Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

door
Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

Zit Racing Genk in een eerste echte dip? Een povere competitieleider ging vanavond, nadat het ook vorig weekend al matig speelde, met de billen bloot bij KV Kortrijk. Het einde van een wel heel fraaie reeks. De concurrentie krijgt een unieke kans om wat dichterbij te sluipen.

Racing Genk draafde voorlopig als een wervelwind door deze competitie. De Limburgers waren de fiere leider, al won het vorig weekend wel maar met heel veel geluk van KV Mechelen. Fink en co trokken vandaag naar Kortrijk, waar het water de Kerels andermaal aan de lippen stond. Alexandersson was vorig seizoen nog de grote held, zijn lot hing nu al aan een zijden draadje. De thuisploeg trad aan met een viermansdefensie, bij de Limburgers kreeg onder meer Baah een basisplaats.

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Kanonstart Genk uitgewist door blitzkrieg Kerels

En Baah toonde al na vijf minuten spelen zijn waarde. De flankspeler kroop goed naar binnen en plaatste de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak, de 0-1 was meteen een mokerslag voor KVK. De thuisploeg herpakte zich nadien wel prima: eerst botste Ambrose nog op Van Crombrugge, op het kwartier pakte Kaneko uit met een goede actie en in de rebound plaatste Ferri de 1-1 in doel. Daarbij zag de Genkse doelman er wederom niet echt goed uit.

De Kerels roken plots bloed en dienden het gewonde Limburgse dier een stevige klap toe. Een flankvoorzet kwam finaal bij Ferri en die klopte Van Crombrugge opnieuw: 2-1. Een ommekeer in amper drie minuten tijd. Genk had nadien moeite om tot grote kansen te komen.

Op vijf minuten van de rust leek het bezoekend elftal een cadeau te krijgen in de vorm van een strafschop. Baah ging wel heel gemakkelijk liggen in een duel met Ferri en na tussenkomst van de VAR werd er terecht geen elf meter toegekend. In het slot van de eerste helft kreeg Tolu nog twee uitgelezen kansen op de gelijkmaker, evenveel keer faalde de Nigeriaan. Halfweg stond KV Kortrijk virtueel op een stunt.

Genkenaren vechten tegen zichzelf

Met de achterstand in gedachten ging Racing Genk sterk van start na rust. Na nog geen twee minuten spelen kopte Heynen prima na een hoekschop, Gunnarsson ranselde de bal uit zijn kooi. Even later deed de IJslandse doelman even goed op een geplaatst schot van Smets. Gek genoeg legden de bezoekende fans de boel tijdelijk stil door bengaals vuurwerk en leek het momentum meteen voorbij.

Ook de Kerels deden het goed in balbezit, zowel Dejaegere als Ambrose kregen op het uur de bal niet voorbij Van Crombrugge. Met de tijd in het nadeel, begonnen de Limburgers aan een slotoffensief. Aanvallend miste Genk echter efficiëntie en daadkracht, waardoor de Kerels uiteindelijk eenvoudig overleefden. Voor KVK drie gouden punten, Fink en co zien een einde komen aan een reeks van 7 gewonnen wedstrijden.

Scoreverloop:

0-1 (6') Baah, 1-1 (16') Ferri, 2-1 (19') Ferri

Was het bengaals vuurwerk een domme zet van de Genkse fans?

Meest recent

Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

15
15
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

87
87
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

95
95
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

40
40
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

81
81
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

237
237
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

279
279
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

51
51
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

299
299
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

113
113
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

396
396
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

73
73
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

401
401
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

333
333
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

309
309
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

658
658
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

326
326
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

106
106
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

306
306
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

341
341
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

199
199
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

587
587
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

559
559
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

206
206

Meer sportnieuws