Exit De Bruyne bij Duivels? Boskamp kiest schokkende nieuwe kapitein

door
Exit De Bruyne bij Duivels? Boskamp kiest schokkende nieuwe kapitein

De Rode Duivels moeten het zonder aanvoerder Kevin De Bruyne en topscorer Romelu Lukaku doen tegen Italië en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco moet ook nog de knoop over de aanvoerderskwestie doorhakken.

Dat kan soms gevoelig liggen, dat heeft het verleden al bewezen met Thibaut Courtois. De doelman van Real Madrid ging in de clinch met Tedesco over de aanvoerdersband. Nu is De Bruyne de kapitein, maar voor hoe lang nog?

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Opvolger De Bruyne 

De Bruyne maakte zijn ploegmakkers volledig af na de Nations League-nederlaag tegen Frankrijk. Er zit duidelijk ruis op de relatie tussen KDB en de Rode Duivels. Naast deze interlandperiode heeft de middenvelder van Manchester City ook al afgezegd voor de interlands van november tegen Italië en Israël.

Johan Boskamp sprak met Het Belang van Limburg en denkt dat Leandro Trossard de rol van De Bruyne eindelijk kan overnemen. "Toch niet meer dan normaal, joh. Heb je hem bezig gezien tegen Leicester en PSG? Uitstekend was ie. Een speler met zijn kwaliteiten moet er gewoon altijd bij zijn. Dat hij dat nu maar eens laat zien aan Tedesco. Hij kan de rol van De Bruyne overnemen.”

Nieuwe aanvoerder

Boskamp vindt dat Trossard zelfs de nieuwe kapitein mag zijn de komende interlands. "Waarom zou Tedesco hem geen aanvoerder mogen maken? Hij heeft de leeftijd, hij heeft de ervaring én hij is een dragende speler bij één van de absolute topclubs in de beste competitie ter wereld.”

Volgens de Nederlandse analist is er geen enkele speler in de huidige selectie die meer ervaring heeft op topniveau dan de ex-KRC Genk-speler. “Ik zie niemand met meer adelbrieven in deze selectie. Geef hem die band en bekijk eens hoe hij ermee omgaat. Dat lijkt me het experiment wel waard."

Moet Trossard de nieuwe aanvoerder worden?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

64
64
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

37
37
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

19
19
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

62
62
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

35
35
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

207
207
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

28
28
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

45
45
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

158
158
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

55
55
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

395
395
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

226
226
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

81
81
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

105
105
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

334
334
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

69
69
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

171
171
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

225
225
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

205
205
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

927
927
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

179
179
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws