"Tedesco had al op straat moeten staan"

door

Deze week maakt Domenico Tedesco zijn nieuwe selectie bij de Rode Duivels bekend, want de volgende interlands komen er alweer snel aan. Volgende week staan de derde en vierde wedstrijd in de Nations League al op het programma. Daarin worden Italië en Frankrijk de tegenstanders.

Het zal niet evident worden voor de Duivels om punten te pakken in dat tweeluik. Ze krijgen twee toplanden voor de kiezen en bovendien moeten ze het zelf ook zonder hun grootste toppers zien te redden.

LEES OOK: WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

Kritiek op Tedesco groeit alsmaar

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen immers verstek laten gaan, want die eerste is geblesseerd en de tweede wil bij Napoli aan zijn fitheid werken. Tel daar ook nog bij dat Thibaut Courtois onder Tedesco niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen en de Duivels missen drie wereldtoppers.

De affaire-Courtois en de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden hebben de kritiek op de bondscoach al stevig doen toenemen. Op het EK konden de Duivels zelden overtuigen. Ze worstelden zich door de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en gingen daarna roemloos onderuit tegen Frankrijk in de achtste finales.

Fans vinden dat Tedesco al buiten moest liggen

In september werd er wel gewonnen van Israël, maar daarna volgde in Frankrijk alweer een weinig overtuigende wedstrijd. Er wordt alsmaar meer gepleit door verschillende analisten voor een ontslag van de Duitser, al lijkt dat op dit moment weinig waarschijnlijk. De voetbalbond verlengde zijn contract nog voor het EK en er is geen geld om zijn ontslagvergoeding te betalen.

Nochtans vindt ook een overgrote meerderheid van de fans dat het tijd is om afscheid te nemen van Tedesco. Meer zelfs: in een poll van VoetbalNieuws geeft maar liefst 93 procent van de stemmers aan dat de bond al na het EK de bondscoach had moeten ontslaan. Qua statement kan dat toch tellen.

Denk je dat Tedesco nog zijn contract zal uitdoen?

Meest recent

Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

9
9
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

72
72
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

113
113
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

136
136
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

33
33
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

73
73
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

205
205
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

165
165
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

247
247
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

151
151
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

269
269
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

131
131
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

430
430
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

211
211
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

414
414
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

707
707
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

98
98
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

68
68
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

282
282
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

224
224
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

153
153
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

81
81
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

887
887
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

46
46
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

266
266

Meer sportnieuws