Straffe wending: buurtbewoners procederen vóór stadion Club

2092 stemmen
Straffe wending: buurtbewoners procederen vóór stadion Club

Bij Club Brugge droomt al jaren van de bouw van een nieuw stadion, maar die plannen blijven maar gedwarsboomd worden. Nu kent het dossier echter een opvallende wending. Verschillende buurtbewoners trekken immers naar de rechtbank om zich te scharen achter de plannen.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil neerpoten. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelden zich immers vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast. Zij gingen met succes in beroep bij de 'Raad voor Vergunningsbetwistingen'.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Nieuwe protestacties

Daar oordeelde men dat de parkeerregels van de stad niet gerespecteerd werden omdat er te weinig parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien waren. Het stadsbestuur liet de regels inmiddels echter aanpassen. En via randparkings en shuttlediensten voldoet Club nu wel aan de nodige parkeervoorwaarden.

Inmiddels werd dan ook een nieuwe vergunningsaanvraag ingediend bij de Vlaamse overheid. Daar werd het licht begin deze zomer op groen gezet in de vorm van een nieuwe vergunning. Maar opnieuw ondernam een beperkt aantal buurtbewoners actie om beroep in te dienen tegen de plannen, waardoor de beoogde bouw wéér vertraging oploopt.

Grote groep voorstanders

Toch zijn zeker niet alle omwonenden tegen de bouw van stadion. Integendeel. Zo meldt Het Nieuwsblad dat bijna 200 buurtbewoners juridische stappen willen ondernemen om de stadionplannen er toch door te krijgen. "Er is maar een kleine minderheid die zich verzet. De grote meerderheid is het stadionproject wel genegen", klinkt het bij de initiatiefnemers.

Heel wat buurtbewoners zien ook vooral de meerwaarde van de plannen, zoals de 'blauwe zone' rond het stadion en de nieuwe parkeersituatie. Dat laatste zou een flinke verbetering moeten worden ten opzichte van de huidige situatie. Bovendien blijft de overlast sowieso beperkt tot de wedstrijddagen.

Club krijgt te weinig steun van de overheid in het stadiondossier ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

39
39
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

74
74
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

129
129
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

127
127
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

117
117
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

185
185
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

267
267
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

413
413
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

311
311
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws