Coosemans binnenkort Rode Duivel? 'Vandevoordt speelt niet'

door
 Coosemans binnenkort Rode Duivel? 'Vandevoordt speelt niet'

Tijdens de zomermercato werd er geopperd dat Anderlecht dringend een nieuwe doelman nodig had na het vertrek van Kasper Schmeichel, maar Colin Coosemans heeft iedereen de mond gesnoerd. De doelman is één van de absolute sterkhouders bij paars-wit.

En dan werd nogmaals bewezen door Het Laatste Nieuws. Daar werd hij uitgeroepen tot eerste ‘Gouden Schoen van de Maand’, met andere woorden de ‘Speler van de Maand’. Coosemans bleef met 21,8% onder meer Daan Heymans en Hans Vanaken voor. HLN sprak met de stekhouder van Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

Sterke Coosemans verrast

Coosemans is de nummer één onder de lat bij Anderlecht en de sluitpost laat zich zien. “Elke topclub krijgt kansen tegen. Simon Mignolet was de uitblinker bij Club Brugge op Charleroi, is dat dan per se een slecht teken? Volgens mij niet. Ook als doelman van een topclub zijn er elke wedstrijd momenten om je te onderscheiden.”

De opmars van Coosemans is indrukwekkend én verrassend. “’The odds were against me’. De kansen waren niet echt in mijn voordeel, om het zacht uit te drukken. Maar hoe klein die kans ook was, ik ben er wel altijd hard voor blijven werken. In mijn achterhoofd zat altijd het verlangen om eerste doelman van Anderlecht te worden.”

Rode Duivels?

Ondertussen maakte bondscoach Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels bekend met vier debutanten. Maarten Vandevoordt is één van de nieuwelingen en dat zorgde op sociale media voor heel wat verontwaardiging. De ex-KRC Genk-goalie speelt namelijk niet bij RB Leipzig.

Wie wel speelt, én goed speelt, is Coosemans. Dat denken de fans ook op X. Volgens de fans verdiende Coosemans een selectie veel meer dan Vandenvoordt. De doelman is overigens van dezelfde generatie als Courtois en Casteels. “Wat een lichting als je het zo bekijkt (lacht). Al die jongens zorgden dat er vroeger een enorme concurrentie was bij de nationale jeugdploegen.”

Uiteindelijk speelde Coosemans enkele matchen voor de beloften. “Ik herinner mij vooral dat Koen Casteels er aanvankelijk bovenuit stak, die enorme evolutie van Thibaut Courtois kwam pas later. Omdat Casteels en Courtois snel naar de A-ploeg doorstroomden, heb ik wel een aantal wedstrijden voor de nationale beloften gespeeld.” Binnenkort een selectie voor de Rode Duivels?

Vind jij dat Coosemans een selectie meer verdient dan Vandevoordt?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

26
26
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

107
107
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

73
73
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

63
63
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

133
133
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

284
284
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

121
121
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

297
297
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

108
108
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

167
167
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

152
152
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

594
594
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

259
259
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

219
219
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

103
103
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

348
348
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

263
263

Meer sportnieuws