"Tedesco had al op straat moeten staan"

door

Deze week maakt Domenico Tedesco zijn nieuwe selectie bij de Rode Duivels bekend, want de volgende interlands komen er alweer snel aan. Volgende week staan de derde en vierde wedstrijd in de Nations League al op het programma. Daarin worden Italië en Frankrijk de tegenstanders.

Het zal niet evident worden voor de Duivels om punten te pakken in dat tweeluik. Ze krijgen twee toplanden voor de kiezen en bovendien moeten ze het zelf ook zonder hun grootste toppers zien te redden.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Kritiek op Tedesco groeit alsmaar

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen immers verstek laten gaan, want die eerste is geblesseerd en de tweede wil bij Napoli aan zijn fitheid werken. Tel daar ook nog bij dat Thibaut Courtois onder Tedesco niet meer voor de nationale ploeg wil uitkomen en de Duivels missen drie wereldtoppers.

De affaire-Courtois en de tegenvallende resultaten van de voorbije maanden hebben de kritiek op de bondscoach al stevig doen toenemen. Op het EK konden de Duivels zelden overtuigen. Ze worstelden zich door de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en gingen daarna roemloos onderuit tegen Frankrijk in de achtste finales.

Fans vinden dat Tedesco al buiten moest liggen

In september werd er wel gewonnen van Israël, maar daarna volgde in Frankrijk alweer een weinig overtuigende wedstrijd. Er wordt alsmaar meer gepleit door verschillende analisten voor een ontslag van de Duitser, al lijkt dat op dit moment weinig waarschijnlijk. De voetbalbond verlengde zijn contract nog voor het EK en er is geen geld om zijn ontslagvergoeding te betalen.

Nochtans vindt ook een overgrote meerderheid van de fans dat het tijd is om afscheid te nemen van Tedesco. Meer zelfs: in een poll van VoetbalNieuws geeft maar liefst 93 procent van de stemmers aan dat de bond al na het EK de bondscoach had moeten ontslaan. Qua statement kan dat toch tellen.

Denk je dat Tedesco nog zijn contract zal uitdoen?

Meest recent

Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

1
1
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

99
99
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

105
105
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

127
127
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

374
374
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

71
71
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

172
172
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

278
278
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

76
76
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

257
257
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

205
205
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

438
438
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

285
285
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

394
394
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

346
346
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

304
304
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

262
262
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

488
488
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

123
123
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

209
209
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

129
129
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

183
183
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

336
336

Meer sportnieuws