Zondebok in Anderlecht-Standard: "Wisselen aan de rust!"

door
Zondebok in Anderlecht-Standard:

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag opnieuw een fraaie klassieker op het programma. Zo kreeg RSC Anderlecht het bezoek van grote rivaal Standard. En in de eerste helft kon de thuisploeg de wedstrijd volledig naar zich toe trekken.

Paars-Wit had in aanloop naar de zogenaamde 'Clasico' nog een flinke portie vertrouwen getankt. Anderlecht won afgelopen donderdag immers zijn Europese verplaatsing op het veld van Real Sociedad en staat in de Europa League te pronken met een fraaie zes op zes.

LEES OOK: Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

Efficiënt Anderlecht

Standard trok dus als outsider naar het Lotto Park, een rol die de Rouches doorgaans wel goed ligt. In het veldspel hielden beide ploegen mekaar ook redelijk goed in evenwicht. Er vielen kansen aan beide zijden, ook al lag het tempo opvallend laag voor zo'n geladen wedstrijd.

Desondanks kon RSCA de partij voor rust naar zich toe te trekken. De meermaals verguisde Jan-Carlo Simic zorgde immers al snel voor de openingstreffer. En halfweg de eerste periode wist Kasper Dolberg de paars-witte voorsprong te verdubbelen nadat hij zichzelf vrij speelde met een puike dribbel.

Blunderende Epolo

Bij beide thuisdoelpunten ging Mathieu Epolo echter niet vrijuit. De jonge doelman van Standard is nochtans bezig aan een sterk seizoen, maar beleefde in het Lotto Park een ware off-day. Vooral bij de tweede treffer van Dolberg had het sluitstuk veel beter moeten reageren. Op het sociale medium 'X' is de kritiek aan zijn adres dan ook scherp. Heel wat volgers vragen zich ook af waarom Arnaud Bodart nog steeds op de bank zit te verkommeren.

Bodart verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

23
23
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

47
47
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

105
105
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

0
0
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

116
116
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

90
90
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

193
193
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

76
76
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

309
309
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

253
253
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

241
241
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

50
50
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

141
141
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

82
82
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

379
379
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

330
330
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

170
170
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

75
75
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

254
254
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

195
195
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

510
510
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

94
94
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

71
71
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

79
79
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

339
339

Meer sportnieuws