Nederlanders slachten Debast: "Hoe kan hij Belgisch international zijn?"

1095 stemmen
Nederlanders slachten Debast:

In de Champions League hebben enkele Belgen een zure avond achter de rug. Arne Engels, die een strafschop veroorzaakte, kreeg bijvoorbeeld een pak slaag met Celtic FC op het veld van Borussia Dortmund: 7-1. En ook Zeno Debast kende geen al te gelukkige wedstrijd.

Nadat hij bij RSC Anderlecht voldoende stappen had gezet, versierde de centrale verdediger afgelopen zomer zijn verwachte transfer naar het buitenland. Zo ging Debast bij de Portugese kampioen Sporting CP aan de slag. Dat betaalde uiteindelijk zo'n 15 à 16 miljoen euro voor de jonge Rode Duivel.

LEES OOK: Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

Straf debuut niet bevestigd

Na een inloopperiode leek Debast stilaan zijn draai te vinden bij zijn nieuwe club. Zijn debuut in de Champions League mocht ook gezien worden. Tijdens de openingsspeeldag hielp hij zijn ploeg aan de zege tegen Lille met een heerlijk doelpunt, bovendien zijn eerste treffer ooit in het profvoetbal.

Die goede prestatie vroeg natuurlijk om een bevestiging dinsdagavond op bezoek bij PSV (1-1). Maar tegen de Nederlandse kampioen liet Debast allerminst een goede indruk achter. Op defensief vlak liep hij regelmatig uit positie, vooral in balbezit liet hij zich echter betrappen op heel wat slordigheden.

Dramatisch in uitvoetballen

Zo lag Debast met een slechte inspeelpass rechtstreeks aan de basis van het tegendoelpunt. En het was niet de enige keer dat hij de bal veel te makkelijk inleverde. Het uitvoetballen zou nochtans één van zijn sterkste punten moeten zijn. Op het sociale medium 'X' kreeg Debast dan ook de volle lading van de voornamelijk Nederlandse volgers. Heel wat PSV-fans tonen zich ook opgelucht dat hun club destijds niet doordrukte voor de komst van de verdediger.

Debast komt voorlopig tekort voor het Champions League-niveau ...

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

73
73
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

24
24
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

128
128
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

238
238
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

276
276
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

177
177
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

231
231
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

129
129
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

133
133
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

279
279
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

259
259
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

109
109
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

40
40
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

86
86
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

572
572
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

449
449
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

184
184
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

152
152
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws