Club Brugge zoekende: wie staat op tegen Union SG?

door
Club Brugge zoekende: wie staat op tegen Union SG?

Bijna drie maanden geleden maakten we bij de transfer van Gustaf Nilsson naar Club Brugge al snel melding van het feit dat Blauw-Zwart in de aanval mogelijk nog beter af zou zijn met Igor Thiago. De ex-spits van Union SG is nu al dé grote kracht in het aanvallende compartiment van de landskampioen. Maar hij ontbreekt vandaag. Wie staat er nu echt op om hem te vervangen?

LEES OOK: KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Thiago wordt niet gemist bij Club Brugge

Club Brugge verkocht Thiago voor 33 miljoen euro aan Brentford. De Braziliaan kende een goed seizoen, maar het was wél een feit dat hij in de topmatchen niet echt geweldig veel indruk maakte. De spits scoorde heel weinig tegen de top zes. De Play-Offs waren matig met amper 2 goals en 1 assist in 8 duels, in de reguliere competitie scoorde hij tegen de top zes van vorig jaar 1 keer en deelde hij 1 assist uit in 8 duels. De totale balans tegen de top zes: 3 goals en 2 assists in 16 matchen. Dat is te weinig voor een spits van een topclub.

Nilsson deed het vorig jaar een stuk beter in die grote matchen. Vorig jaar wist de Zweed tegen Club Brugge, Anderlecht, KRC Genk, Cercle Brugge en Royal Antwerp FC 9 keer te scoren en 1 assist uit te delen in 19 duels. Mooie cijfers in topduels. Ook dit jaar trekt hij die lijn door. Club Brugge speelde tegen KRC Genk, Royal Antwerp FC en AA Gent, ploegen die nu in de top zes staan. Daarin was de Zweed goed voor 2 goals en 1 assist. In dat opzicht is hij dus een speler die bijzonder belangrijk is voor Club.

Wie vervangt Nilsson tegen Union SG?

Nilsson is uiteraard een stuk ouder dan Thiago, die nog een grote progressiemarge heeft. Club koos met Nilsson voor direct rendement en iemand die constanter presteert en minder wisselvallige periodes kent. Met 3 goals en 4 assists in 11 matchen zijn de cijfers van Nilsson degelijk. De Zweed zal geen 25 goals scoren, maar wel richting 15-17.

Nilsson is momenteel van onschatbare waarde voor Club, zeker in topduels. Het is dan ook geen toeval dat Nicky Hayen geen risico met hem nam tegen Sturm Graz. De Zweedse international is immers té belangrijk om heel lang te missen, zeker aangezien er geen tweede profiel zoals hem in de kern aanwezig is. 

Tegen Union SG zal Hayen het echter zonder zijn spits moeten doen. Ferran Jutgla stelde teleur tegen Sturm Graz, maar was vorig jaar in de play-offs wel nog belangrijk met 1 goal en 5 assists. Hij is echter een heel ander profiel en de echt grote doorbraak kwam er nog niet in Brugge. Hij is ook minder een kapstok voor zijn ploeg en hij zou het best renderen met een spits als... Nilsson naast zich. 

Romeo Vermant krijgt ook zijn speelminuten van Hayen, maar de Belgische spits is voorlopig ook nog niet echt overtuigend geweest. Achter Nilsson gaapt dus toch wel een leegte. Het maakt dat de aanvaller zich op enkele maanden tijd al onmisbaar heeft gemaakt in het Jan Breydelstadion. Chapeau.

CR

Wie moet vandaag starten?

Meest recent

Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

3
3
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

45
45
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

78
78
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

39
39
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

279
279
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

135
135
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

52
52
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

157
157
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

36
36
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

285
285
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

247
247
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

32
32
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

316
316
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

214
214
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

274
274
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

215
215
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

238
238
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

995
995
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

191
191
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

806
806
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

560
560
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

531
531
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

276
276
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

346
346
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

724
724

Meer sportnieuws