Mea culpa na nederlaag Genk: "Neem het mezelf kwalijk"

door
Mea culpa na nederlaag Genk:

KRC Genk heeft na zeven overwinningen op rij weer kennis gemaakt met de nederlaag. De leider liet zich verrassen door KV Kortrijk, dat een vroege achterstand nog omkeerde met twee doelpunten op drie minuten tijd. Daarna kon Genk niet meer terugslaan.

Nochtans had het daarvoor wel de kansen, maar afwerken lukte niet. Kortrijk-doelman Gunnarsson kende een begenadigde dag, maar Genk moet ook in eigen boezem kijken. Vooral topschutter Tolu Arokodare faalde in de afwerking en miste maar liefst vier grote kansen.

LEES OOK: Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Tolu laat de kansen liggen

"We waren hier ongelukkig. We hadden onze kansen. Ik had mijn kansen. Ik heb ze niet omgezet", stak de Nigeriaan bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Als wij - en zéker ikzelf - een beetje klinischer waren geweest, dan hadden we hier nooit verloren. Ik moet streng zijn voor mezelf."

Nochtans vindt Tolu dit seizoen wel vlotjes de weg naar de netten. Hij zit al aan zes doelpunten in de Jupiler Pro League, maar desondanks vindt hij dat hij toch beter moet doen.

Tolu steekt hand in eigen boezem

" Het team rekent op mij om te scoren en ik had hier echt beter moeten doen. Ik sta nu al twee matchen droog. Het is de tweede match dat ik het laat liggen en we daardoor punten morsen. Ik blijf wel in de positie dat ik kansen krijg, ja. Maar ik moet ze ook afmaken. Ik neem dit mezelf kwalijk. Ik ga hiermee aan de slag ga werken aan mijn afwerking", was hij hard.

Het vertrouwen van Genk krijgt daardoor bij het ingaan van de interlandbreak wel een deukje, al is er zeker geen man overboord. Het blijft immers sowieso leider in de Jupiler Pro League, al kunnen eerste achtervolgers Antwerp en AA Gent straks naderen tot op drie punten.

Had hij moeten scoren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

30
30
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

4
4
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

14
14
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

118
118
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

107
107
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

71
71
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

126
126
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

178
178
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

110
110
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

158
158
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

249
249
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

184
184
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

488
488
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

199
199
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

306
306
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

301
301
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

330
330
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

157
157
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

221
221
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

146
146
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

179
179
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

84
84
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

182
182
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75

Meer sportnieuws