Coosemans binnenkort Rode Duivel? 'Vandevoordt speelt niet'

282
 Coosemans binnenkort Rode Duivel? 'Vandevoordt speelt niet'

Tijdens de zomermercato werd er geopperd dat Anderlecht dringend een nieuwe doelman nodig had na het vertrek van Kasper Schmeichel, maar Colin Coosemans heeft iedereen de mond gesnoerd. De doelman is één van de absolute sterkhouders bij paars-wit.

En dan werd nogmaals bewezen door Het Laatste Nieuws. Daar werd hij uitgeroepen tot eerste ‘Gouden Schoen van de Maand’, met andere woorden de ‘Speler van de Maand’. Coosemans bleef met 21,8% onder meer Daan Heymans en Hans Vanaken voor. HLN sprak met de stekhouder van Anderlecht.

LEES OOK: Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

Sterke Coosemans verrast

Coosemans is de nummer één onder de lat bij Anderlecht en de sluitpost laat zich zien. “Elke topclub krijgt kansen tegen. Simon Mignolet was de uitblinker bij Club Brugge op Charleroi, is dat dan per se een slecht teken? Volgens mij niet. Ook als doelman van een topclub zijn er elke wedstrijd momenten om je te onderscheiden.”

De opmars van Coosemans is indrukwekkend én verrassend. “’The odds were against me’. De kansen waren niet echt in mijn voordeel, om het zacht uit te drukken. Maar hoe klein die kans ook was, ik ben er wel altijd hard voor blijven werken. In mijn achterhoofd zat altijd het verlangen om eerste doelman van Anderlecht te worden.”

Rode Duivels?

Ondertussen maakte bondscoach Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels bekend met vier debutanten. Maarten Vandevoordt is één van de nieuwelingen en dat zorgde op sociale media voor heel wat verontwaardiging. De ex-KRC Genk-goalie speelt namelijk niet bij RB Leipzig.

Wie wel speelt, én goed speelt, is Coosemans. Dat denken de fans ook op X. Volgens de fans verdiende Coosemans een selectie veel meer dan Vandenvoordt. De doelman is overigens van dezelfde generatie als Courtois en Casteels. “Wat een lichting als je het zo bekijkt (lacht). Al die jongens zorgden dat er vroeger een enorme concurrentie was bij de nationale jeugdploegen.”

Uiteindelijk speelde Coosemans enkele matchen voor de beloften. “Ik herinner mij vooral dat Koen Casteels er aanvankelijk bovenuit stak, die enorme evolutie van Thibaut Courtois kwam pas later. Omdat Casteels en Courtois snel naar de A-ploeg doorstroomden, heb ik wel een aantal wedstrijden voor de nationale beloften gespeeld.” Binnenkort een selectie voor de Rode Duivels?

Vind jij dat Coosemans een selectie meer verdient dan Vandevoordt?

Meest recent

Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

4
4
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

84
84
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

18
18
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

18
18
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

56
56
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

157
157
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

27
27
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

61
61
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

96
96
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

14
14
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

53
53
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

338
338
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

168
168
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

182
182
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

83
83
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

128
128
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

86
86
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

69
69
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

138
138
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

300
300
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

221
221

Meer sportnieuws