"Tedesco had al op straat moeten staan"

door

Deze week maakt Domenico Tedesco zijn nieuwe selectie bij de Rode Duivels bekend, want de volgende interlands komen er alweer snel aan. Volgende week staan de derde en vierde wedstrijd in de Nations League al op het programma. Daarin worden Italië en Frankrijk de tegenstanders.

Het zal niet evident worden voor de Duivels om punten te pakken in dat tweeluik. Ze krijgen twee toplanden voor de kiezen en bovendien moeten ze het zelf ook zonder hun grootste toppers zien te redden.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Kritiek op Tedesco groeit alsmaar

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen immers verstek laten gaan, want die eerste is geblesseerd en de tweede wil bij Napoli aan zijn fitheid werken. Tel daar ook nog bij dat Thibaut Courtois onder Tedesco niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen en de Duivels missen drie wereldtoppers.

De affaire-Courtois en de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden hebben de kritiek op de bondscoach al stevig doen toenemen. Op het EK konden de Duivels zelden overtuigen. Ze worstelden zich door de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en gingen daarna roemloos onderuit tegen Frankrijk in de achtste finales.

Fans vinden dat Tedesco al buiten moest liggen

In september werd er wel gewonnen van Israël, maar daarna volgde in Frankrijk alweer een weinig overtuigende wedstrijd. Er wordt alsmaar meer gepleit door verschillende analisten voor een ontslag van de Duitser, al lijkt dat op dit moment weinig waarschijnlijk. De voetbalbond verlengde zijn contract nog voor het EK en er is geen geld om zijn ontslagvergoeding te betalen.

Nochtans vindt ook een overgrote meerderheid van de fans dat het tijd is om afscheid te nemen van Tedesco. Meer zelfs: in een poll van VoetbalNieuws geeft maar liefst 93 procent van de stemmers aan dat de bond al na het EK de bondscoach had moeten ontslaan. Qua statement kan dat toch tellen.

Denk je dat Tedesco nog zijn contract zal uitdoen?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

332
332
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

94
94
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

112
112
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

66
66
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

105
105
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

330
330
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

433
433
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

264
264
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

391
391
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

112
112
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

638
638
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

571
571
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

415
415
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

339
339
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

131
131
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

348
348
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

67
67
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

575
575
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

346
346
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

436
436
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

273
273
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

478
478
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

261
261
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

245
245
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1745
1745

Meer sportnieuws