Na het vonnis: 'rampzalige gevolgen voor Belgisch voetbal'

door
Na het vonnis: 'rampzalige gevolgen voor Belgisch voetbal'

Vrijdagvoormiddag is een beslissing gevallen die de voetbalwereld weleens voorgoed zou kunnen veranderen, zoals in de jaren '90 het Bosman-arrest dat deed. Het Europees Hof van Justitie oordeelde immers dat het huidige transfersysteem van de FIFA indruist tegen de Europese wetten.

Het vonnis kwam er naar aanleiding van een klacht van Lassana Diarra, die naar de rechtbank stapte nadat hij een transfer naar Charleroi miste. De Carolo's vreesden immers een schadevergoeding van 10 miljoen euro te moeten betalen omdat Diarra zijn contract bij Lokomotiv Moskou eenzijdig verbroken had.

LEES OOK: Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Belgisch verdienmodel staat op de helling

Het is voorlopig nog niet duidelijk wat de precieze impact van het vonnis zal worden op de internationale transfermarkt. Wat wel vast lijkt te staan, is dat het transfersysteem zoals we het nu kennen minstens deels op de schop zal moeten. En dat zou weleens drastische gevolgen kunnen hebben voor het Belgische voetbal.

"Het Belgisch voetbal zal de gevolgen zeker voelen", waarschuwt Robby Houben, professor sportondernemingsrecht aan de UAntwerpen, bij VTM Nieuws. "Ons model draait voornamelijk rond transfervergoedingen. Die zouden in een nieuwe werkelijkheid kunnen opdrogen, waardoor het goedkoper wordt om een contract op te zeggen dan mee te gaan in een transfer. Het zou dus kunnen dat de clubs hun balans moeten herbekijken."

Impact volgende zomer al duidelijk?

Voor de Belgische clubs zou weleens een financiële ramp in het vooruitzicht kunnen liggen, want zij halen hun inkomsten veelal uit het verkopen van spelers. Al is het voorlopig afwachten wanneer de hervormingen van de transfermarkt precies in werking zullen treden.

"Er zal enige tijd over gaan, maar we gaan zeker naar een nieuwe werkelijkheid en dat zal niet héél lang meer duren. De wintermercato zal nog relatief normaal verlopen, maar volgende transferzomer zal het al anders zijn", waarschuwt Houben wel.

Denk je dat de uitspraak grote gevolgen zal hebben?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

13
13
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

60
60
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

61
61
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

36
36
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

87
87
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

120
120
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

191
191
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

73
73
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

423
423
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

129
129
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

154
154
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

294
294
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

135
135
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

318
318
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

241
241
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

159
159
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

168
168
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

256
256
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

37
37
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

177
177
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws