Mea culpa na nederlaag Genk: "Neem het mezelf kwalijk"

door
Mea culpa na nederlaag Genk:

KRC Genk heeft na zeven overwinningen op rij weer kennis gemaakt met de nederlaag. De leider liet zich verrassen door KV Kortrijk, dat een vroege achterstand nog omkeerde met twee doelpunten op drie minuten tijd. Daarna kon Genk niet meer terugslaan.

Nochtans had het daarvoor wel de kansen, maar afwerken lukte niet. Kortrijk-doelman Gunnarsson kende een begenadigde dag, maar Genk moet ook in eigen boezem kijken. Vooral topschutter Tolu Arokodare faalde in de afwerking en miste maar liefst vier grote kansen.

LEES OOK: Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

Tolu laat de kansen liggen

"We waren hier ongelukkig. We hadden onze kansen. Ik had mijn kansen. Ik heb ze niet omgezet", stak de Nigeriaan bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Als wij - en zéker ikzelf - een beetje klinischer waren geweest, dan hadden we hier nooit verloren. Ik moet streng zijn voor mezelf."

Nochtans vindt Tolu dit seizoen wel vlotjes de weg naar de netten. Hij zit al aan zes doelpunten in de Jupiler Pro League, maar desondanks vindt hij dat hij toch beter moet doen.

Tolu steekt hand in eigen boezem

" Het team rekent op mij om te scoren en ik had hier echt beter moeten doen. Ik sta nu al twee matchen droog. Het is de tweede match dat ik het laat liggen en we daardoor punten morsen. Ik blijf wel in de positie dat ik kansen krijg, ja. Maar ik moet ze ook afmaken. Ik neem dit mezelf kwalijk. Ik ga hiermee aan de slag ga werken aan mijn afwerking", was hij hard.

Het vertrouwen van Genk krijgt daardoor bij het ingaan van de interlandbreak wel een deukje, al is er zeker geen man overboord. Het blijft immers sowieso leider in de Jupiler Pro League, al kunnen eerste achtervolgers Antwerp en AA Gent straks naderen tot op drie punten.

Had hij moeten scoren?

Meest recent

Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

12
12
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

37
37
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

36
36
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

90
90
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

109
109
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

66
66
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

89
89
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

63
63
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

59
59
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

163
163
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

152
152
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

201
201
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

343
343
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

102
102
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

225
225
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

506
506
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

269
269
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

167
167
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

400
400
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

94
94
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

295
295
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

872
872

Meer sportnieuws