Europees Hof dropt bom: transfersysteem in gevaar?

door
Europees Hof dropt bom: transfersysteem in gevaar?

Er is vrijdagvoormiddag een bom gevallen op de internationale voetbalgemeenschap. Het Europees Hof van Justitie deed een uitspraak die voor een heuse revolutie zou kunnen zorgen. Het hele transfersysteem zou weleens op de schop kunnen gaan.

En dat alles begon met een gemiste transfer van Charleroi. Dat wou in 2014 stunten door de Franse ex-international Lassana Diarra binnen te halen. De middenvelder was een vrije speler nadat hij zijn contract verbroken had bij Lokomotiv Moskou. Dat aanvaarde de Russische club echter niet en de FIFA stelde hen in het gelijk.

Er moest een opzegvergoeding van maar liefst 10 miljoen euro betaald worden en die dreigde op Charleroi verhaald te worden, waarop de Carolo's een streep trokken door de transfer. Diarra was niet te spreken en stapte daarop naar de rechtbank. De zaak belandde uiteindelijk bij het Europees Hof.

Europees Hof legt bom onder transfersysteem

Dat heeft vrijdag Diarra in het gelijk gesteld. Zij stellen dat de huidige transferregels van de FIFA in strijd zijn met het Europees recht, met name wat betreft het vrij verkeer van werknemers en het mededingingsrecht.

"Deze regels belemmeren de vrije beweging van professionele voetballers die hun werk bij een andere club willen verderzetten. Hoewel enige restricties gerechtvaardigd zouden kunnen zijn om een zekere stabiliteit voor clubs te garanderen, acht het Hof de regels niet noodzakelijk om dat te bekomen", klinkt het onder meer in het vonnis.

Revolutie op komst of storm in glas water?

De uitspraak zou weleens voor een revolutie kunnen zorgen op de transfermarkt, aangezien het zo een pak makkelijker lijkt te worden voor spelers om hun contract te verbreken. Al blijft het afwachten wat de precieze impact zal zijn, want dat zal pas in de komende weken en maanden moeten blijken.

Bij de FIFA maken ze zich alvast sterk dat het wel zal meevallen. "We nemen akte van de zaak en zijn tevreden dat de basisbeginselen van het transfersysteem (her)bevestigd worden in deze uitspraak", laten zij weten in een statement. "De uitspraak stelt enkel 2 paragrafen in vraag uit het FIFA-reglement inzake de status en de transfer van spelers. FIFA zal de beslissing van het Hof nu analyseren, alvorens nog verder te reageren op de zaak."

Zou een hervorming van het transfersysteem goed zijn voor het voetbal?

Meest recent

Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

14
14
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

36
36
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

118
118
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

60
60
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

100
100
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

28
28
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

251
251
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

88
88
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

199
199
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

536
536
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

95
95
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

85
85
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

73
73
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

60
60
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

509
509
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

128
128
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

44
44
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

117
117
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

52
52
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

323
323
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

57
57
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

63
63
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

119
119
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

40
40
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

298
298

Meer sportnieuws