Straffe wending: buurtbewoners procederen vóór stadion Club

2092 stemmen
Straffe wending: buurtbewoners procederen vóór stadion Club

Bij Club Brugge droomt al jaren van de bouw van een nieuw stadion, maar die plannen blijven maar gedwarsboomd worden. Nu kent het dossier echter een opvallende wending. Verschillende buurtbewoners trekken immers naar de rechtbank om zich te scharen achter de plannen.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil neerpoten. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelden zich immers vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast. Zij gingen met succes in beroep bij de 'Raad voor Vergunningsbetwistingen'.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Nieuwe protestacties

Daar oordeelde men dat de parkeerregels van de stad niet gerespecteerd werden omdat er te weinig parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien waren. Het stadsbestuur liet de regels inmiddels echter aanpassen. En via randparkings en shuttlediensten voldoet Club nu wel aan de nodige parkeervoorwaarden.

Inmiddels werd dan ook een nieuwe vergunningsaanvraag ingediend bij de Vlaamse overheid. Daar werd het licht begin deze zomer op groen gezet in de vorm van een nieuwe vergunning. Maar opnieuw ondernam een beperkt aantal buurtbewoners actie om beroep in te dienen tegen de plannen, waardoor de beoogde bouw wéér vertraging oploopt.

Grote groep voorstanders

Toch zijn zeker niet alle omwonenden tegen de bouw van stadion. Integendeel. Zo meldt Het Nieuwsblad dat bijna 200 buurtbewoners juridische stappen willen ondernemen om de stadionplannen er toch door te krijgen. "Er is maar een kleine minderheid die zich verzet. De grote meerderheid is het stadionproject wel genegen", klinkt het bij de initiatiefnemers.

Heel wat buurtbewoners zien ook vooral de meerwaarde van de plannen, zoals de 'blauwe zone' rond het stadion en de nieuwe parkeersituatie. Dat laatste zou een flinke verbetering moeten worden ten opzichte van de huidige situatie. Bovendien blijft de overlast sowieso beperkt tot de wedstrijddagen.

Club krijgt te weinig steun van de overheid in het stadiondossier ...

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

36
36
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

66
66
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

88
88
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

17
17
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

246
246
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

56
56
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

178
178
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

115
115
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

643
643
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

139
139
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

467
467
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

663
663
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

498
498
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

514
514

Meer sportnieuws