'Nagelsmann verbaast: AA Gent-flop bij Mannschaft'

door
'Nagelsmann verbaast: AA Gent-flop bij Mannschaft'

Volgende week staat er opnieuw interlandvoetbal op het programma met de derde en vierde speeldag in de Nations League. Verschillende landen maken dezer dagen dan ook hun selecties bekend en daar zitten enkele grote verrassingen bij.

In Duitsland geeft Julian Nagelsmann pas donderdag zijn groep vrij voor de komende interlands tegen Bosnië en Nederland. De bondscoach zal daarbij enkele knopen moeten doorhakken. Er is vooral een keeperskwestie door het afhaken van Manuel Neuer en de zware blessure van Marc-André ter Stegen.

Kleindienst flopte bij AA Gent

Maar ook in de spits zit Nagelsmann met een probleempje, want daar zal hij niet kunnen rekenen op de geblesseerde Füllkrug. Hij zou daarom een zeer verrassende naam bij de selectie halen. Volgens BILD en Sky Sports mag Tim Kleindienst immers op een eerste selectie rekenen.

Die naam zal in Gent wellicht nog een belletje doen rinkelen, want Kleindienst kwam in het seizoen 2020/21 nog uit voor de Buffalo's. Zij hadden toen 3,5 miljoen euro betaald om hem weg te plukken bij Heidenheim, maar dat werd een flop. Kleindienst scoorde amper drie keer in 23 wedstrijden en mocht na een halfjaar op huurbasis alweer terugkeren naar zijn oude club.

Nu eerste selectie bij Duitsland

Gent was dan ook blij dat het de volgende zomer zijn transfersom kon recupereren toen Kleindienst definitief terugkeerde naar Heidenheim. Sindsdien gingen zijn prestaties echter in stijgende lijn. Hij dwong mee promotie af naar de Bundesliga en daarin scoorde hij vorig seizoen twaalf keer. Het leverde hem in de zomer een transfer op naar Borussia Mönchengladbach, dat 7 miljoen euro neertelde.

Daar begon de 29-jarige het seizoen ook sterk met twee goals en een assist in vijf matchen en dat levert hem nu dus zowaar een selectie op voor de Duitse nationale ploeg. Hij wordt er na Deniz Undav (ex-Union) al de tweede oud-speler van de Jupiler Pro League.

Had je gedacht dat hij het ooit zo ver zou schoppen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

109
109
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

118
118
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

74
74
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

145
145
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

67
67
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

94
94
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

134
134
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

65
65
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

219
219
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1282
1282
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

190
190
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

385
385
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

201
201
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

367
367
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws