Denkey is helemaal terug met fraai Conference League-record

137 stemmen
Denkey is helemaal terug met fraai Conference League-record

Cercle Brugge heeft zijn vuurdoop in een Europese groepsfase niet gemist, want het pakte donderdagavond een klinkende zege in zijn openingsmatch in de Conference League. De Zwitserse subtopper St. Gallen werd ingeblikt met 6-2 en daardoor is Cercle zelfs de eerste leider in de league phase.

Cercle had bij de rust al zijn schaapjes op het droge met een 3-0-stand en bleef ook in de tweede helft vlot scoren, al slikte het ook nog wel twee tegendoelpunten. Maar al bij al werd het dus wel een avond om in te lijsten voor de Bruggelingen, met een glansrol voor Kevin Denkey.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Denkey pakt record in Conference League

De Togolese spits scoorde een hattrick en leverde daarnaast nog eens twee assists af. Daarmee weet hij zelfs een record te pakken in de Conference League. Opta weet immers dat nooit een speler bij meer dan vijf doelpunten in één wedstrijd betrokken was in de competitie.

Slechts één speler had het Denkey al voorgedaan. In 2021 was Erik Botheim goed voor twee goals en drie assists toen Bodø/Glimt Europa verbaasde door AS Roma met 6-1 in te blikken.

Topschutter na moeilijke start weer in topvorm

Daarmee lijkt Denkey stilaan zijn topvorm weer te pakken te hebben. Hij had immers ook al drie keer gescoord in zijn laatste twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Als invaller bezorgde hij Cercle met twee goals de zege tegen AA Gent en vorig weekend stond hij ook tegen STVV aan het kanon.

Zijn moeilijke seizoensbegin lijkt daarmee tot het verleden te behoren. Denkey was in de eerste weken immers slechts een schim van zichzelf. Het uitblijven van zijn verhoopte toptransfer leek er mentaal in te hakken, maar nu lijkt alles dus weer goed te zitten in het kopje van de topschutter van vorig seizoen.

Zal Denkey nu weer helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

17
17
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

50
50
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

37
37
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

13
13
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

155
155
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

96
96
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

38
38
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

18
18
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

30
30
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

70
70
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

261
261
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

215
215
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

105
105
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

655
655
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

320
320
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

647
647
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

68
68
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

401
401
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

171
171
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

621
621
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

92
92
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

709
709

Meer sportnieuws