Mea culpa na nederlaag Genk: "Neem het mezelf kwalijk"

door
Mea culpa na nederlaag Genk:

KRC Genk heeft na zeven overwinningen op rij weer kennis gemaakt met de nederlaag. De leider liet zich verrassen door KV Kortrijk, dat een vroege achterstand nog omkeerde met twee doelpunten op drie minuten tijd. Daarna kon Genk niet meer terugslaan.

Nochtans had het daarvoor wel de kansen, maar afwerken lukte niet. Kortrijk-doelman Gunnarsson kende een begenadigde dag, maar Genk moet ook in eigen boezem kijken. Vooral topschutter Tolu Arokodare faalde in de afwerking en miste maar liefst vier grote kansen.

LEES OOK: Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

Tolu laat de kansen liggen

"We waren hier ongelukkig. We hadden onze kansen. Ik had mijn kansen. Ik heb ze niet omgezet", stak de Nigeriaan bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Als wij - en zéker ikzelf - een beetje klinischer waren geweest, dan hadden we hier nooit verloren. Ik moet streng zijn voor mezelf."

Nochtans vindt Tolu dit seizoen wel vlotjes de weg naar de netten. Hij zit al aan zes doelpunten in de Jupiler Pro League, maar desondanks vindt hij dat hij toch beter moet doen.

Tolu steekt hand in eigen boezem

" Het team rekent op mij om te scoren en ik had hier echt beter moeten doen. Ik sta nu al twee matchen droog. Het is de tweede match dat ik het laat liggen en we daardoor punten morsen. Ik blijf wel in de positie dat ik kansen krijg, ja. Maar ik moet ze ook afmaken. Ik neem dit mezelf kwalijk. Ik ga hiermee aan de slag ga werken aan mijn afwerking", was hij hard.

Het vertrouwen van Genk krijgt daardoor bij het ingaan van de interlandbreak wel een deukje, al is er zeker geen man overboord. Het blijft immers sowieso leider in de Jupiler Pro League, al kunnen eerste achtervolgers Antwerp en AA Gent straks naderen tot op drie punten.

Had hij moeten scoren?

Meest recent

Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

22
22
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

146
146
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

27
27
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

413
413
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

52
52
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

124
124
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

807
807
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

78
78
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

31
31
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

56
56
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

548
548
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

392
392
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1187
1187
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

365
365
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

41
41
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

192
192
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

494
494
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

332
332
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

863
863
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

241
241
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

639
639
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

106
106
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

620
620
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

407
407
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

776
776

Meer sportnieuws