Twee ‘vergeten’ Rode Duivels: maken ze nog kans op selectie?

626 stemmen
Twee ‘vergeten’ Rode Duivels: maken ze nog kans op selectie?

Bondscoach Domenico Tedesco heeft zijn selectie voor de interlands tegen Italië en Frankrijk naar buiten gebracht. Daar zaten weer enkele verrassende namen in met vier debutanten.

Zoals aangekondigd zijn Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku er niet bij. Voor die laatste is er niet echt een vervanger opgeroepen. Loïs Openda is de enige pure centrumspits in de selectie. Tedesco gaf een persconferentie en liet zich uit over zijn opties in de aanval. Twee ‘vergeten’ Rode Duivels mogen nog steeds hopen op een selectie.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Veel opties?

Volgens Tedesco heeft hij veel opties voorin. "We hebben veel spelers die als centrumspits kunnen spelen. Naast Loïs Openda ook Cyril Ngonge, Charles De Ketelaere, Leandro Trossard of zelfs Dodi Lukebakio”, citeert Het Nieuwsblad de bondscoach van de Rode Duivels.

Routiniers zoals Michy Batshuayi en Christian Benteke zijn nog niet afgeschreven, laat Tedesco weten. Batshuayi maakt het mooie weer bij Galatasaray terwijl Benteke de topschutter is in de Amerikaanse MLS. "Maar ik wil nu deze jongens de kans geven om zich te tonen”, klinkt het.

Goals gezocht

Lukaku is bij de Rode Duivels een garantie voor goals, maar vervanger Openda moet zijn draai nog vinden bij de Belgische nationale ploeg. Bij RB Leipzig vindt hij de weg naar doel blindelings, maar in een Belgisch truitje loopt het een pak minder.

Batshuayi was in het verleden altijd goed voor een doelpunt ondanks zijn invallersrol bij de Rode Duivels. Ook Benteke heeft al bewezen een neus voor goals te hebben. Big Ben is momenteel één van de smaakmakers in de MLS.

Moeten Batshuayi en/of Benteke weer een kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

1
1
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

75
75
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

71
71
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

391
391
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

299
299
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3120
3120
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

55
55
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

60
60
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

137
137
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

52
52
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

181
181
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

64
64
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

189
189
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

187
187
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

114
114
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

121
121
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

122
122
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

249
249
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

52
52
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

186
186

Meer sportnieuws