Eerste prijs Anderlecht: verrassende winnaar 'Gouden Schoen vd Maand'

445
Eerste prijs Anderlecht: verrassende winnaar 'Gouden Schoen vd Maand'

De Jupiler Pro League is inmiddels alweer negen speeldagen ver. Verschillende spelers wisten in de eerste weken van het seizoen ook al een sterke indruk achter te laten. En die uitblinkers worden tijdens deze jaargang beloond met een nieuwe prijs.

De meest gegeeerde individuele trofee in het Belgische voetbal blijft uiteraard de Gouden Schoen, die traditiegetrouw wordt uitgereikt bij de start van de tweede seizoenshelft. Maar de organiserende krant 'Het Laatste Nieuws' komt dit seizoen met een nieuwigheid. Zo wordt vanaf heden ook een 'Gouden Schoen van de Maand' uitgereikt.

Concreet worden maandelijks enkele smaakmakers geselecteerd die in aanmerking komen voor deze prijs. Vervolgens mag ook het publiek stemmen op welke speler er volgens hun bovenuit stak. Deze trofee staat wel volledig los van de traditionele Gouden Schoen, waarvoor een compleet andere stemmingsprocedure gehanteerd wordt.

LEES OOK: Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Beresterke Coosemans

Voor de eerste 'Gouden Schoen van de Maand' kwamen alvast verschillende jongens in aanmerking. Charleroi-topschutter Daan Heymans strandde bijvoorbeeld op een knappe tweede plaats. Club Brugge-draaischijf Hans Vanaken maakt de top drie compleet. Ook Tjaronn Chery (Antwerp FC) en Tolu Arokodare (KRC Genk) halen de top vijf.

Helemaal bovenaan staat echter een speler van RSC Anderlecht. De recordkampioen heeft nochtans een tegenvallende septembermaand achter de rug en wisselde zelfs van trainer. Maar één man hield zijn ploeg meermaals recht: Colin Coosemans. Het sluitstuk van Paars-Wit is dan ook de eerste laureaat van de 'Gouden Schoen vd Maand' met 21.8% van de stemmen.

Op tanden gebeten

Analist Marc Degryse vindt Coosemans dan ook een mooie winnaar. "Mooi dat Coosemans na zo’n parcours in de picture staat. Hij zorgde ervoor dat Anderlecht geen nieuwe keeper meer nodig had. Het zegt wel wat over Anderlecht dat hij nu kan uitblinken. Zo zie je ook maar hoe raar het soms kan lopen in de carrière van een voetballer. Hij moest drie jaar lang fel op z’n tanden bijten, dit zal ’m deugd doen", klinkt het.

Coosemans is momenteel de beste doelman in de JPL ...

Meest recent

In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

166
166
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

10
10
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

45
45
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

114
114
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

257
257
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

67
67
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

186
186
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

131
131
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1021
1021
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

55
55
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

348
348
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

75
75
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

404
404
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

670
670
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1252
1252
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

439
439
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

399
399
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

478
478
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

281
281
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

238
238
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

180
180
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

133
133
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

67
67
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

113
113

Meer sportnieuws