Europees Hof dropt bom: transfersysteem in gevaar?

170 stemmen
Europees Hof dropt bom: transfersysteem in gevaar?

Er is vrijdagvoormiddag een bom gevallen op de internationale voetbalgemeenschap. Het Europees Hof van Justitie deed een uitspraak die voor een heuse revolutie zou kunnen zorgen. Het hele transfersysteem zou weleens op de schop kunnen gaan.

En dat alles begon met een gemiste transfer van Charleroi. Dat wou in 2014 stunten door de Franse ex-international Lassana Diarra binnen te halen. De middenvelder was een vrije speler nadat hij zijn contract verbroken had bij Lokomotiv Moskou. Dat aanvaarde de Russische club echter niet en de FIFA stelde hen in het gelijk.

Er moest een opzegvergoeding van maar liefst 10 miljoen euro betaald worden en die dreigde op Charleroi verhaald te worden, waarop de Carolo's een streep trokken door de transfer. Diarra was niet te spreken en stapte daarop naar de rechtbank. De zaak belandde uiteindelijk bij het Europees Hof.

Europees Hof legt bom onder transfersysteem

Dat heeft vrijdag Diarra in het gelijk gesteld. Zij stellen dat de huidige transferregels van de FIFA in strijd zijn met het Europees recht, met name wat betreft het vrij verkeer van werknemers en het mededingingsrecht.

"Deze regels belemmeren de vrije beweging van professionele voetballers die hun werk bij een andere club willen verderzetten. Hoewel enige restricties gerechtvaardigd zouden kunnen zijn om een zekere stabiliteit voor clubs te garanderen, acht het Hof de regels niet noodzakelijk om dat te bekomen", klinkt het onder meer in het vonnis.

Revolutie op komst of storm in glas water?

De uitspraak zou weleens voor een revolutie kunnen zorgen op de transfermarkt, aangezien het zo een pak makkelijker lijkt te worden voor spelers om hun contract te verbreken. Al blijft het afwachten wat de precieze impact zal zijn, want dat zal pas in de komende weken en maanden moeten blijken.

Bij de FIFA maken ze zich alvast sterk dat het wel zal meevallen. "We nemen akte van de zaak en zijn tevreden dat de basisbeginselen van het transfersysteem (her)bevestigd worden in deze uitspraak", laten zij weten in een statement. "De uitspraak stelt enkel 2 paragrafen in vraag uit het FIFA-reglement inzake de status en de transfer van spelers. FIFA zal de beslissing van het Hof nu analyseren, alvorens nog verder te reageren op de zaak."

Zou een hervorming van het transfersysteem goed zijn voor het voetbal?

Meest recent

De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

1
1
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

52
52
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

39
39
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

421
421
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

30
30
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

179
179
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

159
159
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

373
373
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

372
372
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

336
336
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

68
68
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

97
97
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

159
159
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

88
88
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

195
195
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

156
156
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

132
132
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

252
252
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

506
506
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

319
319
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

148
148

Meer sportnieuws