Geen Mbappé tegen Duivels: Deschamps geeft verklaring

43 stemmen
Geen Mbappé tegen Duivels: Deschamps geeft verklaring

Op 14 oktober nemen de Rode Duivels het al voor de derde keer op amper vier maanden tijd op tegen Frankrijk. In de vorige twee confrontaties bleken Les Bleus telkens te sterk. In juli werd het 1-0 in de achtste finales van het EK na een late own-goal van Vertonghen, in september won Frankrijk in de Nations League met 2-0.

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

Geen Mbappé bij Frankrijk

Op 14 oktober volgt de terugmatch in het Koning Boudewijnstadion. Didier Deschamps maakte donderdagnamiddag zijn selectie bekend voor die wedstrijd en de confrontatie met Israël vier dagen eerder. Daarbij uiteraard geen Antoine Griezmann, die enkele dagen geleden zijn internationaal pensioen aankondigde.

Kort voor de bekendmaking lekte echter uit dat ook Kylian Mbappé er niet bij zou zijn. De steraanvaller was nochtans fit genoeg om woensdagavond in te vallen bij Real Madrid, waar hij een 1-0-nederlaag in de Champions League op het veld van Lille niet kon afwenden.

Deschamps wijst naar blessure als oorzaak

Toch wijst Deschamps naar een blessure als oorzaak voor de afwezigheid van zijn aanvoerder. "Ik heb uiteraard met Kylian gepraat. Zijn situatie is nog onzeker na zijn invalbeurt van gisteren. Hij heeft binnen 48 uur een nieuwe wedstrijd en daar staan nog vraagtekens bij", vertelde hij. "Hij heeft een probleem dat niet ernstig is, maar wel verzorging nodig heeft om goed te herstellen. Ik wil geen risico's met hem nemen."

Deschamps moest dus sleutelen aan zijn selectie en vooral zijn voorhoede. Hij behoudt het vertrouwen in Michael Olise en haalt ook Christopher Nkunku terug bij de selectie. De 26-jarige aanvaller was al sinds juni 2023 niet meer opgeroepen, maar is met zes goals in negen matchen dit seizoen goed op dreef bij Chelsea. Ook Tchouaméni, Camavinga en Wesley Fofana, die in september nog afhaakten, zijn er opnieuw bij.

Kunnen de Rode Duivels deze Franse ploeg kloppen?

Meest recent

Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

0
0
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

16
16
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

9
9
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

15
15
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

10
10
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

55
55
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

111
111
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

390
390
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

37
37
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

270
270
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

55
55
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

200
200
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

633
633
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

299
299
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

400
400
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

585
585
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

273
273
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

368
368
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

157
157
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

64
64
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

159
159
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61

Meer sportnieuws