Zondebok in Anderlecht-Standard: "Wisselen aan de rust!"

297 stemmen
Zondebok in Anderlecht-Standard:

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag opnieuw een fraaie klassieker op het programma. Zo kreeg RSC Anderlecht het bezoek van grote rivaal Standard. En in de eerste helft kon de thuisploeg de wedstrijd volledig naar zich toe trekken.

Paars-Wit had in aanloop naar de zogenaamde 'Clasico' nog een flinke portie vertrouwen getankt. Anderlecht won afgelopen donderdag immers zijn Europese verplaatsing op het veld van Real Sociedad en staat in de Europa League te pronken met een fraaie zes op zes.

LEES OOK: Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Efficiënt Anderlecht

Standard trok dus als outsider naar het Lotto Park, een rol die de Rouches doorgaans wel goed ligt. In het veldspel hielden beide ploegen mekaar ook redelijk goed in evenwicht. Er vielen kansen aan beide zijden, ook al lag het tempo opvallend laag voor zo'n geladen wedstrijd.

Desondanks kon RSCA de partij voor rust naar zich toe te trekken. De meermaals verguisde Jan-Carlo Simic zorgde immers al snel voor de openingstreffer. En halfweg de eerste periode wist Kasper Dolberg de paars-witte voorsprong te verdubbelen nadat hij zichzelf vrij speelde met een puike dribbel.

Blunderende Epolo

Bij beide thuisdoelpunten ging Mathieu Epolo echter niet vrijuit. De jonge doelman van Standard is nochtans bezig aan een sterk seizoen, maar beleefde in het Lotto Park een ware off-day. Vooral bij de tweede treffer van Dolberg had het sluitstuk veel beter moeten reageren. Op het sociale medium 'X' is de kritiek aan zijn adres dan ook scherp. Heel wat volgers vragen zich ook af waarom Arnaud Bodart nog steeds op de bank zit te verkommeren.

🚀

Bodart verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

17
17
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

50
50
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

35
35
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

153
153
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

97
97
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

184
184
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

130
130
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

104
104
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

785
785
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1066
1066
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

532
532
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

167
167
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

634
634
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

164
164
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

154
154
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

357
357
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

796
796
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

518
518

Meer sportnieuws