Union laat kansen liggen: geen winnaars op Heizel

52
Union laat kansen liggen: geen winnaars op Heizel

In de Europa League zal Union SG nog vol aan de bak moeten indien het zich wil plaatsen voor de volgende fase van het toernooi. Na de nederlaag op de openingsspeeldag tegen Fenerbahçe, raakten de Brusselaars donderdag ook niet voorbij Bodo/Glimt. De wedstrijd op de Heizel eindigde uiteindelijk op 0-0. 

De Belgische vicekampioen is bezig aan een vrij moeizaam seizoen tot dusver. Al is dat niet helemaal onlogisch. Tijdens de zomermercato moest Union immers afscheid nemen van Puertas, Nilsson én Amoura. De volledige aanvalslinie werd dus onthoofd.

Hun vervangers bleken voorlopig nog niet in staat om dat verlies op te vangen. In eigen land staat Union bijvoorbeeld slechts 8ste met een povere 13 op 27. En tijdens de openingsspeeldag van de Europa League werd meteen verloren op Fenerbahçe.

LEES OOK: Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Gemiste kansen

Om in de running te blijven voor een plek bij de top 24, moesten de Brusselaars donderdag dan ook iets zien te rapen tegen Bodo/Glimt. De Noorse kampioen liet zich echter niet zomaar doen op de Heizel. Onder meer via Zinckernagel, gehuurd van Club Brugge, kon meermaals dreigen.

Ook Union had evenwel de nodige kansen. Maar zoals wel vaker liep het fout in de afwerking. Onder meer Rodriguez en Ivanovic kregen hun vizier niet op scherp. In het slot van de eerste periode liet Sykes dan weer de beste mogelijkheid liggen, al had Bodo/Glimt vlak daarvoor ook de lat geraakt.

Pechvogel Rodriguez

Na de pauze bleven er kansen komen aan beide zijde. De grootste kwam op naam van Rodriguez. De spits werd goed de diepte ingestuurd door Sadiki, maar oog in oog met de doelpunt trapte hij onbegrijpelijk naast. Het gebrek aan efficiëntie bij Union neemt steeds grotere porties aan.

Gelukkig voor de Brusselaars toonden ook de Noren zich kwistig. Met name Zinckernagel toonde zich genadig voor de Belgische vicekampioen. En zo bleef het uiteindelijk bij 0-0, waardoor Union achterblijft met een teleurstellende 1 op 6. Tijdens de volgende speeldag wacht een bezoek aan FC Midtjylland.

Union heeft zich afgelopen zomer te weinig versterkt ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

15
15
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

126
126
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

172
172
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

906
906
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

871
871
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws