Zondebok in Anderlecht-Standard: "Wisselen aan de rust!"

door
Zondebok in Anderlecht-Standard:

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag opnieuw een fraaie klassieker op het programma. Zo kreeg RSC Anderlecht het bezoek van grote rivaal Standard. En in de eerste helft kon de thuisploeg de wedstrijd volledig naar zich toe trekken.

Paars-Wit had in aanloop naar de zogenaamde 'Clasico' nog een flinke portie vertrouwen getankt. Anderlecht won afgelopen donderdag immers zijn Europese verplaatsing op het veld van Real Sociedad en staat in de Europa League te pronken met een fraaie zes op zes.

LEES OOK: Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Efficiënt Anderlecht

Standard trok dus als outsider naar het Lotto Park, een rol die de Rouches doorgaans wel goed ligt. In het veldspel hielden beide ploegen mekaar ook redelijk goed in evenwicht. Er vielen kansen aan beide zijden, ook al lag het tempo opvallend laag voor zo'n geladen wedstrijd.

Desondanks kon RSCA de partij voor rust naar zich toe te trekken. De meermaals verguisde Jan-Carlo Simic zorgde immers al snel voor de openingstreffer. En halfweg de eerste periode wist Kasper Dolberg de paars-witte voorsprong te verdubbelen nadat hij zichzelf vrij speelde met een puike dribbel.

Blunderende Epolo

Bij beide thuisdoelpunten ging Mathieu Epolo echter niet vrijuit. De jonge doelman van Standard is nochtans bezig aan een sterk seizoen, maar beleefde in het Lotto Park een ware off-day. Vooral bij de tweede treffer van Dolberg had het sluitstuk veel beter moeten reageren. Op het sociale medium 'X' is de kritiek aan zijn adres dan ook scherp. Heel wat volgers vragen zich ook af waarom Arnaud Bodart nog steeds op de bank zit te verkommeren.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?
72

Bodart verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

6
6
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

6
6
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

25
25
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

106
106
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

146
146
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

78
78
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

37
37
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

81
81
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

72
72
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

374
374
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

120
120
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

220
220
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

50
50
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

65
65
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

356
356
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

91
91
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

360
360
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

238
238
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

218
218
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

269
269
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

79
79
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

550
550
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

784
784
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

237
237

Meer sportnieuws