'Nagelsmann verbaast: AA Gent-flop bij Mannschaft'

door
'Nagelsmann verbaast: AA Gent-flop bij Mannschaft'

Volgende week staat er opnieuw interlandvoetbal op het programma met de derde en vierde speeldag in de Nations League. Verschillende landen maken dezer dagen dan ook hun selecties bekend en daar zitten enkele grote verrassingen bij.

In Duitsland geeft Julian Nagelsmann pas donderdag zijn groep vrij voor de komende interlands tegen Bosnië en Nederland. De bondscoach zal daarbij enkele knopen moeten doorhakken. Er is vooral een keeperskwestie door het afhaken van Manuel Neuer en de zware blessure van Marc-André ter Stegen.

Kleindienst flopte bij AA Gent

Maar ook in de spits zit Nagelsmann met een probleempje, want daar zal hij niet kunnen rekenen op de geblesseerde Füllkrug. Hij zou daarom een zeer verrassende naam bij de selectie halen. Volgens BILD en Sky Sports mag Tim Kleindienst immers op een eerste selectie rekenen.

Die naam zal in Gent wellicht nog een belletje doen rinkelen, want Kleindienst kwam in het seizoen 2020/21 nog uit voor de Buffalo's. Zij hadden toen 3,5 miljoen euro betaald om hem weg te plukken bij Heidenheim, maar dat werd een flop. Kleindienst scoorde amper drie keer in 23 wedstrijden en mocht na een halfjaar op huurbasis alweer terugkeren naar zijn oude club.

Nu eerste selectie bij Duitsland

Gent was dan ook blij dat het de volgende zomer zijn transfersom kon recupereren toen Kleindienst definitief terugkeerde naar Heidenheim. Sindsdien gingen zijn prestaties echter in stijgende lijn. Hij dwong mee promotie af naar de Bundesliga en daarin scoorde hij vorig seizoen twaalf keer. Het leverde hem in de zomer een transfer op naar Borussia Mönchengladbach, dat 7 miljoen euro neertelde.

Daar begon de 29-jarige het seizoen ook sterk met twee goals en een assist in vijf matchen en dat levert hem nu dus zowaar een selectie op voor de Duitse nationale ploeg. Hij wordt er na Deniz Undav (ex-Union) al de tweede oud-speler van de Jupiler Pro League.

Had je gedacht dat hij het ooit zo ver zou schoppen?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

90
90
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

113
113
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

162
162
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

340
340
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

119
119
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

59
59
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

584
584
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

330
330
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

139
139
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

314
314
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

869
869
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

138
138
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

330
330
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

120
120
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

344
344
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

346
346
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

176
176
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws