Na Club en Anderlecht gaan ook AA Gent-fans uit de bocht

door
Na Club en Anderlecht gaan ook AA Gent-fans uit de bocht

Qua resultaten kunnen de Belgische clubs zeer tevreden zijn over hun Europese week, maar op een ander vlak is het een gitzwarte week voor ons voetbal. De Belgische fans hebben de voorbije dagen allesbehalve een goede indruk gemaakt tijdens de wedstrijden van hun team.

LEES OOK: 'AA Gent viert feest: absolute toptransfer in aantocht'

Belgische fans misdragen zich massaal

Het begon al op woensdag, toen fans van Club Brugge tijdens de match op Sturm Graz vuurpijlen op het veld gooiden en er ook opnieuw beelden opdoken van een supporter die een nazigroet bracht. Donderdag gingen vervolgens ook de meegereisde Anderlecht-supporters tegen Real Sociedad stevig uit de bocht.

Nu blijken ook een handvol supporters van AA Gent zich misdragen te hebben. De Buffalo's gingen donderdagavond in de Conference League op bezoek bij Chelsea. De trip naar Stamford Bridge moest een feest worden voor Gent, maar dat werd dus toch wat verstoord.

Ook supporters AA Gent maken het te bont

Op sociale media zijn beelden opgedoken van hoe Gentse supporters in de tribunes met objecten gooien naar een aanpalend vak met Chelsea-fans. Er werd gegooid met plastic bekers, maar er is ook te zien hoe één fan een losgerukt zitje richting de Engelse supporters slingert.

Daarnaast vernielden supporters van Gent ook een banner ter ere van Bobby Tambling, een Chelsea-legende die lange tijd topschutter aller tijden van de club was. Het imago van het Belgische voetbal lijkt deze week dus toch wel een deuk gekregen te hebben.

Moeten die fans daarvoor gestraft worden?

Meest recent

Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

37
37
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

104
104
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

250
250
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

349
349
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

290
290
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

40
40
Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League en opmerkelijk genoeg werd er ...

158
158
'Stassin wrijft zich in de handen na transferwending'

Met Romeo Vermant haalde Rudi Garcia deze maand een nieuwe, jonge spits bij de selectie van de Rode ...

61
61
Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

De voorbije jaren vergaarde de jeugdopleiding van KRC Genk een stevige reputatie, met dank aan onder ...

106
106
'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Club Brugge nam de voorbije jaren een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

192
192
Mannaert opgelet: komt dit land Rode Duivels leegroven?

De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert ...

129
129
'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

68
68
Voormalig Rode Duivel slachtoffer van gruwelijke feiten

Voetbal hoort te verbinden, niet te verdelen. Voor een ex-Rode Duivel liep een jeugdwedstrijd ...

56
56
Rode Duivel onverwacht toch mee naar Kazachstan?

De Rode Duivels trainen donderdag nog een laatste keer in België, waarna ze zich opmaken voor ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Kompany, toptransfer Godts'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

300
300
Puzzelwerken bij Rode Duivels: Garcia hakt knopen door

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK van ...

139
139
DAZN bezwijkt: verhuist Belgisch voetbal naar Proximus?

Er is de afgelopen weken en maanden reeds veel inkt gevloeid over DAZN. Halfweg de reguliere ...

851
851
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

90
90
Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Bij de Rode Duivels was er ook deze maand geen plaats voor Arthur Vermeeren, die zich dan maar ...

99
99
'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Voor Westerlo is het voorlopig opnieuw een seizoen met pieken en dalen. Onder Issame Charaï ...

51
51
Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Terwijl de Rode Duivels in de komende dagen hun ticket voor het WK willen valideren, hopen de Jonge ...

58
58
'Niet meer te houden: Club speelt zomeraanwinst snel kwijt'

Club Brugge haalde afgelopen zomer al 80 miljoen euro op met uitgaande transfers en het lijkt erop ...

402
402
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

323
323
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

184
184
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

104
104

Meer sportnieuws