Geen Mbappé tegen Duivels: Deschamps geeft verklaring

43 stemmen
Geen Mbappé tegen Duivels: Deschamps geeft verklaring

Op 14 oktober nemen de Rode Duivels het al voor de derde keer op amper vier maanden tijd op tegen Frankrijk. In de vorige twee confrontaties bleken Les Bleus telkens te sterk. In juli werd het 1-0 in de achtste finales van het EK na een late own-goal van Vertonghen, in september won Frankrijk in de Nations League met 2-0.

LEES OOK: "Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Geen Mbappé bij Frankrijk

Op 14 oktober volgt de terugmatch in het Koning Boudewijnstadion. Didier Deschamps maakte donderdagnamiddag zijn selectie bekend voor die wedstrijd en de confrontatie met Israël vier dagen eerder. Daarbij uiteraard geen Antoine Griezmann, die enkele dagen geleden zijn internationaal pensioen aankondigde.

Kort voor de bekendmaking lekte echter uit dat ook Kylian Mbappé er niet bij zou zijn. De steraanvaller was nochtans fit genoeg om woensdagavond in te vallen bij Real Madrid, waar hij een 1-0-nederlaag in de Champions League op het veld van Lille niet kon afwenden.

Deschamps wijst naar blessure als oorzaak

Toch wijst Deschamps naar een blessure als oorzaak voor de afwezigheid van zijn aanvoerder. "Ik heb uiteraard met Kylian gepraat. Zijn situatie is nog onzeker na zijn invalbeurt van gisteren. Hij heeft binnen 48 uur een nieuwe wedstrijd en daar staan nog vraagtekens bij", vertelde hij. "Hij heeft een probleem dat niet ernstig is, maar wel verzorging nodig heeft om goed te herstellen. Ik wil geen risico's met hem nemen."

Deschamps moest dus sleutelen aan zijn selectie en vooral zijn voorhoede. Hij behoudt het vertrouwen in Michael Olise en haalt ook Christopher Nkunku terug bij de selectie. De 26-jarige aanvaller was al sinds juni 2023 niet meer opgeroepen, maar is met zes goals in negen matchen dit seizoen goed op dreef bij Chelsea. Ook Tchouaméni, Camavinga en Wesley Fofana, die in september nog afhaakten, zijn er opnieuw bij.

Kunnen de Rode Duivels deze Franse ploeg kloppen?

Meest recent

Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

4
4
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

28
28
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

332
332
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

444
444
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

108
108
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

202
202
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

111
111
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

406
406
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

176
176
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

124
124
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

701
701
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

338
338
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

627
627
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

594
594
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

797
797
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

207
207
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

159
159
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

759
759
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

355
355
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

241
241
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

181
181
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

177
177
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

273
273
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

171
171

Meer sportnieuws