Miljoenensalaris voor sterspeler: Anderlecht breekt de bank

590 stemmen
Miljoenensalaris voor sterspeler: Anderlecht breekt de bank

De enige aanvallende versterking van Anderlecht dit seizoen is Samuel Edozie, een 21-jarige flankaanvaller op huurbasis van Southampton. Hoewel hij niet bovenaan Jesper Fredbergs verlanglijstje stond, brengt Edozie flair, snelheid en een x-factor in het doorgaans steriele spel van paars-wit.

Anderlecht heeft geen aankoopoptie voor Edozie, wiens marktwaarde op 8 miljoen euro ligt. De club betaalt echter wel 1,2 miljoen euro van zijn salaris, wat een aanzienlijke investering is. Voorzitter Wouter Vandenhaute drong aan op de late transfers van zowel Edozie als Leander Dendoncker, om de club's ambities te benadrukken na een tegenvallende transferperiode.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Edozie stond niet bovenaan de lijst van Fredberg

Jesper Fredberg beleefde niet de droomzomer waar hij op hoopte. De langverwachte creatieve spelmaker, broodnodig voor Anderlecht, bleef uit. De enige aanvallende versterking werd Samuel Edozie, een 21-jarige flankaanvaller op huurbasis van Southampton.

Hoewel hij niet bovenaan Fredbergs verlanglijstje stond, moet Edozie zijn stempel drukken door flair, snelheid en een x-factor te brengen in het doorgaans steriele paars-witte spel.

Edozie doorliep de jeugdopleiding bij Manchester City, maar bereikte nooit hetzelfde statuut als supertalenten Roméo Lavia en Cole Palmer, vooral omdat zijn fysieke ontwikkeling pas later op gang kwam.

Toch werd hij vaak vergeleken met Leroy Sané, een voetballer die Edozie als zijn voorbeeld ziet. Zijn speelstijl, dribbeltechniek en flair doen sterk denken aan de Duitse vleugelflitser.

Anderlecht betaalt salaris van 1,2 miljoen: Vandenhaute drukt door

Anderlecht heeft geen aankoopoptie voor Samuel Edozie, wat logisch is gezien zijn marktwaarde van 8 miljoen euro. Een aankoopoptie zou onrealistisch hoog liggen, zeker omdat Southampton twee jaar geleden zo'n 8 à 10 miljoen euro betaalde aan Manchester City voor zijn diensten.

Toch brengt de tijdelijke komst van Edozie een stevig kostenplaatje met zich mee, want Anderlecht neemt 1,2 miljoen euro van zijn salaris voor hun rekening, een aanzienlijke investering binnen het salarishuis van de club.

Volgens L’Avenir was het voorzitter Wouter Vandenhaute die erop aandrong om zowel de transfer van Edozie als die van Leander Dendoncker op de valreep van de zomermercato af te ronden.

Na een tegenvallende transferperiode wilde hij de club's ambities nogmaals benadrukken en de schade beperken. Hoewel de deals van Edozie en vooral Dendoncker duurder uitvielen dan verwacht, zag Vandenhaute geen andere optie om Anderlecht's status als topclub te onderstrepen.

Edozie is versterking in Slimani-stijl

Samuel Edozie maakte zijn debuut voor Anderlecht tegen KVC Westerlo, waar hij na een uur spelen Yari Verschaeren verving. De jonge Engelsman maakte meteen indruk met zijn dynamiek en energie, en bleek vrijwel ongrijpbaar voor de Westelse verdediging.

Zijn optreden tegen KRC Genk was minstens zo veelbelovend, toen hij Zakaria El Ouahdi flink onder druk zette. La Dernière Heure schreef dat Edozie een verrassing in Slimani-stijl zou kunnen worden: niet de eerste of zelfs tweede keuze tijdens de transferperiode, maar wel een onverwachte aanwinst.

Hij brengt dreiging en flitsen met zijn verschroeiende versnellingen, al moet hij nog werken aan zijn eindproduct in de vorm van doelpunten en assists. “Ik moet nog beslissender worden”, vertelde Edozie aan Het Nieuwsblad.

“Na mijn actie moet er ofwel een goeie voorzet ofwel een schot op doel volgen. Daar werk ik hard aan.”

Het Lotto Park danst op het ritme van Edozie

In de Europa League-wedstrijd tegen Ferencváros liet Samuel Edozie voor het eerst echt zijn klasse zien. Met een pre-assist en het uitlokken van een strafschop hielp hij Anderlecht aan een droomstart in de Europese competitie.

Het eindproduct waar hij zo hard aan werkt, begint vorm te krijgen. Het Laatste Nieuws vatte het mooi samen: "Het Lotto Park danst op het ritme van Edozie." Het gevaar kwam vrijwel volledig van de Engelse vleugelspeler, die met zijn dribbels en één-tegen-één duels de Ferencváros-verdediging constant uitdaagde.

Ook bij de Belgische analisten oogstte hij lof. “’t Is een dribbelaartje, leuk om naar te kijken. Maar ook bij hem twijfel ik nog aan zijn rendement. Ik ben benieuwd wat we op het einde van het seizoen ervan gaan zeggen”, zei Franky Van der Elst in Het Nieuwsblad.

Edozie zette zijn goede vorm voort vorig weekend tegen FCV Dender, waar hij regelmatig zijn tegenstanders het nakijken gaf met zijn schijnbewegingen. Bovendien scoorde hij een doelpunt, waarvan de kans op succes slechts 8% was volgens de expected goals.

Het Nieuwsblad merkte op: “Lang geleden dat we zo’n dribbels zagen bij RSCA” Edozie brengt techniek, explosiviteit en vooral onvoorspelbaarheid, wat hem een waardevolle troef maakt voor paars-wit.

Edozie is de beste speler van Anderlecht

Meest recent

Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

48
48
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

101
101
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

68
68
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

208
208
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

264
264
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

246
246
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

523
523
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

153
153
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

169
169
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

340
340
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1446
1446
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

148
148
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

169
169
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

123
123
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

83
83
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

208
208
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

275
275
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

205
205
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

315
315
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

248
248
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

414
414
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

231
231

Meer sportnieuws