Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

door
Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

Zit Racing Genk in een eerste echte dip? Een povere competitieleider ging vanavond, nadat het ook vorig weekend al matig speelde, met de billen bloot bij KV Kortrijk. Het einde van een wel heel fraaie reeks. De concurrentie krijgt een unieke kans om wat dichterbij te sluipen.

Racing Genk draafde voorlopig als een wervelwind door deze competitie. De Limburgers waren de fiere leider, al won het vorig weekend wel maar met heel veel geluk van KV Mechelen. Fink en co trokken vandaag naar Kortrijk, waar het water de Kerels andermaal aan de lippen stond. Alexandersson was vorig seizoen nog de grote held, zijn lot hing nu al aan een zijden draadje. De thuisploeg trad aan met een viermansdefensie, bij de Limburgers kreeg onder meer Baah een basisplaats.

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Kanonstart Genk uitgewist door blitzkrieg Kerels

En Baah toonde al na vijf minuten spelen zijn waarde. De flankspeler kroop goed naar binnen en plaatste de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak, de 0-1 was meteen een mokerslag voor KVK. De thuisploeg herpakte zich nadien wel prima: eerst botste Ambrose nog op Van Crombrugge, op het kwartier pakte Kaneko uit met een goede actie en in de rebound plaatste Ferri de 1-1 in doel. Daarbij zag de Genkse doelman er wederom niet echt goed uit.

De Kerels roken plots bloed en dienden het gewonde Limburgse dier een stevige klap toe. Een flankvoorzet kwam finaal bij Ferri en die klopte Van Crombrugge opnieuw: 2-1. Een ommekeer in amper drie minuten tijd. Genk had nadien moeite om tot grote kansen te komen.

Op vijf minuten van de rust leek het bezoekend elftal een cadeau te krijgen in de vorm van een strafschop. Baah ging wel heel gemakkelijk liggen in een duel met Ferri en na tussenkomst van de VAR werd er terecht geen elf meter toegekend. In het slot van de eerste helft kreeg Tolu nog twee uitgelezen kansen op de gelijkmaker, evenveel keer faalde de Nigeriaan. Halfweg stond KV Kortrijk virtueel op een stunt.

Genkenaren vechten tegen zichzelf

Met de achterstand in gedachten ging Racing Genk sterk van start na rust. Na nog geen twee minuten spelen kopte Heynen prima na een hoekschop, Gunnarsson ranselde de bal uit zijn kooi. Even later deed de IJslandse doelman even goed op een geplaatst schot van Smets. Gek genoeg legden de bezoekende fans de boel tijdelijk stil door bengaals vuurwerk en leek het momentum meteen voorbij.

Ook de Kerels deden het goed in balbezit, zowel Dejaegere als Ambrose kregen op het uur de bal niet voorbij Van Crombrugge. Met de tijd in het nadeel, begonnen de Limburgers aan een slotoffensief. Aanvallend miste Genk echter efficiëntie en daadkracht, waardoor de Kerels uiteindelijk eenvoudig overleefden. Voor KVK drie gouden punten, Fink en co zien een einde komen aan een reeks van 7 gewonnen wedstrijden.

Scoreverloop:

0-1 (6') Baah, 1-1 (16') Ferri, 2-1 (19') Ferri

Was het bengaals vuurwerk een domme zet van de Genkse fans?

Meest recent

Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

5
5
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

30
30
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

58
58
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

114
114
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

45
45
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

530
530
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

83
83
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

127
127
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

11
11
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

524
524
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

270
270
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

194
194
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

102
102
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

36
36
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

351
351
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

272
272
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

157
157
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

190
190
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

112
112
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

39
39
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

102
102
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

561
561
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

72
72
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

81
81
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

158
158

Meer sportnieuws