Club Brugge zonder angst: cijfers Sturm Graz spreken boekdelen

door
Club Brugge zonder angst: cijfers Sturm Graz spreken boekdelen

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen Sturm Graz. Bij Club wilden ze gisteren op de persbabbel de druk nog afhouden, maar het is van moeten vanavond. Als Club wil doorstoten naar de volgende ronde, dan moét het winnen in Oostenrijk. Er zijn wel een aantal redenen om aan te nemen dat dit mogelijk is.

LEES OOK: 'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Geen thuisreputatie bij Sturm Graz

Sturm Graz is allerminst een club met een sterke thuisreputatie in Europa. Tegen betere ploegen kon het amper of nooit winnen de afgelopen jaren. Het verloor de afgelopen drie Europese seizoenen in eigen huis van Lille OSC (0-3), Sporting CP (1-2), Rakow (0-1), Real Sociedad (0-1), Dynamo Kiev (1-2) en PSV (1-3 en 1-4).

Er werd gewonnen van Slovan Bratislava (4-1), FC Midtjylland (1-0), Feyenoord (1-0) en Mura (2-0). Ze speelden gelijk tegen Atalanta (2-2), Lazio (0-0) en AS Monaco (1-1). Sturm Graz is dus allerminst een ploeg die angst inboezemt en de resultaten in Oostenrijk zijn dus niet bepaald indrukwekkend te noemen.

Club Brugge grote favoriet

De Oostenrijkers hebben bovendien de ploeg met de derde laagste marktwaarde in de Champions League, namelijk 67,90 miljoen euro. Enkel Young Boys Bern (66,50 miljoen euro) en Slovan Bratislava (28,78 miljoen euro) doen slechter. Mika Biereth heeft met 7 miljoen euro de meeste waarde. Bij Club Brugge zijn zes spelers meer waard. Daar is Andreas Skov Olsen met 18 miljoen euro de meest waardevolle speler.

Club Brugge heeft geen excuses: het moet winnen bij Sturm Graz. Vorig jaar won Club bij ploegen als Osasuna, Bodo Glimt, Besiktas en PAOK. Mag Sturm Graz aan dat rijtje worden toegevoegd?

Gaat Club winnen?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

26
26
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

68
68
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

119
119
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

255
255
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

100
100
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

44
44
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

522
522
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

301
301
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

123
123
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

305
305
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

854
854
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

135
135
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

324
324
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

117
117
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

335
335
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

342
342
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

128
128
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

192
192
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

169
169
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

331
331
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

206
206

Meer sportnieuws