat zullen ze echter doen zonder Kevin De Bruyne én Romelu Lukaku. Bondscoach Domenico Tedesco ging in op hun verzoek om deze interland-break over te slaan.

De Bruyne en Lukaku, niet toevallig kapitein en vice-kapitein, blijven de absolute sterren bij de Duivels. Zij gelden bovendien als twee van de meer ervaren krachten die momenteel nog beschikbaar zijn. Bovendien hebben ze zich inmiddels allebei geëngageerd om door te gaan tot en met minstens het WK van 2026.

Desondanks zullen ze er in de huidige interland-break niet bij zijn. In het geval van De Bruyne is dat niet abnormaal. Door een blessure moest hij ook de voorbije matchen bij Manchester City. Maar de spelmaker gaf inmiddels ook al forfait voor de interlands van november. Hij wil zijn lichaam rust gunnen in het lange en drukke seizoen.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Vrijheid voor sterren

Lukaku miste dan weer de vorige interland-periode omdat hij toen maandenlang niet had gespeeld wegens een aanslepende transfersoap. Maar inmiddels is de spits weer fit. Afgelopen vrijdag nog was hij de grote uitblinker bij SCC Napoli. Desondanks gaf hij toch forfait voor de komende twee interlands.

Beide sterren kregen wel de toestemming van Tedesco. Opvallend, aanvankelijk wou de bondscoach dergelijke privileges niet geven. "Dé vaststelling is dat Tedesco zijn sterren de vrijheid heeft gegeven. Zij hebben het voor het zeggen. Zoals zijn voorganger destijds regelmatig carte blanche gaf aan Thibaut Courtois als België naar één of ander derderangsland moest", stelt men bij Het Laatste Nieuws.

Enorme switch

Ook analist Peter Vandenbempt ziet een ommekeer bij Tedesco, die het aanvankelijk nog belangrijk vond dat iedereen gelijk voor de wet wordt behandeld. "Het is toch ook een enorme switch die de bondscoach heeft gemaakt. Met deze afzeggingen en gesprekken zijn we dan toch ver van huis. Door een mislukt EK en zijn positie die een beetje onder druk staat, heeft hij blijkbaar minder gewicht en autoriteit om te vragen aan Lukaku om mee te komen trainen en wedstrijdritme op te doen. Dat zijn toch vege tekens", aldus Vandenbempt bij Sporza.

Begrijpt u dat de belangrijkste spelers zo'n privileges krijgen?

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

230
230
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

103
103
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

14
14
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

192
192
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

17
17
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

116
116
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

169
169
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

18
18
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

44
44
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

20
20
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

364
364
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

159
159
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

189
189
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

229
229
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

113
113
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

99
99
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

366
366
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

495
495
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

291
291
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

77
77

Meer sportnieuws