Zondebok in Anderlecht-Standard: "Wisselen aan de rust!"

297 stemmen
Zondebok in Anderlecht-Standard:

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag opnieuw een fraaie klassieker op het programma. Zo kreeg RSC Anderlecht het bezoek van grote rivaal Standard. En in de eerste helft kon de thuisploeg de wedstrijd volledig naar zich toe trekken.

Paars-Wit had in aanloop naar de zogenaamde 'Clasico' nog een flinke portie vertrouwen getankt. Anderlecht won afgelopen donderdag immers zijn Europese verplaatsing op het veld van Real Sociedad en staat in de Europa League te pronken met een fraaie zes op zes.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Efficiënt Anderlecht

Standard trok dus als outsider naar het Lotto Park, een rol die de Rouches doorgaans wel goed ligt. In het veldspel hielden beide ploegen mekaar ook redelijk goed in evenwicht. Er vielen kansen aan beide zijden, ook al lag het tempo opvallend laag voor zo'n geladen wedstrijd.

Desondanks kon RSCA de partij voor rust naar zich toe te trekken. De meermaals verguisde Jan-Carlo Simic zorgde immers al snel voor de openingstreffer. En halfweg de eerste periode wist Kasper Dolberg de paars-witte voorsprong te verdubbelen nadat hij zichzelf vrij speelde met een puike dribbel.

Blunderende Epolo

Bij beide thuisdoelpunten ging Mathieu Epolo echter niet vrijuit. De jonge doelman van Standard is nochtans bezig aan een sterk seizoen, maar beleefde in het Lotto Park een ware off-day. Vooral bij de tweede treffer van Dolberg had het sluitstuk veel beter moeten reageren. Op het sociale medium 'X' is de kritiek aan zijn adres dan ook scherp. Heel wat volgers vragen zich ook af waarom Arnaud Bodart nog steeds op de bank zit te verkommeren.

Bodart verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

219
219
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

60
60
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

193
193
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

106
106
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

196
196
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

153
153
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

949
949
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

71
71
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

391
391
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

212
212
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

610
610
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

693
693
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

80
80
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

153
153
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

778
778
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

94
94
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

70
70
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

66
66
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

42
42
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

168
168
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

124
124
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

116
116
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

100
100
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

148
148

Meer sportnieuws