Denkey is helemaal terug met fraai Conference League-record

door
Denkey is helemaal terug met fraai Conference League-record

Cercle Brugge heeft zijn vuurdoop in een Europese groepsfase niet gemist, want het pakte donderdagavond een klinkende zege in zijn openingsmatch in de Conference League. De Zwitserse subtopper St. Gallen werd ingeblikt met 6-2 en daardoor is Cercle zelfs de eerste leider in de league phase.

Cercle had bij de rust al zijn schaapjes op het droge met een 3-0-stand en bleef ook in de tweede helft vlot scoren, al slikte het ook nog wel twee tegendoelpunten. Maar al bij al werd het dus wel een avond om in te lijsten voor de Bruggelingen, met een glansrol voor Kevin Denkey.

LEES OOK: 'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Denkey pakt record in Conference League

De Togolese spits scoorde een hattrick en leverde daarnaast nog eens twee assists af. Daarmee weet hij zelfs een record te pakken in de Conference League. Opta weet immers dat nooit een speler bij meer dan vijf doelpunten in één wedstrijd betrokken was in de competitie.

Slechts één speler had het Denkey al voorgedaan. In 2021 was Erik Botheim goed voor twee goals en drie assists toen Bodø/Glimt Europa verbaasde door AS Roma met 6-1 in te blikken.

Topschutter na moeilijke start weer in topvorm

Daarmee lijkt Denkey stilaan zijn topvorm weer te pakken te hebben. Hij had immers ook al drie keer gescoord in zijn laatste twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Als invaller bezorgde hij Cercle met twee goals de zege tegen AA Gent en vorig weekend stond hij ook tegen STVV aan het kanon.

Zijn moeilijke seizoensbegin lijkt daarmee tot het verleden te behoren. Denkey was in de eerste weken immers slechts een schim van zichzelf. Het uitblijven van zijn verhoopte toptransfer leek er mentaal in te hakken, maar nu lijkt alles dus weer goed te zitten in het kopje van de topschutter van vorig seizoen.

Zal Denkey nu weer helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

24
24
Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

23
23
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

177
177
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

133
133
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

174
174
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

168
168
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

83
83
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

104
104
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

226
226
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

154
154
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

54
54
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

347
347
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

256
256
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

126
126
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

408
408
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

91
91
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

788
788
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

273
273
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

218
218
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

170
170
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

393
393
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

151
151
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

131
131
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

84
84
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

438
438

Meer sportnieuws