Exit De Bruyne bij Duivels? Boskamp kiest schokkende nieuwe kapitein

door
Exit De Bruyne bij Duivels? Boskamp kiest schokkende nieuwe kapitein

De Rode Duivels moeten het zonder aanvoerder Kevin De Bruyne en topscorer Romelu Lukaku doen tegen Italië en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco moet ook nog de knoop over de aanvoerderskwestie doorhakken.

Dat kan soms gevoelig liggen, dat heeft het verleden al bewezen met Thibaut Courtois. De doelman van Real Madrid ging in de clinch met Tedesco over de aanvoerdersband. Nu is De Bruyne de kapitein, maar voor hoe lang nog?

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Opvolger De Bruyne 

De Bruyne maakte zijn ploegmakkers volledig af na de Nations League-nederlaag tegen Frankrijk. Er zit duidelijk ruis op de relatie tussen KDB en de Rode Duivels. Naast deze interlandperiode heeft de middenvelder van Manchester City ook al afgezegd voor de interlands van november tegen Italië en Israël.

Johan Boskamp sprak met Het Belang van Limburg en denkt dat Leandro Trossard de rol van De Bruyne eindelijk kan overnemen. "Toch niet meer dan normaal, joh. Heb je hem bezig gezien tegen Leicester en PSG? Uitstekend was ie. Een speler met zijn kwaliteiten moet er gewoon altijd bij zijn. Dat hij dat nu maar eens laat zien aan Tedesco. Hij kan de rol van De Bruyne overnemen.”

Nieuwe aanvoerder

Boskamp vindt dat Trossard zelfs de nieuwe kapitein mag zijn de komende interlands. "Waarom zou Tedesco hem geen aanvoerder mogen maken? Hij heeft de leeftijd, hij heeft de ervaring én hij is een dragende speler bij één van de absolute topclubs in de beste competitie ter wereld.”

Volgens de Nederlandse analist is er geen enkele speler in de huidige selectie die meer ervaring heeft op topniveau dan de ex-KRC Genk-speler. “Ik zie niemand met meer adelbrieven in deze selectie. Geef hem die band en bekijk eens hoe hij ermee omgaat. Dat lijkt me het experiment wel waard."

Moet Trossard de nieuwe aanvoerder worden?

Meest recent

Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

13
13
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

23
23
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

56
56
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

81
81
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

153
153
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

61
61
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

138
138
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

468
468
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

245
245
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

305
305
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

278
278
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

106
106
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

736
736
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

366
366
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

420
420
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

354
354
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

243
243
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

433
433
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

402
402
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

134
134
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

527
527
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

238
238
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

118
118
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

452
452

Meer sportnieuws