Exit De Bruyne bij Duivels? Boskamp kiest schokkende nieuwe kapitein

808 stemmen
Exit De Bruyne bij Duivels? Boskamp kiest schokkende nieuwe kapitein

De Rode Duivels moeten het zonder aanvoerder Kevin De Bruyne en topscorer Romelu Lukaku doen tegen Italië en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco moet ook nog de knoop over de aanvoerderskwestie doorhakken.

Dat kan soms gevoelig liggen, dat heeft het verleden al bewezen met Thibaut Courtois. De doelman van Real Madrid ging in de clinch met Tedesco over de aanvoerdersband. Nu is De Bruyne de kapitein, maar voor hoe lang nog?

LEES OOK: Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

Opvolger De Bruyne 

De Bruyne maakte zijn ploegmakkers volledig af na de Nations League-nederlaag tegen Frankrijk. Er zit duidelijk ruis op de relatie tussen KDB en de Rode Duivels. Naast deze interlandperiode heeft de middenvelder van Manchester City ook al afgezegd voor de interlands van november tegen Italië en Israël.

Johan Boskamp sprak met Het Belang van Limburg en denkt dat Leandro Trossard de rol van De Bruyne eindelijk kan overnemen. "Toch niet meer dan normaal, joh. Heb je hem bezig gezien tegen Leicester en PSG? Uitstekend was ie. Een speler met zijn kwaliteiten moet er gewoon altijd bij zijn. Dat hij dat nu maar eens laat zien aan Tedesco. Hij kan de rol van De Bruyne overnemen.”

Nieuwe aanvoerder

Boskamp vindt dat Trossard zelfs de nieuwe kapitein mag zijn de komende interlands. "Waarom zou Tedesco hem geen aanvoerder mogen maken? Hij heeft de leeftijd, hij heeft de ervaring én hij is een dragende speler bij één van de absolute topclubs in de beste competitie ter wereld.”

Volgens de Nederlandse analist is er geen enkele speler in de huidige selectie die meer ervaring heeft op topniveau dan de ex-KRC Genk-speler. “Ik zie niemand met meer adelbrieven in deze selectie. Geef hem die band en bekijk eens hoe hij ermee omgaat. Dat lijkt me het experiment wel waard."

Moet Trossard de nieuwe aanvoerder worden?

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

6
6
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

64
64
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

424
424
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

70
70
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

68
68
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

31
31
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

88
88
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

113
113
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

110
110
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

806
806
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

373
373
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

116
116
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

843
843
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

404
404
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

475
475
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

459
459
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

517
517
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

265
265
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

267
267
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

703
703
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws