Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

door
Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

Zit Racing Genk in een eerste echte dip? Een povere competitieleider ging vanavond, nadat het ook vorig weekend al matig speelde, met de billen bloot bij KV Kortrijk. Het einde van een wel heel fraaie reeks. De concurrentie krijgt een unieke kans om wat dichterbij te sluipen.

Racing Genk draafde voorlopig als een wervelwind door deze competitie. De Limburgers waren de fiere leider, al won het vorig weekend wel maar met heel veel geluk van KV Mechelen. Fink en co trokken vandaag naar Kortrijk, waar het water de Kerels andermaal aan de lippen stond. Alexandersson was vorig seizoen nog de grote held, zijn lot hing nu al aan een zijden draadje. De thuisploeg trad aan met een viermansdefensie, bij de Limburgers kreeg onder meer Baah een basisplaats.

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Kanonstart Genk uitgewist door blitzkrieg Kerels

En Baah toonde al na vijf minuten spelen zijn waarde. De flankspeler kroop goed naar binnen en plaatste de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak, de 0-1 was meteen een mokerslag voor KVK. De thuisploeg herpakte zich nadien wel prima: eerst botste Ambrose nog op Van Crombrugge, op het kwartier pakte Kaneko uit met een goede actie en in de rebound plaatste Ferri de 1-1 in doel. Daarbij zag de Genkse doelman er wederom niet echt goed uit.

De Kerels roken plots bloed en dienden het gewonde Limburgse dier een stevige klap toe. Een flankvoorzet kwam finaal bij Ferri en die klopte Van Crombrugge opnieuw: 2-1. Een ommekeer in amper drie minuten tijd. Genk had nadien moeite om tot grote kansen te komen.

Op vijf minuten van de rust leek het bezoekend elftal een cadeau te krijgen in de vorm van een strafschop. Baah ging wel heel gemakkelijk liggen in een duel met Ferri en na tussenkomst van de VAR werd er terecht geen elf meter toegekend. In het slot van de eerste helft kreeg Tolu nog twee uitgelezen kansen op de gelijkmaker, evenveel keer faalde de Nigeriaan. Halfweg stond KV Kortrijk virtueel op een stunt.

Genkenaren vechten tegen zichzelf

Met de achterstand in gedachten ging Racing Genk sterk van start na rust. Na nog geen twee minuten spelen kopte Heynen prima na een hoekschop, Gunnarsson ranselde de bal uit zijn kooi. Even later deed de IJslandse doelman even goed op een geplaatst schot van Smets. Gek genoeg legden de bezoekende fans de boel tijdelijk stil door bengaals vuurwerk en leek het momentum meteen voorbij.

Ook de Kerels deden het goed in balbezit, zowel Dejaegere als Ambrose kregen op het uur de bal niet voorbij Van Crombrugge. Met de tijd in het nadeel, begonnen de Limburgers aan een slotoffensief. Aanvallend miste Genk echter efficiëntie en daadkracht, waardoor de Kerels uiteindelijk eenvoudig overleefden. Voor KVK drie gouden punten, Fink en co zien een einde komen aan een reeks van 7 gewonnen wedstrijden.

Scoreverloop:

0-1 (6') Baah, 1-1 (16') Ferri, 2-1 (19') Ferri

Was het bengaals vuurwerk een domme zet van de Genkse fans?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

25
25
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

39
39
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

116
116
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

133
133
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

246
246
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

326
326
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

126
126
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

490
490
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

287
287
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

261
261
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

167
167
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

271
271
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

417
417
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

133
133
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

207
207
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

70
70
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

148
148
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

126
126

Meer sportnieuws