Mea culpa na nederlaag Genk: "Neem het mezelf kwalijk"

door
Mea culpa na nederlaag Genk:

KRC Genk heeft na zeven overwinningen op rij weer kennis gemaakt met de nederlaag. De leider liet zich verrassen door KV Kortrijk, dat een vroege achterstand nog omkeerde met twee doelpunten op drie minuten tijd. Daarna kon Genk niet meer terugslaan.

Nochtans had het daarvoor wel de kansen, maar afwerken lukte niet. Kortrijk-doelman Gunnarsson kende een begenadigde dag, maar Genk moet ook in eigen boezem kijken. Vooral topschutter Tolu Arokodare faalde in de afwerking en miste maar liefst vier grote kansen.

LEES OOK: Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Tolu laat de kansen liggen

"We waren hier ongelukkig. We hadden onze kansen. Ik had mijn kansen. Ik heb ze niet omgezet", stak de Nigeriaan bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Als wij - en zéker ikzelf - een beetje klinischer waren geweest, dan hadden we hier nooit verloren. Ik moet streng zijn voor mezelf."

Nochtans vindt Tolu dit seizoen wel vlotjes de weg naar de netten. Hij zit al aan zes doelpunten in de Jupiler Pro League, maar desondanks vindt hij dat hij toch beter moet doen.

Tolu steekt hand in eigen boezem

" Het team rekent op mij om te scoren en ik had hier echt beter moeten doen. Ik sta nu al twee matchen droog. Het is de tweede match dat ik het laat liggen en we daardoor punten morsen. Ik blijf wel in de positie dat ik kansen krijg, ja. Maar ik moet ze ook afmaken. Ik neem dit mezelf kwalijk. Ik ga hiermee aan de slag ga werken aan mijn afwerking", was hij hard.

Het vertrouwen van Genk krijgt daardoor bij het ingaan van de interlandbreak wel een deukje, al is er zeker geen man overboord. Het blijft immers sowieso leider in de Jupiler Pro League, al kunnen eerste achtervolgers Antwerp en AA Gent straks naderen tot op drie punten.

Had hij moeten scoren?

Meest recent

Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

39
39
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

74
74
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

107
107
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

38
38
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

133
133
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

379
379
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

34
34
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

256
256
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

428
428
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

257
257
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

56
56
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

51
51
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

79
79
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

129
129
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

50
50
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

202
202
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

471
471
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

110
110
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

151
151
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

221
221
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

146
146
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

273
273
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

175
175

Meer sportnieuws