Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

door
Ferme stunt: Gretige kerels slaan pover Racing Genk KO

Zit Racing Genk in een eerste echte dip? Een povere competitieleider ging vanavond, nadat het ook vorig weekend al matig speelde, met de billen bloot bij KV Kortrijk. Het einde van een wel heel fraaie reeks. De concurrentie krijgt een unieke kans om wat dichterbij te sluipen.

Racing Genk draafde voorlopig als een wervelwind door deze competitie. De Limburgers waren de fiere leider, al won het vorig weekend wel maar met heel veel geluk van KV Mechelen. Fink en co trokken vandaag naar Kortrijk, waar het water de Kerels andermaal aan de lippen stond. Alexandersson was vorig seizoen nog de grote held, zijn lot hing nu al aan een zijden draadje. De thuisploeg trad aan met een viermansdefensie, bij de Limburgers kreeg onder meer Baah een basisplaats.

LEES OOK: Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Kanonstart Genk uitgewist door blitzkrieg Kerels

En Baah toonde al na vijf minuten spelen zijn waarde. De flankspeler kroop goed naar binnen en plaatste de bal vervolgens heerlijk in de winkelhaak, de 0-1 was meteen een mokerslag voor KVK. De thuisploeg herpakte zich nadien wel prima: eerst botste Ambrose nog op Van Crombrugge, op het kwartier pakte Kaneko uit met een goede actie en in de rebound plaatste Ferri de 1-1 in doel. Daarbij zag de Genkse doelman er wederom niet echt goed uit.

De Kerels roken plots bloed en dienden het gewonde Limburgse dier een stevige klap toe. Een flankvoorzet kwam finaal bij Ferri en die klopte Van Crombrugge opnieuw: 2-1. Een ommekeer in amper drie minuten tijd. Genk had nadien moeite om tot grote kansen te komen.

Op vijf minuten van de rust leek het bezoekend elftal een cadeau te krijgen in de vorm van een strafschop. Baah ging wel heel gemakkelijk liggen in een duel met Ferri en na tussenkomst van de VAR werd er terecht geen elf meter toegekend. In het slot van de eerste helft kreeg Tolu nog twee uitgelezen kansen op de gelijkmaker, evenveel keer faalde de Nigeriaan. Halfweg stond KV Kortrijk virtueel op een stunt.

Genkenaren vechten tegen zichzelf

Met de achterstand in gedachten ging Racing Genk sterk van start na rust. Na nog geen twee minuten spelen kopte Heynen prima na een hoekschop, Gunnarsson ranselde de bal uit zijn kooi. Even later deed de IJslandse doelman even goed op een geplaatst schot van Smets. Gek genoeg legden de bezoekende fans de boel tijdelijk stil door bengaals vuurwerk en leek het momentum meteen voorbij.

Ook de Kerels deden het goed in balbezit, zowel Dejaegere als Ambrose kregen op het uur de bal niet voorbij Van Crombrugge. Met de tijd in het nadeel, begonnen de Limburgers aan een slotoffensief. Aanvallend miste Genk echter efficiëntie en daadkracht, waardoor de Kerels uiteindelijk eenvoudig overleefden. Voor KVK drie gouden punten, Fink en co zien een einde komen aan een reeks van 7 gewonnen wedstrijden.

Scoreverloop:

0-1 (6') Baah, 1-1 (16') Ferri, 2-1 (19') Ferri

Was het bengaals vuurwerk een domme zet van de Genkse fans?

Meest recent

Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

15
15
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

77
77
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

39
39
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

25
25
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

157
157
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

31
31
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

157
157
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

314
314
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

124
124
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

361
361
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

191
191
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

77
77
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

489
489
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

590
590
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

116
116
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

196
196
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

218
218
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

366
366
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

434
434
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

217
217
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

34
34
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

409
409
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

441
441

Meer sportnieuws