Denkey is helemaal terug met fraai Conference League-record

137 stemmen
Denkey is helemaal terug met fraai Conference League-record

Cercle Brugge heeft zijn vuurdoop in een Europese groepsfase niet gemist, want het pakte donderdagavond een klinkende zege in zijn openingsmatch in de Conference League. De Zwitserse subtopper St. Gallen werd ingeblikt met 6-2 en daardoor is Cercle zelfs de eerste leider in de league phase.

Cercle had bij de rust al zijn schaapjes op het droge met een 3-0-stand en bleef ook in de tweede helft vlot scoren, al slikte het ook nog wel twee tegendoelpunten. Maar al bij al werd het dus wel een avond om in te lijsten voor de Bruggelingen, met een glansrol voor Kevin Denkey.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Denkey pakt record in Conference League

De Togolese spits scoorde een hattrick en leverde daarnaast nog eens twee assists af. Daarmee weet hij zelfs een record te pakken in de Conference League. Opta weet immers dat nooit een speler bij meer dan vijf doelpunten in één wedstrijd betrokken was in de competitie.

Slechts één speler had het Denkey al voorgedaan. In 2021 was Erik Botheim goed voor twee goals en drie assists toen Bodø/Glimt Europa verbaasde door AS Roma met 6-1 in te blikken.

Topschutter na moeilijke start weer in topvorm

Daarmee lijkt Denkey stilaan zijn topvorm weer te pakken te hebben. Hij had immers ook al drie keer gescoord in zijn laatste twee wedstrijden in de Jupiler Pro League. Als invaller bezorgde hij Cercle met twee goals de zege tegen AA Gent en vorig weekend stond hij ook tegen STVV aan het kanon.

Zijn moeilijke seizoensbegin lijkt daarmee tot het verleden te behoren. Denkey was in de eerste weken immers slechts een schim van zichzelf. Het uitblijven van zijn verhoopte toptransfer leek er mentaal in te hakken, maar nu lijkt alles dus weer goed te zitten in het kopje van de topschutter van vorig seizoen.

Zal Denkey nu weer helemaal vertrokken zijn?

Meest recent

STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

4
4
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

76
76
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

11
11
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

54
54
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

76
76
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

66
66
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

108
108
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

150
150
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

27
27
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

122
122
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

264
264
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

326
326
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

312
312
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

56
56
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

55
55
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

108
108
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

118
118
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

88
88
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

302
302
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

304
304

Meer sportnieuws