"Tedesco had al op straat moeten staan"

door

Deze week maakt Domenico Tedesco zijn nieuwe selectie bij de Rode Duivels bekend, want de volgende interlands komen er alweer snel aan. Volgende week staan de derde en vierde wedstrijd in de Nations League al op het programma. Daarin worden Italië en Frankrijk de tegenstanders.

Het zal niet evident worden voor de Duivels om punten te pakken in dat tweeluik. Ze krijgen twee toplanden voor de kiezen en bovendien moeten ze het zelf ook zonder hun grootste toppers zien te redden.

LEES OOK: Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Kritiek op Tedesco groeit alsmaar

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen immers verstek laten gaan, want die eerste is geblesseerd en de tweede wil bij Napoli aan zijn fitheid werken. Tel daar ook nog bij dat Thibaut Courtois onder Tedesco niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen en de Duivels missen drie wereldtoppers.

De affaire-Courtois en de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden hebben de kritiek op de bondscoach al stevig doen toenemen. Op het EK konden de Duivels zelden overtuigen. Ze worstelden zich door de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en gingen daarna roemloos onderuit tegen Frankrijk in de achtste finales.

Fans vinden dat Tedesco al buiten moest liggen

In september werd er wel gewonnen van Israël, maar daarna volgde in Frankrijk alweer een weinig overtuigende wedstrijd. Er wordt alsmaar meer gepleit door verschillende analisten voor een ontslag van de Duitser, al lijkt dat op dit moment weinig waarschijnlijk. De voetbalbond verlengde zijn contract nog voor het EK en er is geen geld om zijn ontslagvergoeding te betalen.

Nochtans vindt ook een overgrote meerderheid van de fans dat het tijd is om afscheid te nemen van Tedesco. Meer zelfs: in een poll van VoetbalNieuws geeft maar liefst 93 procent van de stemmers aan dat de bond al na het EK de bondscoach had moeten ontslaan. Qua statement kan dat toch tellen.

Denk je dat Tedesco nog zijn contract zal uitdoen?

Meest recent

Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

42
42
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

26
26
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

216
216
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

41
41
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

141
141
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

419
419
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

139
139
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

671
671
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

410
410
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

353
353
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

521
521
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

62
62
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

506
506
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

385
385
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

268
268
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

318
318
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

100
100
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

723
723
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

271
271
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

532
532
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

769
769
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

219
219
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

452
452
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

200
200

Meer sportnieuws