Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

door
Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

Zit Racing Genk in een eerste echte dip? Een povere competitieleider ging vanavond, nadat het ook vorig weekend al matig speelde, met de billen bloot bij KV Kortrijk. Het einde van een wel heel fraaie reeks. De concurrentie krijgt een unieke kans om wat dichterbij te sluipen.

Racing Genk draafde voorlopig als een wervelwind door deze competitie. De Limburgers waren de fiere leider, al won het vorig weekend wel maar met heel veel geluk van KV Mechelen. Fink en co trokken vandaag naar Kortrijk, waar het water de Kerels andermaal aan de lippen stond. Alexandersson was vorig seizoen nog de grote held, zijn lot hing nu al aan een zijden draadje. De thuisploeg trad aan met een viermansdefensie, bij de Limburgers kreeg onder meer Baah een basisplaats.

LEES OOK: Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Kanonstart Genk uitgewist door blitzkrieg Kerels

En Baah toonde al na vijf minuten spelen zijn waarde. De flankspeler kroop goed naar binnen en plaatste de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak, de 0-1 was meteen een mokerslag voor KVK. De thuisploeg herpakte zich nadien wel prima: eerst botste Ambrose nog op Van Crombrugge, op het kwartier pakte Kaneko uit met een goede actie en in de rebound plaatste Ferri de 1-1 in doel. Daarbij zag de Genkse doelman er wederom niet echt goed uit.

De Kerels roken plots bloed en dienden het gewonde Limburgse dier een stevige klap toe. Een flankvoorzet kwam finaal bij Ferri en die klopte Van Crombrugge opnieuw: 2-1. Een ommekeer in amper drie minuten tijd. Genk had nadien moeite om tot grote kansen te komen.

Op vijf minuten van de rust leek het bezoekend elftal een cadeau te krijgen in de vorm van een strafschop. Baah ging wel heel gemakkelijk liggen in een duel met Ferri en na tussenkomst van de VAR werd er terecht geen elf meter toegekend. In het slot van de eerste helft kreeg Tolu nog twee uitgelezen kansen op de gelijkmaker, evenveel keer faalde de Nigeriaan. Halfweg stond KV Kortrijk virtueel op een stunt.

Genkenaren vechten tegen zichzelf

Met de achterstand in gedachten ging Racing Genk sterk van start na rust. Na nog geen twee minuten spelen kopte Heynen prima na een hoekschop, Gunnarsson ranselde de bal uit zijn kooi. Even later deed de IJslandse doelman even goed op een geplaatst schot van Smets. Gek genoeg legden de bezoekende fans de boel tijdelijk stil door bengaals vuurwerk en leek het momentum meteen voorbij.

Ook de Kerels deden het goed in balbezit, zowel Dejaegere als Ambrose kregen op het uur de bal niet voorbij Van Crombrugge. Met de tijd in het nadeel, begonnen de Limburgers aan een slotoffensief. Aanvallend miste Genk echter efficiëntie en daadkracht, waardoor de Kerels uiteindelijk eenvoudig overleefden. Voor KVK drie gouden punten, Fink en co zien een einde komen aan een reeks van 7 gewonnen wedstrijden.

Scoreverloop:

0-1 (6') Baah, 1-1 (16') Ferri, 2-1 (19') Ferri

Was het bengaals vuurwerk een domme zet van de Genkse fans?

Meest recent

Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

7
7
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

23
23
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

69
69
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

77
77
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

59
59
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

160
160
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

184
184
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

110
110
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

352
352
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

34
34
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

73
73
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

72
72
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

196
196
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

170
170
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

76
76
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

357
357
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

168
168
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

329
329
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

275
275
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

299
299
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

204
204
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

64
64
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

221
221
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

155
155
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

191
191

Meer sportnieuws